Nadal używasz ścian "pracownik miesiąca"? A co z premiami na koniec roku? Myślisz, że gotówka to najlepszy sposób na motywowanie pracowników? Mylisz się. Te tradycyjne podejścia nie są złe, ale nadszedł czas, aby podnieść poprzeczkę. Przyjrzyj się bliżej temu, jak naprawdę dodać energii swojemu zespołowi.

Zachęcaj do innowacyjnych zachowań dzięki tym nowoczesnym pomysłom na wyróżnienie pracowników. Niezależnie od tego, czy zarządzasz zespołem jednoosobowym, czy wieloosobowym, nie ma wymówki, aby nie wypróbować któregoś z poniższych pomysłów.

POMYSŁY, JEŚLI ZARZĄDZASZ DUŻYM ZESPOŁEM

Zachowaj swobodę: W przypadku firm, które zazwyczaj nalegają na formalny strój, daj swoim pracownikom możliwość ubrania się na chwilę. Niech dżinsy staną się normą i zachęcą do bardziej swobodnego środowiska pracy.

Dzień rodzinny: Wyznacz jeden dzień w każdym miesiącu lub kwartale, aby rodziny mogły wpaść do biura na popołudnie. Zapewnij lunch i oprowadzaj po biurze, aby członkowie rodziny mogli dowiedzieć się więcej o tym, czym zajmują się ich bliscy.

Innowacje: Zarezerwuj co jakiś czas dzień dla pracowników, aby mogli pracować nad projektami pasji. Ten zastrzyk kreatywności będzie korzystny dla wszystkich. Usiądź wygodnie i obserwuj, jak pomysły nabierają kształtu.

POMYSŁY, JEŚLI ZARZĄDZASZ JEDNĄ LUB DWIEMA OSOBAMI

Szkolenia: Możliwości wzbogacania wiedzy nie powinny być ograniczone do osób osiągających najlepsze wyniki. Zaproponuj pracownikom dalsze szkolenia w danej dziedzinie lub wyślij ich na konferencję. Bonus, jeśli miejsce to będzie przypominało mini wakacje.

Dojeżdżaj na mnie: Uzyskanie dostępu do najlepszego miejsca parkingowego w pracy nigdy się nie znudzi. Zaoferuj najlepszy parking, zapewnij darmowy transport publiczny przez tydzień lub rozdaj kartę paliwową, która pomoże pokryć koszty dojazdu do pracy.

Niech to będzie coś osobistego: Podziękowania lub publiczne okrzyki mogą przejść długą drogę, aby uczcić małe zwycięstwa. Pójdź o krok dalej i zabierz swojego pracownika na lunch lub kawę, aby porozmawiać o jego wyjątkowych osiągnięciach i postaraj się poznać go osobiście.

SZCZĘŚCIE PRACOWNIKÓW TO NR 1

Inwestowanie w swoich pracowników nie ma żadnych minusów. Szczególnie jeśli weźmiesz pod uwagę, że tylko 21% pracowników czuje się docenianych w pracy. Testuj nowe pomysły, bądź otwarty na informacje zwrotne i zacznij doceniać swoich pracowników za dobrze wykonaną pracę. W końcu szczęśliwy pracownik to szczęśliwy wynik końcowy.

RELATED POSTS:

  • 4 sprawdzone pomysły na uznanie dla pracowników, które zmotywują Twój zespół
  • Pomysły na uznanie dla pracowników na każdą możliwą okazję