Świetni szefowie mogą zainspirować Cię do cięższej pracy, nauki i rozwoju zawodowego.

Z drugiej strony, źli szefowie mogą zatankować Twoją pasję do pracy. Niewrażliwa krytyka, nieuzasadnione wymagania lub po prostu dziwaczne działania mogą sprawić, że będziesz się zastanawiać, dlaczego w ogóle wysłałeś aplikację.

Przeczytaj poniższe historie i ciesz się, że (miejmy nadzieję) nigdy nie nawaliłeś tak bardzo!

Zrozumiałe jest, że niektóre z naszych źródeł chcą pozostać anonimowe. Respondentka o imieniu Cari opowiada nam o swoim CEO:

"Ponieważ nie płaci mi wystarczająco dużo, muszę w nocy pracować na drugi etat. Pewnego dnia mój dyrektor generalny podszedł do mnie na zapleczu mojego biura, spojrzał na mnie i dosłownie powiedział: 'Wyglądasz jak gówno. Palisz świeczkę na wszystkich czterech końcach. My (ona i mój bezpośredni szef) cały czas rozmawiamy o tym, jak s****y wyglądasz".

Jeden z respondentów, Dave, przytacza taką historię:

"W poprzedniej agencji mój szef nalegał na dzielenie pokoi hotelowych podczas podróży służbowych, aby zaoszczędzić pieniądze. Podczas jednej z podróży wyszedł pobiegać. Kiedy wrócił, ja nadal pracowałem nad dokończeniem projektu. Nie musiał nic mówić, ale jego zachowanie odcisnęło piętno na mojej pamięci. Po powrocie rozebrał się, poszedł do łazienki i wziął prysznic... nie zamykając zasłony, drzwi ani niczego innego. Biurko, przy którym pracowałem, znajdowało się po drugiej stronie pokoju, naprzeciwko łazienki, więc tak... to się stało. Po tej podróży grzecznie odrzuciłam możliwość podróżowania z nim".

Pisarka i fotografka Amy Lee Mayer oferuje kilka historii z jej czasu pracy dla "kręgarza z wredną passą". Oto tylko jedna z nich:

"Byłem w przedniej części biura planowania pacjenta dla jej następnego spotkania. Jej harmonogram pracy był koszmar, a ona miała trudny czas dopasowania niczego w. Z jego biura w plecy, musiał usłyszeć mnie potwierdzić jej datę i czas, kilka dni minęło, kiedy powiedział, że chce ją zobaczyć ponownie. Wyleciał ze swojego biura krzycząc: "Amy, ja tego nie powiedziałem! Powiedziałem, że miała być widziana we wtorek! Nie czwartek! Musisz zwracać większą uwagę na te rzeczy!". Pacjentka patrzyła na mnie z przerażeniem, podczas gdy ja po prostu patrzyłam w podłogę. Następnie zwróciła się do lekarza i spokojnie, ale stanowczo powiedziała mu: "Powiedziała mi, kiedy chce mnie pan znowu zobaczyć, ale niestety nie pasuje to do mojego grafiku. To jest pierwszy raz, kiedy jestem dostępna, aby przyjść. Przestał się na mnie gapić, wzruszył ramionami, mruknął: "No cóż, to twoje zdrowie". I wrócił do swojego biura."

Kendra Wheeler, menedżer ds. relacji z mediami w United Way of Greater Cleveland, ma najkrótszą historię, ale prawdopodobnie najgorszą:

"W mojej pierwszej pracy po studiach, szef powiedział mi: 'Jesteś najgorszą osobą, z jaką kiedykolwiek musiałem pracować'".

Więc może dziś jest dobry dzień, aby powiedzieć dodatkowe miłe słowo do swoich pracowników!

RELATED POSTS:

  • Najgorsze rzeczy, jakie powiedzieli szefowie, które zmniejszyły zaangażowanie pracowników
  • Jakich cech przywódczych oczekują pracownicy - i jak je osiągnąć?