Nowe badanie pokazuje nam, że członkowie pokolenia Y na Facebooku mają średnio 16 kolegów jako przyjaciół. Fakt, że osoby w wieku od 18 do 29 lat używają Facebooka zarówno społecznie, jak i zawodowo, nie jest niczym zaskakującym, ale daje działom HR i rekruterom świetny sposób na wykorzystanie Facebooka jako platformy do zatrudniania nowych talentów.

Dan Schawbel z Millennial Branding mówi: "Kiedy wracają do domu [pokolenie Y], nadal są związani z miejscem pracy... Ich współpracownicy są ich przyjaciółmi. A ponieważ ludzie tak często zmieniają pracę i mają tak wielu przyjaciół, ich przyjaciele stają się współpracownikami." (Cytat z ERE.net.)

Niektóre interesujące statystyki z tego badania są takie, że większość członków pokolenia Y na Facebooku podaje swoje wykształcenie (80%), podczas gdy tylko jedna trzecia (36%) podaje na swoim profilu swoją obecną pracę. Piątym najczęstszym tytułem zawodowym jest "właściciel" - być może jest to znak obecnego klimatu gospodarczego, w którym wiele osób jest freelancingiem lub zarządza portfolio kariery.

Jeśli chodzi o liczbę znajomych, tak, użytkownicy Gen Y na Facebooku są przyjaciółmi średnio 16 kolegów z pracy, ale to bardzo mało w stosunku do ich całkowitej liczby przyjaciół, która jest oszałamiająca 696 średnio. Jeśli cokolwiek, dowodzi to, że młodzi profesjonaliści są "otwartymi networkerami" na Facebooku i łączą się z większością ludzi, których znają, a nie tylko z przyjaciółmi. Pytanie jest naprawdę: Czy połączą się z rekruterami?

RELATED: Jak szukać pracy na Facebooku

Źródło: Millennial Branding

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzePodziel się na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email