Poszukiwanie pracy często może być poniżające, stresujące i beznadziejne. Czasami potrzeba czasu, aby Twoje szczęście rozbłysło, a Twoja ciężka praca przyniosła rezultaty. Nie oznacza to jednak, że powinieneś przestać wierzyć w siebie lub że nigdy nie znajdziesz pracy. Będzie czas, kiedy rzeczywiście zdasz sobie sprawę, że przerwa, którą miałeś podczas polowania na pracę była tego warta, gdy zaczniesz pracować i dostaniesz się do grubych rzeczy.

Będą czasy podczas fazy polowania na pracę, gdzie dostaniesz szansę wywiadu z potencjalnym pracodawcą. Dostanie się do tego etapu wywiadu jest jednym z największych osiągnięć, jak w tym trudnym czasie, wywiad nie jest czymś, co może być łatwe jeden do pobrania. Więc w momencie, gdy otrzymasz wezwanie na rozmowę kwalifikacyjną, potraktuj to poważnie. Upewnij się, że podejmujesz właściwe kroki, aby przygotować się do wywiadu wcześniej i dać swoją najwyższą grę, kiedy przyjeżdżają na rozmowę. Znaczenie planowania i przygotowania do wywiadu nie może być wystarczająco podkreślić, ale nadal, ludzie popełniają błędy, które powodują niepowodzenia wywiadu i będziemy rozmawiać o czterech rzeczach, które należy bezwzględnie unikać podczas sesji wywiadu.

1) Freeze podczas sesji:

Wielu kandydatów ma niesamowity profil zawodowy, a także przyzwoite umiejętności komunikacyjne. Jednak, gdy przybywają na rozmowę kwalifikacyjną, to prawdopodobnie nie jest ich dzień, lub po prostu zgubić się w chwili. Upewnij się, że masz plan awaryjny ułożone w przypadku zamrożenia się podczas wywiadu. Bez względu na to, jak pewny siebie jesteś, ludzie zazwyczaj kończy się całkowicie zagubiony i z odpowiedzi, to nie tylko sprawia, że sytuacja niezręczna, ale pozostawia bardzo złe wrażenie. Więc można zrobić wszystko, ale nie zamrażać się podczas sesji wywiadu. Twoje plany zapasowe, aby uniknąć, że może być rozmowy tematy już myśli, zmieniając temat sprytnie, lub przygotowanie ogólnych odpowiedzi na coś, co może nie wiedzieć o.

2) Spróbuj być dominujący:

Twój przyszły pracodawca jest doświadczony i ma znacznie większy profil lub rangę w porównaniu do Ciebie, więc zawsze powinieneś to uszanować. Nigdy nie próbuj zdominować swojego pracodawcy poprzez bycie zbyt agresywnym, gadatliwym lub zbyt pewnym siebie w jakiejkolwiek sprawie. W momencie, gdy to zrobisz, pracodawca zacznie Cię oceniać.

3) Bycie zbyt swobodnym lub niechlujnym:

Najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest pokazanie, że nie podchodzisz poważnie do niej lub do pracy. Nigdy nie pozostawiaj wrażenia, że nie chcesz tej pracy lub bierzesz ją zbyt lekko. Pracodawcy są zajęci ludzie, a jednak dają Ci czas, więc przynajmniej to uszanować.

4) Mów negatywnie o poprzedniej firmie lub firmie, w której pracujesz:

Możesz nie lubi niektórych polityk firmy, do której się ubiegasz, ale nie głos tych opinii, jak jesteś tam przyjść, aby zmienić. Zawsze bądź dyplomatyczny i miły w swoim tonie. Jeśli wcześniej gdzieś pracowałeś, nie wypowiadaj się negatywnie o tej firmie.

Autor: Katarzyna ma ogromne doświadczenie w zatrudnianiu wyspecjalizowanych osób do różnych organizacji, które są doradzane przez niego na całym blogu. Całkiem poważnie mówi również o różnych aspektach rozmowy kwalifikacyjnej i rekrutacji na ChiefPapers.com

Podziel się tym wpisem:

Share on LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email