Rozmawiamy z Chadem MacRae, który jest liderem rekrutacji i projektantem z ponad dwunastoletnim doświadczeniem w pozyskiwaniu talentów. Jest założycielem Recruiting Social, firmy świadczącej usługi rekrutacyjne, która wspiera zespoły talentów w całej Ameryce Północnej i przekazuje 10% zysków na rzecz organizacji charytatywnych zajmujących się edukacją. Znajdował talenty w 45 krajach (w tym w USA, Kanadzie, Grecji, U.A.E. i Afganistanie) i dostarczał strategie rekrutacyjne do czołowych organizacji, takich jak OpenX, Hearts & Science (firma Omnicom), Grindr, Rubicon Project i Activision.

Dlaczego kandydaci chcą z Tobą pracować?

Poza współpracą z jednymi z najlepszych miejsc pracy w Ameryce Północnej, moje doświadczenie w zakresie design thinking pozwoliło mi naprawdę zrozumieć perspektywę kandydata, opowiedzieć ekscytującą i szczerą historię o organizacji oraz zapewnić pozytywne doświadczenia kandydata.

Jakie wyzwania związane z talentami stoją przed Tobą?

Przekonanie menedżerów rekrutujących do rozważenia kandydatów o alternatywnym pochodzeniu i kwalifikacjach - czyli różnorodność.

Jak to zakomunikować i zaktywizować?

Ważne jest bezpośrednie zaangażowanie zarówno kierownictwa, jak i wszystkich pracowników - dostrzeganie potencjału osób o różnych doświadczeniach i budowanie integracyjnego miejsca pracy. Na przykład, aby pomóc jednemu z naszych globalnych klientów z branży technologicznej stać się bardziej otwartym na osoby transpłciowe, nawiązaliśmy współpracę z lokalną organizacją TransCanWork. Każdy pracownik ukończył ich program szkoleniowy i spędził czas ucząc się od członków społeczności transseksualnej o tej niewykorzystanej puli talentów.

Najlepsze źródło zatrudnienia?

Potrzebujesz mieszanki: rekomendacje pracowników zapewniają szybszy czas oczekiwania na wyniki. Kandydaci z zewnątrz są bardziej zróżnicowani i przyciągają osoby, których w przeciwnym razie nie udałoby się pozyskać.

Z jakich inicjatyw jesteście szczególnie dumni?

W zeszłym roku, Recruiting Social został nazwany Top 25 najbardziej społecznie zaangażowanych agencji zatrudnienia przez LinkedIn.

Jakie trudne lekcje możesz podzielić się z nami?

Każdy, kto rozpoczął działalność gospodarczą (jak firma rekrutacyjna) rozważył zatrudnianie przyjaciela lub członka rodziny. Zrobiłem to, więcej niż raz. Ale trzeba naprawdę usiąść i zastanowić się nad swoim biznesplanem. Czy ten przyjaciel / członek rodziny może pomóc Ci dostać się tam, gdzie chcesz iść? Zatrudnij osobę, która pomoże Ci tam dotrzeć, a nie osobę, którą najłatwiej zatrudnić lub która jest najbardziej dostępna od zaraz.

Jakie są najczęstsze błędy, które popełniają rekruterzy?

Nie dając informacji zwrotnej do odrzuconego kandydata. Nigdy nie wiadomo. Ta osoba może nie być właściwym zatrudnieniem teraz, ale może być właściwym zatrudnieniem dla przyszłego otwarcia. Kandydaci pamiętają dobre - i złe! - doświadczenie. Miałem kandydatów zatrudnionych, którzy, dziesięć plus lat wcześniej, I odrzucił! I tak, pamiętali swoje wcześniejsze (pozytywne) doświadczenie ze mną.

Jaki jest Twój stos technologiczny?

Lista:

 • ATS + Candidate Texting: CATS
 • Raportowanie: PGAdmin narzędzie PostgreSQL lub Tableau dla większych zbiorów danych
 • Scraper: Data Miner
 • Narzędzie AI Sourcing: Hiretual
 • Social Sourcing: LinkedIn Recruiter, Facebook i Instagram
 • Job Board: AngelList, BuiltInLA
 • Zarządzanie projektami: Asana
 • Kalendarz: Appointlet
 • Komunikacja wewnętrzna: Slack
 • Współpraca w zespole: Donut

Jakie są Twoje 3 najlepsze wskazówki dla rekruterów?

 • Nigdy nie przestawaj się uczyć.
 • Wybieraj się na konferencje poza branżą HR/Recruiting.
 • Zastanów się, jak możesz pomóc poza typowym procesem rekrutacji od oferty do oferty.

Kto Cię inspiruje i dlaczego?

Netflix - uwielbiam wszystkie treści wideo, które robią, łącząc swoje marki konsumentów i pracodawców. Sprawdź #FirstTimeISawMe, serię wywiadów z pracownikami Netflixa opowiadającymi o tym, jak po raz pierwszy zobaczyli siebie w filmie Netflix Original. Ponadto, materiały #SheRules podkreślają niektóre z kobiet pracujących w Netflixie i ich wpływ na pracę w firmie.

Co czeka nas w najbliższym czasie, jeśli chodzi o rekrutację?

 • AI: Istnieje wiele narzędzi, które pomogą w wyszukiwaniu i sprawdzaniu kandydatów, a my będziemy nadal obserwować wzrost ich wykorzystania i adaptacji przez agencje i rekruterów wewnętrznych.
 • Planowanie scenariuszy: Rekruterzy wewnętrzni będą nadal wzmacniać swoje miejsce przy stole z liderami i budować swoje podejście konsultacyjne. Organizacje będą musiały przejść od kultury "prognozowania liczby pracowników" do prawdziwego planowania scenariuszy, gdzie mapują stan obecny do przyszłych scenariuszy opartych na czynnikach środowiskowych.
 • Nowe kołnierzyki: Jeśli chodzi o talenty, będziemy świadkami ciągłego wzrostu zatrudnienia "nowych kołnierzyków". Dzięki boot campom kodowania i akredytacjom organizacji takich jak General Assembly, zobaczymy, jak niektóre organizacje rozluźnią swoje wąskie oczekiwania dotyczące tego, do jakiej szkoły chodzili kandydaci i innych nielogicznych kwalifikacji. Szczególnie na bardziej agresywnych rynkach!