Ten artykuł jest o celach, dlaczego są ważne, jak je wyznaczać i jak je osiągać.

Po pierwsze, co to jest cel? Cóż, w tym kontekście, cel jest osobistym celem. Coś, co chcesz osiągnąć w określonym czasie.

Wszyscy ludzie sukcesu są zorientowani na cel. Wiedzą dokładnie czego chcą i każdego dnia pracują nad osiągnięciem swoich celów. Mają tendencję do osiągania znacznie więcej niż przeciętna osoba we wszystkich aspektach życia.

Cele są elastyczne i mogą być używane do zadań krótkoterminowych, takich jak rezerwacja wakacji lub celów długoterminowych, takich jak ukończenie studiów. Więc jak właściwie pracujemy z celami? Istnieją niezliczone sposoby, aby to zrobić; przedstawię 5 kroków, które uznałem za dobrze działające. Pamiętaj, że jest to ważna umiejętność życiowa, więc zwróć na to uwagę...

1. Zdecyduj, czego dokładnie chcesz

Im bardziej precyzyjne i jasne są Twoje cele, tym łatwiej będzie Ci się zorientować, kiedy zostaną zrealizowane. Tak jak w biznesie, cele powinny być konkretne i mierzalne. Upewnij się, że są one osiągalne i mieszczą się w realiach, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że staną się demotywujące. Na przykład, szanse na zdobycie przeze mnie Nagrody Nobla w tym roku są bardzo małe, ale ja robię moje następne przemówienie w Toastmasters przed Bożym Narodzeniem może rzeczywiście się zdarzyć.

2. Zapisz je

Jeśli nie zapiszesz swoich celów, będą one jedynie życzeniami. Coś magicznego dzieje się, kiedy kładziesz pióro na papier, twoje pisanie wbija się w twoją podświadomość. Przekonałem się, że pisanie ręcznie jest bardziej wydajne niż na komputerze, tak jak w przypadku każdej nauki.

3. Ukierunkuj to w czasie

Spraw, aby Twoje cele były ograniczone czasowo, wyznaczając terminy i podterminy na wypadek, gdybyś je zepsuł. Daj sobie realistyczną, ale agresywną skalę czasową, tak aby Twoje cele były dla Ciebie wyzwaniem. Cele są po to, aby zacząć działać, ponieważ wszyscy wiemy, że życie nie jest próbą generalną.

4. Wyjdź z tym na zewnątrz

Przez to rozumiem umieszczenie listy celów bardzo widoczne w domu lub w pracy, lub jeśli wolisz umieścić obrazy tego, co chcesz osiągnąć w górę. Kiedy widzimy nasze cele, wysyłamy ważną wiadomość do mózgu, która nas aktywizuje, a następnie podejmujemy kroki, aby zrobić to, co musi być zrobione, aby osiągnąć te cele. Powiedz światu o swoich celach, jak również, to będzie bardzo trudne dla Ciebie, aby wyciągnąć Jeśli kiedykolwiek uruchomić wyścig na cele charytatywne, na przykład, wiesz, co mam na myśli.

5. Podejmuj działania natychmiast

Musisz mieć rozpęd i powinieneś idealnie być biorąc działania każdego dnia, aby przynieść Ci jeden krok bliżej do osiągnięcia swojego celu. Przykładem może być, jeśli chcesz być właścicielem nowego Rolls-Royce'a, podejmij działanie zamawiając broszurę, a nawet zarezerwuj jazdę próbną.

Podsumowanie

Więc to było pięć kroków, nie dokładnie rocket science. Brzmi to dość łatwo, ale sztuką jest, aby utrzymać rzeczy w górę i przenieść bliżej do osiągnięcia swoich celów każdego dnia. Odkryłem, że im więcej jasności mam na cele, tym bardziej prawdopodobne jest, że je osiągnę. Praca z celami działa naprawdę dobrze dla mnie, zwłaszcza gdy je zapisuję i widzę je każdego dnia. Twoja podświadomość zabiera się do pracy i czasami mam wrażenie, że osiągasz cel na autopilocie.

Więc poświęć czas na uporządkowanie tego, czego chcesz, a następnie złóż zamówienie... Powiedziawszy to, jeśli nie masz tej jasności już teraz najlepiej jest coś zapisać i widzisz, jak te cele rozwijają się w czasie. Pamiętaj, że cele nie są wyryte w kamieniu, a ponieważ są twoje, możesz je zmieniać tak często, jak tylko zechcesz.