Pierwsze wrażenie można zrobić, gdy idziesz na rozmowę o pracę jest najważniejszym z nich. Zanim jeszcze otworzyć usta, jesteś oceniany na jak się ubrać i to może dać pewne pomysły, kim jesteś jako osoba, jak również etykę pracy.

To może potencjalnie zrobić lub złamać wywiad. Więc jak dokładnie należy się ubrać, gdy idziesz na rozmowę o pracę? Oto kilka wskazówek i trików, aby pamiętać, więc stworzyć wspaniałe pierwsze wrażenie ... powodzenia!

1. Zbadaj kulturę firmy i dress code

Jakie stroje są uważane za odpowiednie do rozmowy kwalifikacyjnej często różni się w zależności od branży. Jeśli znasz ludzi, którzy pracują w firmie, dla której przeprowadzasz rozmowę kwalifikacyjną, zapytaj ich, co noszą do pracy.

Jeśli nie znasz nikogo, to też jest w porządku. Zadzwoń do działu kadr firmy i poproś ich o rekomendacje. Nawet jeśli firma jest znana z tego, że ma swobodny dress code, mogą oczekiwać, że ubierzesz się trochę na swój pierwszy wywiad.

2. Zainwestuj w "strój mocy"

W niektórych branżach, garnitury i krawaty są normą. Jeśli starasz się o pracę w jednej z tych branż, zainwestuj w kilka profesjonalnych, ale wygodnych "strojów mocy". Nie kupuj tylko jednego, bo możesz zostać poproszony o powrót na kolejne rozmowy kwalifikacyjne. Te stroje mogą kosztować więcej, ale sprawią, że będziesz wyglądać dobrze.

3. Noś odpowiednie i wygodne buty

Twój strój obejmuje również buty, ale niestety, wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Twój ogólny wygląd nie do końca będzie miał pożądany wpływ jeśli założysz piękny, szyty na miarę garnitur z parą potarganych i brudnych butów.

Dla mężczyzn, para butów do sukienki lub loafersów jest zazwyczaj odpowiednia. Dla kobiet, staraj się być konserwatywny i nosić parę niskich obcasów, i nie narażać palce.

4. Wypróbuj swój strój na rozmowę kwalifikacyjną

Nawet jeśli może próbowałeś ubrania przed ich zakupem, umieścić cały strój na podczas gdy jesteś w domu, aby upewnić się, że jest odpowiedni. Upewnij się, że możesz chodzić i siedzieć wygodnie, a może nawet chcesz mieć coś w rodzaju "próby generalnej", odpowiadając na pytania wywiadu w swoim stroju wywiadu.

5. Nie przesadzaj z dodatkami

Czy jesteś mężczyzną czy kobietą, akcesoria są bardzo ważne. Jednak staraj się nie nosić zbyt dużo biżuterii, zwłaszcza duże, krzykliwe i rozpraszające te, i może wziąć uwagę od tego, co mówisz, a raczej na bling jesteś sportowych. Jeśli jesteś mężczyzną, zegarek i ładny pasek są dobre opcje.

6. Zadbaj o siebie

Oprócz stroju, upewnij się, że twoje włosy wyglądają schludnie, a paznokcie są czyste. Będziesz musiał uścisnąć dłoń z ludźmi w wywiadzie, a nie chcesz, aby zobaczyli brud pod paznokciami!

Na jakim stroju polegasz, gdy idziesz na rozmowę kwalifikacyjną? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email