Po uczęszczaniu do college'u, większość świeżo upieczonych absolwentów idzie prosto w poszukiwaniu pracy, zamiast zdobywać nowy stopień. Ale w świecie, gdzie wszyscy inni wydają się jak na torze wyścigowym goniąc za ich preferowanej kariery, to będzie trudne dla kogoś, kto nie ma żadnego doświadczenia, aby osiągnąć linię mety. Jednakże, jeśli wszystkie firmy odmawiają zatrudniania tych, którzy są niedoświadczeni, w jaki sposób nowi absolwenci będą kwalifikować się do pracy? Aby odpowiedzieć na to pytanie, oto kilka wskazówek, jak napisać list motywacyjny do CV.

Wskazówka nr 1.

Pisząc list motywacyjny, spraw, aby był on jak najbardziej przyjazny dla czytelnika, ale z zachowaniem poczucia profesjonalizmu. Jedna strona listu motywacyjnego jest wystarczająco dobra.

Wskazówka nr 2.

Nie należy umieszczać w nim nieistotnych informacji. List powinien być konkretny i zwięzły. Podaj stanowisko, o które się ubiegasz i określ, w jaki sposób uzyskałeś informacje o wolnym miejscu pracy. Jeśli nie ma wolnych stanowisk, napisz dlaczego jesteś zainteresowany pracą w tej firmie.

Wskazówka #3.

Ponieważ nie masz jeszcze żadnego dorobku zawodowego, skup się na swoich umiejętnościach, które mogą Cię zakwalifikować do pracy w danej firmie. Nie wymieniaj żadnych słabych stron. Akcentuj tylko pozytywne strony i nie pozwól, aby w Twoim liście motywacyjnym znalazła się jakakolwiek luka. Twoim celem powinno być dostanie się na rozmowę kwalifikacyjną.

Wskazówka #4.

Unikaj zbytniej kreatywności poprzez używanie pachnących papierów i dostosowywanie czcionek. Pamiętaj, że piszesz podanie o pracę. Zamiast tego, użyj standardowego formatu listu biznesowego. Bądź tak formalny jak to tylko możliwe i unikaj skrótów.

Wskazówka #5.

Z drugiej strony, w przypadku aplikacji online, nazwa stanowiska musi być tematem Twojej poczty elektronicznej. Jeśli jednak ubiegasz się tylko o wolne stanowisko, wystarczy, że obok swojego imienia i nazwiska umieścisz słowo "CV". Pisanie elektronicznego listu motywacyjnego jest takie samo jak w przypadku papierowej wersji.

Wskazówka #6.

O wiele lepiej jest, jeśli wcześniej zapoznałeś się z opisem stanowiska pracy, aby mieć wskazówki, co umieścić w liście.

Wskazówka #7.

We wstępie listu motywacyjnego należy krótko opisać, w jaki sposób zdobyłeś informacje o danym stanowisku lub firmie, w tym jaki jest Twój cel zawodowy i w jaki sposób jest on związany z Twoją aplikacją. W kolejnym akapicie należy opisać swoje wykształcenie, umiejętności i szkolenia w odniesieniu do danego stanowiska.

Podczas gdy w ostatnim akapicie, informacje kontaktowe muszą być podane, takie jak adres e-mail lub numer telefonu. Nie zapomnij też wspomnieć, że z niecierpliwością czekasz na rozmowę kwalifikacyjną. Podziękuj również pracodawcy za poświęcenie czasu na przeczytanie Twojego listu motywacyjnego.

Wskazówka #8.

Unikaj omawiania w liście swojego pożądanego wynagrodzenia, chyba że zostaniesz o to zapytany podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Jeśli nie masz żadnej historii zatrudnienia, nie oznacza to, że nie możesz już wylądować na wymarzonym stanowisku. Wiedząc, jak napisać list motywacyjny do CV, skierujesz uwagę pracodawcy na swoje umiejętności i inne kwalifikacje, a nie na brak praktyki.

Artykuł Stevena Armstronga: Pisaniem interesuję się od lat dziecięcych, a teraz poświęcam większość swojego czasu na pisanie dla różnych stron internetowych i blogów. Obecnie jestem zatrudniony w SolidEssay.com, który jest profesjonalnym serwisem do pisania esejów na studia i czekam na możliwość wniesienia mojego doświadczenia w pisaniu w każdej chwili.

Powiązane: About to Leave University? Podejmij swoje następne kroki z pewnością siebie

Podziel się tym wpisem:

Share on LinkedInUdostępnij na TwitterzePodziel się na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email