Kilka miesięcy temu na LinkedIn pojawił się nowy portal kariery: LinkedIn dla studentów i niedawnych absolwentów. Podobno cieszy się on sporą popularnością w USA, ale w Wielkiej Brytanii i Europie nie jest jeszcze wystarczająco znany!

Platforma umożliwia swoim użytkownikom wyszukiwanie staży i wielu ofert pracy dla początkujących, oferowanych przez bardzo dużą ilość firm z całego świata. W ten sposób możesz mieć dostęp do ofert pracy, które Ci odpowiadają, a nawet mogą być bezpośrednio ukierunkowane w zależności od tego, czego szukasz.

Poza nawiązywaniem kontaktów z kolegami z uczelni, ulubionymi firmami i współpracownikami, LinkedIn ma na celu stworzenie prawdziwych relacji pomiędzy organizacjami publicznymi, firmami zatrudniającymi i Tobą.

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak zacząć korzystać z portalu Jobs for Students and Recent Graduates!

1. Wybór rodzaju poszukiwanej pracy:

Po pierwsze, wpisz sektor, który Cię interesuje.

Od Sztuki/Kreatywności do Nauki, znajdź branżę, która Ci odpowiada, aby dostać się na platformę i przeszukać wszystko, czego potrzebujesz.

2. Doprecyzuj swoje wyszukiwanie tak bardzo, jak tego potrzebujesz!

Platforma zawiera wiele kryteriów dających Ci szansę na jak najbardziej precyzyjne ukierunkowanie tego, czego szukasz. Od firmy do lokalizacji, ale także wynagrodzenia lub poziomu wejścia, doprecyzuj swoje wyszukiwanie tak, aby zdefiniować to, czego szukasz.

Pamiętaj też, że czasami lepiej nie być zbyt precyzyjnym w szukaniu ofert: możesz przegapić wyniki, które mogłyby Cię zainteresować.

Postaraj się pozostać tak otwartym, jak to tylko możliwe, wiedząc jednak, że jesteś w stanie doprecyzować swoje wyszukiwanie, kiedy tylko chcesz.

3. Aplikuj!

Kiedy już znajdziesz ofertę, która Ci odpowiada i zapoznasz się z opisem stanowiska, pożądanymi umiejętnościami i doświadczeniem, możesz aplikować bezpośrednio z platformy. Wystarczy, że klikniesz przycisk "Aplikuj teraz" i dodasz do swojego profilu LinkedIn dowolne informacje, takie jak CV i list motywacyjny!

Zwróć uwagę, że w zależności od firmy i oferty, czasami zostaniesz przekierowany na stronę firmy, aby złożyć aplikację.

4. Zapisz swoje wyszukiwania:

Na portalu możesz stworzyć swój własny "koszyk z ofertami pracy": zapisuj swoje wyszukiwania, zapisuj ulubione oferty pracy i łatwo zarządzaj swoimi aplikacjami! Pozostań podłączony do swojego konta na LinkedIn i znajdź wszystko, czego potrzebujesz, aby dostać tę kolejną pracę, na którą czekałeś!

Mam nadzieję, że uznałeś to za pomocne i wykorzystasz to w pełni! Przekonaj się sam i zacznij korzystać z LinkedIn Student Job Portal. Chętnie usłyszę Twoje przemyślenia na ten temat, więc zapraszam do dzielenia się swoimi pomysłami i komentarzami!

RELATED: 7 Ways College Students Can Benefit from LinkedIn.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email