Możesz się zastanawiać, dlaczego, u licha, w ogóle powinieneś rozmawiać z nieznajomymi. W końcu nasi rodzice nauczyli nas, żeby nie rozmawiać z nieznajomymi, a jedynymi ludźmi, którzy to robią, są wioskowi idioci i miejscowe prostaki. Myślę, że powodem, dla którego rozmawiam z nieznajomymi jest nawiązywanie kontaktów, chodząc na wydarzenia i prowadząc je, poznajesz bardzo użytecznych i interesujących ludzi - a jedynym sposobem, aby to zrobić jest rozmowa z nimi.

W biznesie umiejętność prowadzenia małej rozmowy z każdym (i dogadywania się) jest bardzo przydatna. Jeśli chcesz być postrzegany jako osoba wszechstronna, która potrafi dogadać się z międzynarodowymi i międzysektorowymi zespołami, musisz posiadać umiejętność rozmawiania z nieznajomymi. Oto wskazówki dotyczące rozmowy z nieznajomymi, które udało mi się wymyślić:

Przedstaw się, jeśli to możliwe

Jest to najprostszy sposób rozmawiania z nieznajomymi i sprawdzi się, gdy jesteś na dobrze zorganizowanym wydarzeniu. Zapytaj gospodarza wydarzenia, na którym się znajdujesz, z kim powinieneś porozmawiać i uzyskać wprowadzenie - jest to oczywiście o wiele bardziej potężne i przecina pogawędkę. Oszczędza Ci to konieczności myślenia o lodołamaczu. Gospodarz powinien wiedzieć, którzy ludzie są szczęśliwi mogąc rozmawiać z kimś takim jak Ty i vice versa.

Wielkomiejskie pytanie, które zawsze działa

W Londynie, można uciec z najprostszym pytaniem z nich wszystkich: Skąd jesteś? Bardzo niewiele osób jest rzeczywiście z Londynu i większość ludzi ma wspaniałą historię o tym, jak się tam dostali. Myślę, że to samo odnosi się do każdego większego miasta, które ma napływ/odpływ ludzi.

Mówiące punkty pozwalają obcym mówić

Zawsze, gdy dzieje się coś nieoczekiwanego (zwłaszcza coś mniej niż wspaniałego), ludzie zaczynają mówić. Jeśli utknąłeś w windzie, jeśli obsługa jest naprawdę powolna w barze, ktoś śmierdzi w pociągu, jeśli pogoda nagle się zmieniła - to jest ok, aby porozmawiać z obcymi nagle. Dzieje się tak dlatego, że masz teraz punkt do rozmowy i masz doświadczenie do omówienia.

Masz dowcip? Opowiedz go!

Humor zawsze działa, crack sprytny żart i to jest teraz do przyjęcia, aby śmiać się i komentować na dowcip. Musisz być trochę ostrożny z żartami, gdy do czynienia z nieznajomymi, nie chcesz, aby slate restauracji, a następnie dowiedzieć się, że właściciel jest brat nieznajomego.

Ucz się od artystów podrywu

Jeśli spojrzeć na świat czat-ups, to zwykle zaczyna się od szczerego pytania, takie jak "czy masz światło" lub "czy wiesz, co DJ jest na dziś wieczorem?" - i wziąć go stamtąd. Będziesz wiedział, czy ktoś chce z Tobą rozmawiać, czy też szybko odpowie na Twoje pytanie i odwróci się. Przy okazji nie zapomnij się uśmiechnąć, kiedy używasz tego podejścia!

Masz ochotę się trochę przebrać?

Inną obserwacją, którą poczyniłem jest to, że fantazyjny strój zachęca ludzi do rozmowy, jeśli masz na sobie strój kurczaka, ludzie myślą, że to normalne, aby mieć rozmowę z jakiegoś powodu. Jeśli jest to dla Ciebie zbyt ekstremalne, spróbuj założyć coś w stylu pawiego pióra, np. kapelusz, szalik lub krzykliwą koszulę - wszystkie te elementy są świetnym początkiem rozmowy.

Zabierz ze sobą lodołamacz

Ludzie w parkach nie mają tendencji do rozmawiania z nieznajomymi. Ludzie w autobusach nie rozmawiają z nieznajomymi. Jest jednak wyjątek, kiedy ktoś przyprowadził swoje dziecko lub psa, nagle można się uśmiechnąć i zapytać "ile ma lat" lub "jak on się nazywa"? Więc jeśli chcesz, aby ludzie do Ciebie mówili, przynieś jakiś lodołamacz.

Napij się

Alkohol jest kolejnym oczywistym lodołamaczem, ludzie, którzy pracują w tym samym biurze i nigdy nie mówią, nagle stają się najlepszymi kumplami na Boże Narodzenie zrobić dzięki kilku drinków. Kłopot w tym, że wracają do nie mówienia w styczniu ponownie ... Alkohol działa, ale nie jest to świetna strategia w mojej książce, wiem, że nie jestem najlepszym networkerem, kiedy miałem kilka drinków!

Kiedy już przemawiasz, dowiedz się, co jest ich pasją

Dowiedz się, co ludzi pasjonuje, jeśli chcesz się wyróżnić. Każdy pyta, jak się nazywasz, czym się zajmujesz, w jakiej firmie itp - z każdym prowadzisz tę samą rozmowę. Zamiast tego zapytaj, co robili w weekend, jakie mają zaplanowane wakacje itp. i zachęć ich do rozmowy - każdy chce mówić o swoich pasjach. Następnego dnia ta osoba na pewno będzie pamiętała, że rozmawiała z Tobą i możesz ją stamtąd zabrać - teraz, gdy już się trochę znacie, czas zobaczyć, jak moglibyście sobie pomóc.

Wniosek końcowy

Kiedy próbujesz rozmawiać z nieznajomymi, musisz zaakceptować, że pierwsze kilka chwil będzie czasem niezręczne, że niektórzy ludzie będą cię ignorować - takie jest po prostu życie. Moje doświadczenie mówi mi, że większość ludzi jest bardzo zadowolona z rozmowy i nikt cię nie ugryzie! Twoim jedynym wyzwaniem jest przełamanie lodów, a potem rozmowa sama się potoczy.

Czy masz jakieś gorące wskazówki, jak rozmawiać z nieznajomymi? Albo jak uniknąć tego, żeby obcy do Ciebie nie mówili? Albo jak nie być dziwnym? Proszę, daj nam znać w komentarzach!

Powiązane: The Psychology of Networking: Jak niektórzy wyglądają naturalnie, podczas gdy inni się jąkają.

Podziel się tym postem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzePodziel się na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email