Rekrutacja nie jest czymś, co można zrobić z 50% wysiłkiem - musisz zrobić to dobrze, w przeciwnym razie skończysz z zespołem wypełnionym złymi pracownikami.

Jednak jest to również jeden z najtrudniejszych elementów prowadzenia firmy - w dzisiejszych czasach jest o wiele większa konkurencja i większa ilość osób ubiegających się o każde stanowisko - jak więc przyciągnąć idealnego pracownika? Jakie zestawy i elementy musisz wprowadzić? Ta infografika przygotowana przez BGL Group przedstawia 8 rzeczy, które należy poprawić.

  1. Atrakcyjne wynagrodzenie: Wynagrodzenie znajduje się na szczycie wielu list rzeczy, których kandydaci szukają w pracy, ze średnią brytyjską wynoszącą £27,107. Upewnij się, że pensja odzwierciedla wymagania dotyczące pracy i jak ciężko ludzie będą pracować dla swoich pieniędzy.
  2. Jasna ścieżka kariery: 42% specjalistów ds. finansów twierdzi, że posiadanie jasnych możliwości awansu jest ważne dla satysfakcji z pracy. Jeśli pracownik nie jest pewien, dokąd zmierza, może nie osiągać tak dobrych wyników, jak osoba, która je ma.
  3. Możliwości awansu: Pracownicy zawsze chcą się uczyć i rozwijać swoją karierę - awansowanie w ramach firmy podnosi morale i utrzymuje wysoką wydajność.
  4. Siłownia na miejscu: Ponad 4,5 miliona dorosłych Brytyjczyków posiada członkostwo w siłowni - a zdrowi pracownicy to szczęśliwi pracownicy. Jeśli ćwiczysz trzy razy w tygodniu, uwalniasz więcej endorfin podnoszących nastrój, więc dlaczego nie pozwolić im robić tego na miejscu?
  5. Przeglądy rozwojowe: Jeśli dałeś pracownikom jasną ścieżkę do naśladowania, ważne jest, aby pokazać, że ich wyniki będą regularnie rozpoznawane i nagradzane. 40% osób, które otrzymały słabe szkolenie zawodowe, odchodzi z pracy w ciągu pierwszego roku.
  6. Emerytura firmowa: Pracując przez lata, wszyscy chcemy mieć pewność, że będziemy zabezpieczeni w późniejszym życiu - więc dobra emerytura sprawi, że poczują się docenieni.
  7. Elastyczne godziny pracy: 83% osób podaje elastyczność jako "ważny czynnik" przy ubieganiu się o nową rolę, a 70% menedżerów zgłasza poprawę produktywności po przejściu na elastyczne godziny pracy.
  8. Dotowana kawiarnia i zdrowa żywność: posiadanie miejsca, w którym pracownicy mogą się kontaktować (np. kawiarni) może prowadzić do wzrostu morale, a zdrowe opcje wzmacniają przekonanie, że pracownicy są otoczeni opieką i dobrze traktowani.

ZALEDWIE: 10 powodów, dla których ludzie odchodzą z pracy

[Główny obraz: Shutterstock]

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email