Zgadnij co? Najbardziej profesjonalni rekruterzy odnoszą największe sukcesy pod względem rozliczeń.

Kiedy już zdecydujesz, jakiej pracy chcesz, powinieneś dążyć do tego, aby skorzystać z porad i być reprezentowanym przez najlepszego rekrutera.

Skąd wiesz, kto jest najlepszy? Cóż, możesz zapytać ludzi z Twojego otoczenia, dowiedzieć się, z usług kogo korzysta Twój dział HR lub przeprowadzić własne badania. Zebraliśmy listę cech, które posiadają najlepsi rekruterzy; Twoim zadaniem jest znalezienie rekrutera, który zaznaczy te pola.

Najlepsi profesjonalni rekruterzy ...:

1) ...będą pracować dla firmy o najlepszej nazwie:

Ta firma jest najbardziej prawdopodobne, aby pracować z najlepszych klientów (pracodawców) na rynku. Będą oni mieli wypracowane naprawdę ścisłe relacje z menedżerami zatrudniającymi przez lata. Pracodawcy są bardzo konserwatywni i wolą współpracować tylko z tymi rekruterami, których dobrze znają. Czasami będą one dać ich ulubionym rekruterem głowy na zupełnie nowych ról, dzięki czemu mogą one rozpocząć pokrycie z rynku przed nikim innym. Ta relacja zapewni Ci nie tylko dostęp do najlepszych ról, jak również pełne informacje na temat ról i co szanse na sukces są.

2) ...są bardzo dobrymi słuchaczami:

Podobnie jak w alls pracy sprzedaży, zdolność do słuchania klienta (w tym przypadku, ty) jest krytyczna dla sukcesu. Zamiast iść w wszystkie pistolety płonące z spiel o ich wakatu, najlepsze rekruterzy będą zadawać otwarte i dociekliwe pytania. Pytania te będą ładnie filtrować w dół zapewnić zrozumienie preferencji jako kandydata. W ten sposób będą wiedzieć, czy wakat, który mieli na myśli będzie interesujące dla Ciebie, nawet przed pytaniem.

3) ...znajdzie Cię:

Kiedy ktoś zwraca się do Ciebie znienacka i proponuje Ci bardzo interesujące stanowisko, wiesz, że rekruter przeprowadził swoje badania i bardzo precyzyjnie trafił. Najlepsze rekruterzy tam nie polegać na ich bazy danych, reklamy, lub bezpośrednich wnioskodawców, dostają skierowań i używać innych kreatywnych metod znajdowania najlepszych talentów.

4) ...pozwolić Ci podejmować własne decyzje:

Najlepsze rekruterzy tam wiem, że można włączyć kogoś, kto odrzucił ofertę pracy do podjęcia go, przy użyciu wielu sztuczek rekrutacyjnych czarnej magii. Kłopot w tym, że przed długi czas, kandydat jest bardzo prawdopodobne, aby być hit przez wyrzuty sumienia kupującego i zrezygnować. Dobrzy rekruterzy powiedzą swoje, pozwolą Ci odejść i zająć się swoim procesem decyzyjnym. Zmiany kariery są poważne decyzje i to jest tylko sprawiedliwe, aby być podane kilka nocy snu na to.

5) ...są jasne, uczciwe i dostarczają pełnych informacji:

Najlepsi rekruterzy będą bardzo jasne, kim są, jakie firmy reprezentują, co mogą i nie mogą zrobić dla Ciebie, jakie skale czasowe pracują w kierunku. Będą mieli pełne informacje na temat miejsc pracy, w których pracują i dadzą Ci uczciwą ocenę Twoich szans. Będą one również wrócić do Ciebie, kiedy mówią, że będą one aktualizowane, jak również utrzymanie kontaktów ściśle poufne. Wreszcie, ale nie najmniej ważne, będą oczekiwać, że będziesz się odwzajemniać. Będziesz musiał być jasne, co chcesz, szczery o swojej sytuacji, i być gotowy, aby zapewnić rekruter będzie wszystkie niezbędne informacje.

6) ...będzie miał referencje gotowe do przejrzenia:

Te referencje lub referencje będą zarówno z powodzeniem umieszczone kandydatów o podobnych umiejętnościach do Ciebie, jak i menedżerów zatrudniania / klientów w swojej branży rzeczywiście zrobili biznes z. Tak jak dobry kandydat ma referencje, tak samo dobry rekruter.

7) ...będzie szczęśliwy, aby utrzymać cię w księgach:

Daleko od każdego kandydata będzie na etapie, gdy są one gotowe do podjęcia ruchu, gdy jest pitched wakatu. Najlepsi rekruterzy wiedzą, że niektórzy kandydaci muszą ogrzać się do idei zmiany pracy, a niektóre z nich zajmie bardzo dużo czasu. To jest powód, dla którego są szczęśliwi, aby pozostać w kontakcie w czasie, prędzej czy później jesteś prawdopodobne, aby mieć zainteresowanie. Bystry rekruter wykorzystuje również te relacje do dawania i uzyskiwania informacji branżowych i skierowań.

Jakie są Twoje doświadczenia z najlepszymi rekruterami?

ZWIĄZANE: Jak dobry jest naprawdę Twój rekruter? LinkedIn Ci powie!

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email