W pracy spędzamy bardzo dużo czasu, od poniedziałku do piątku prawdopodobnie więcej czasu spędzamy w biurze niż z rodziną i bliskimi. Jeśli mamy sobie z tym poradzić, musimy zadbać o to, by jak najlepiej wykorzystać czas pracy i czerpać z niego przyjemność.

1. Pozytywność i uśmiech

Pozytywne myślenie może czasami wydawać się uciążliwe, ale w wielu badaniach udowodniono, że działa. Uśmiech jest zaraźliwy i jest prostą formą pozytywności, która wykorzystuje to, co psychologowie nazywają teorią postrzegania siebie (jeśli widzisz siebie jako szczęśliwego, staniesz się szczęśliwy). Bycie pozytywnym prowadzi do wydajności i dobrego samopoczucia dla siebie i ludzi wokół ciebie. Kiedy promieniujesz pozytywnością w biurze, inni będą ją odbierać jako rezultat. Podczas wypróbowywania tego, upewnij się, że trzymasz się z dala od wszelkich negatywnych ludzi, ponieważ są one zobowiązane do doprowadzenia cię w dół.

2. Poruszanie się

Rano idź po schodach zamiast jeździć windą, w porze lunchu i podczas rozmów telefonicznych spaceruj po biurze. Energia pochodzi z tlenu, tlen pochodzi z ruchu, więc im więcej się ruszasz, tym więcej energii dostajesz. Nie wiem jak ty, ale kiedy mam dużo energii, mam tendencję do bycia szczęśliwym camper.

3. Declutter

Istnieją książki poświęcone temu jednemu punktowi. Upewnij się, że masz czyste miejsce pracy i środowisko wokół ciebie. Zagracenie przynosi ciebie puszek na podświadomym poziomie - ja patrzeje jak nawet więcej praca robić. Miej jasną strukturę i organizację na swoim biurku, abyś mógł szybko zostawić zadanie i wrócić do niego później. Powinieneś również mieć efektywny przepływ pracy i korzystać z pojemników na dokumenty.

4. Zmień swoją rutynę

Ta sama stara rutyna dzień w dzień będzie Cię powoli nużyła. Spróbuj użyć innego długopisu, napić się herbaty zamiast kawy, zmienić powitanie telefoniczne, itp. i zobacz, jak to jest. Różnorodność jest przyprawą życia mówią, to odnosi się do pracy, jak również. Duże korporacje tasować rzeczy wokół cały czas, nawet jeśli podział jest wykonywanie zawsze może zrobić z shake-up i zmienić rzeczy - tak może być.

5. Jedz jedzenie wysokiej jakości

Zjedz odpowiednie śniadanie i lunch, z wysokiej jakości jedzeniem, które dostarczy Ci energii przez cały dzień. Jeśli chcesz przekąski w między czasie, trzymać się z dala od czekolady, cukierków i napojów gazowanych. Poziom cukru zawarty w tych produktach da Ci zastrzyk energii, z którego zejdziesz zaledwie kilka minut później. Nie chcesz narażać się na wahania nastroju poprzez spożywanie niewłaściwych rodzajów żywności. Pobyt na zdrowej i pożywnej stronie i będziesz czuć się lepiej i mieć więcej ogólnej energii (i będziesz szczęśliwszy ze swoim ciałem w wyniku).

6. Wyjedź na wakacje!

Jeśli wszystko inne zawiedzie, dostać się z biura na kilka dni i naładować baterie. Wyłącz się całkowicie, wyłącz wszelkie urządzenia przenośne i po prostu się zrelaksuj. Wrócisz z nowym spojrzeniem na rzeczy i będziesz szczęśliwą osobą, miejmy nadzieję, że z mnóstwem wspaniałych wspomnień, którymi można się podzielić.

Czy przychodzą Ci do głowy jakieś inne proste kroki?

RELATED: 12 Kickass sposoby, aby kochać swoją pracę i życie

Podziel się tym wpisem:

Share on LinkedInUdostępnij na TwitterzePodziel się na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email