Szukasz pracy?

Najwyższy czas przyznać, że proces zatrudniania jest daleki od tego, jak wyglądał dziesięć, a nawet pięć lat temu. Aby mieć oko na piłkę i dostać tę wymarzoną pracę, powinieneś być gotowy na rozmowę kwalifikacyjną z wykorzystaniem wideo. Trzy lata temu sześciu na dziesięciu menedżerów korzystało z technologii wideo podczas rozmów kwalifikacyjnych, a ich liczba stale rosła. Twoje CV i portfolio pracy są bilety na rozmowę, ale sam wywiad jest twój bilet do uzyskania pożądanej pozycji. Zarówno pracodawcy, jak i kandydaci mają kilka powodów, aby preferować wywiady wideo dzisiaj: jest to oszczędność czasu i kosztów.

Wywiad wideo jest idealny dla pierwszej rundy, przed wywiadami w osobie. Dlatego musisz zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby odnieść w niej sukces. Jak to zrobić?

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej wideo

W domu, nawet ściany pomagają. W teorii nie potrzebujesz nic poza komputerem z kamerą internetową i dostępem do Internetu. Jeśli chodzi o Ciebie, samo posiadanie tego sortu nie wystarczy, aby odnieść sukces. Zapoznaj się z tymi praktycznymi wskazówkami dotyczącymi przygotowania poniżej:

1. Przetestuj wszystkie technologie: Kamera, dźwięk, połączenie, światło i program wideo - upewnij się, że wszystko działa. Aby to sprawdzić, możesz poprosić przyjaciela o pomoc i zorganizować rozmowę testową. Ponadto, jeśli nagrasz taką rozmowę testową, będziesz miał szansę zobaczyć, jak wyglądasz i brzmisz, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

2. Wybierz odpowiednią lokalizację: Bez hałasów i rozpraszaczy, dobre oświetlenie i ogólne tło, którym najlepiej jest zwykła ściana. Upewnij się również, że nie tylko Twoja twarz jest widoczna w kamerze: kadrowanie od pasa w górę byłoby idealne.

3. Ubierz się profesjonalnie: Wywiad z domu nie czyni t-shirtów i kapci Twoimi najlepszymi przyjaciółmi. Plus, dbać o fryzurę, czyste paznokcie, umyć zęby dobrze, i pokazać minimalne piercing (jeśli masz jakieś) lub innej biżuterii. Nie gumy lub cukierki w ustach, i wybrać garnitur można nosić na wywiady w osobie.

4. Zrób listę pytań: To nie tylko ankieterzy, którzy zadają pytania; możesz mieć kilka, zbyt. Przygotuj wszystkie możliwe pytania z wyprzedzeniem, jak również notatki z punktami, które możesz chcieć podkreślić podczas wywiadu. Oczywiście, te notatki powinny być off-camera. Nazwijmy to twój cheat sheet, zaprojektowany, aby może pomóc Ci dostać wymarzoną pracę.

Dodatkowa wskazówka: Wyłącz wszystkie programy i aplikacje, które mogłyby zakłócić przebieg rozmowy.

Wskazówki, jak odnieść sukces

Godzina zero nadeszła. Jesteś gotowy. Technologie i pytania są gotowe, zbyt. Wyglądasz profesjonalnie i gotowy, aby zaimponować swoim rozmówcom swoją wiedzę i umiejętności. Teraz to go-time!

5. Patrz w kamerę: Nie zapomnij o uśmiechu i nawiązaniu kontaktu wzrokowego, gdy jest to wskazane.

6. Uważaj na swój ton głosu: Lepiej jest mówić w konwersacyjnym tonie i zachowywać się tak, jakbyś był na prawdziwej rozmowie kwalifikacyjnej.

7. Nie spiesz się z odpowiedzią: Odczekaj sekundę przed odpowiedzią na pytania, na wszelki wypadek, gdyby połączenie było słabe. Zapewni to, że nie będzie wyglądało, jakbyś przerywał rozmówcy.

Bonusowa wskazówka: Oto cztery pytania, których należy się spodziewać podczas wywiadu wideo.

Dlaczego jesteś dobry na to stanowisko?

Jakie jest Twoje przygotowanie do pracy na tym stanowisku?

Jakiego typu środowiska potrzebujesz, aby pracować najlepiej?

Kiedy pokonał/a Pan/Pani przeszkody w swojej karierze?

Czy potrzebujesz jakichś wariantów, aby odpowiedzieć na te pytania? Sprawdź artykuł z Community Table tutaj.

Co robić potem

Phew! Rozmowa kwalifikacyjna dobiegła końca.

Dałeś z siebie wszystko! Ale co dalej? "Czy mam po prostu siedzieć i czekać na połączenie?" twoje pierwsze pytanie jest, czyż nie?

8. Napisz list z podziękowaniami. Jeśli było kilka osób, które przeprowadziły z tobą wywiad, wyślij indywidualne e-maile lub notatki do każdego z nich. Postaraj się nieco zróżnicować swoje listy na wypadek, gdyby zdecydowali się je porównać.

9. Nie krępuj się. Bądź cierpliwy: proces zatrudniania trwa zazwyczaj kilka rund, ale to nie znaczy, że nie można śledzić i wyrażać swoje zainteresowanie. Działania te pokazują, że zależy Ci na danym stanowisku, ale upewnij się, że nie sprawiają wrażenia desperacji.

Wskazówka dodatkowa: Nie zapomnij zapytać prowadzącego rozmowę, kiedy spodziewa się podjąć decyzję.

Bonusowa wskazówka: Napisz podziękowania po każdej rozmowie, nawet jeśli jesteś pewien, że zawiodłeś i praca nie jest dla Ciebie.

Wywiad wideo jest pierwszym i ważnym krokiem w kierunku wymarzonej pracy. Jest niezbędna, ponieważ pomaga stworzyć pierwsze wrażenie, ale nie traktuj jej jako jednej i jedynej rundy - miej swoje CV i portfolio gotowe.

Czy kiedykolwiek brałeś udział w rozmowie wideo? Jakie byłyby Twoje rekomendacje? Jakieś osobiste wskazówki, które pomogłyby osobom poszukującym pracy odnieść sukces?

O autorze: Lesley J. Vos jest autorką treści i współpracowniczką wielu publikacji na temat życia studenckiego i kariery. Okazjonalnie gościnnie pisze na MC2wspierając miłość Hugh do matematyki i innych dyscyplin STEM.

Podziel się tym postem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzePodziel się na FacebookuPodziel się na WhatsAppUdostępnij na Email