Najlepsi ludzie w swojej branży nigdy nie będzie pracować z złych rekruterów - więc dlaczego powinno się?

Istnieją bardzo niskie bariery wejścia w świecie rekrutacji, nie ma szkolenia lub licencji wymagane. Każdy, kto ma telefon i komputer może nazywać siebie rekruterem. Pozwala to na dużą konkurencję, która jest świetna większość czasu.

Kłopoty zaczynają się, gdy rekrutacja dolnej paszy cięcia narożników i dokonać ustępstw na ich etykę. Ten artykuł jest o tym, wiedząc, kiedy masz do czynienia z nieprofesjonalnym rekruterem, co pozwala na filtrowanie tych na rzecz najlepszych rekruterów, z którymi należy się zmierzyć.

Definicja pracy z rekruterem jest aktywne dzielenie się informacjami i pozwalając im reprezentować Cię do możliwości pracy. Rekruter z małym doświadczeniem lub po prostu brak etyki może utrudnić Twoje poszukiwania nowej pracy, ponieważ mogą one błędnie reprezentować Cię do najlepszych firm. W tej grze masz tylko jedną szansę, więc musimy ją jak najlepiej wykorzystać.

Znaki rozpoznawcze rekrutacyjnego kowboja:

Niewystarczające informacje:

Kiedy rekruter nie jest w stanie udzielić Ci właściwych informacji na temat wakatu (takich jak wynagrodzenie, zadania, linie raportowania), firmy, a czasem nawet branży. Oczywiście mogą istnieć ku temu uzasadnione powody, ale ogólnie rzecz biorąc, jest to zły znak. Należy pamiętać, że dobry rekruter nie będzie pracował na wakacie bez tych informacji.

Contingency (bez wygranej, bez opłat) tylko zadania:

Oznacza to, że nigdy nie zostały faktycznie podane formalne instrukcje do pracy w imieniu firmy (zachowane zadanie wyszukiwania). Są one zamiast wysyłać niektórych kandydatów do pracy z nadzieją, że klient będzie chciał wywiadu. Chyba że klient jest gra, ty i rekruter nie może zrobić nic innego niż marnowanie czasu.

Tylko kiedykolwiek mówi z tobą, gdy mają rolę, która pasuje:

Jeśli nie jesteś zainteresowany, szybko przechodzą do następnej osoby na liście. Chociaż jest to natura bestii, która jest rekrutacja, dobra firma rekrutacyjna powinna pozostać w kontakcie z ludźmi na ich książki regularnie. Byłoby to zazwyczaj połączenie co 3-6 miesięcy do wymiany informacji i ogólne catch-ups. Jest to niezbędne dla naprawdę zrozumieć kandydata i wiedząc dokładnie, czego szukasz.

Nie specjalizuje się w swojej dziedzinie:

Istnieje wiele firm rekrutacyjnych generalist wielkości, które próbują włamać się do niszowych rynków pracy. Chociaż firma rekrutacyjna może być dobrze znany, rekruter robi swój rynek może być praca na własną rękę i zadanie "budować swój rynek", który nie jest łatwy i na pewno nie pomoże.

Skupia się na wynagrodzeniu:

Koncentruje się na Twoich zarobkach i innych wynagrodzeniach pieniężnych, w przeciwieństwie do tego, co naprawdę powinno mieć znaczenie dla kandydatów, np. możliwości rozwoju, szkoleń i awansu. Dobry rekruter powinien przyjąć bardziej holistyczne podejście i sprawdzić, co tak naprawdę sprawi, że będziesz zadowolony z nowego stanowiska.

Bardzo nachalny:

Próbuje namówić Cię do podjęcia pracy, czasami nie dając Ci wystarczająco dużo czasu na podjęcie decyzji. Nieuchronnie prowadzi to do podejmowania przez kandydatów niewłaściwych decyzji i zmiany zdania w krótkim czasie.

Liberalny w przekazywaniu informacji:

Wymienia nazwiska współpracowników i menedżerów, aby zabrzmieć jak ktoś kompetentny. To może zaimponować niektórym, ale w końcu wiesz, że będą upuszczać swoje nazwisko na następny telefon, który nie jest prawdopodobne, aby docenić.

Prosi CIEBIE o pieniądze:

Nigdy nie powinieneś być zmuszony do płacenia za usługi rekrutera, ponieważ klient (firma zatrudniająca) płaci opłaty. Jeśli rekruter poprosi Cię o pieniądze, zapytaj dokładnie, na co je przeznacza, a następnie powiedz mu, gdzie ma je wsadzić.

Jeśli natkniesz się na takich rekruterów, grzecznie powiedz im, że albo prowadzisz własne poszukiwania, albo współpracujesz wyłącznie z inną firmą rekrutacyjną. Jeśli nadal się z tobą kontaktować, poproś o usunięcie z ich książek. Zgodnie z prawem, muszą one usunąć cię, a nawet wysłać list potwierdzający usunięcie.

Należy pamiętać, że zdecydowana większość rekruterów tam są bardzo profesjonalne i ciężko pracować w Twoim imieniu. I uwierz mi, kiedy mówię, że są tak samo ostrożni wobec kowbojów, jak ty.

RELATED: Czy oczekujesz zbyt wiele od agencji rekrutacyjnych?

Podziel się tym postem:

Podziel się na LinkedInPodziel się na TwitterzePodziel się na FacebookuPodziel się na WhatsAppUdostępnij na Email