Czy Twoje CV lepiej komponuje się z listem motywacyjnym? Niektórzy twierdzą, że nie, bo nikt ich nie czyta. Zgadzam się z tym do pewnego stopnia. Nie wszyscy rekruterzy czytają listy motywacyjne. Ale myślę, że wielu rekruterów nie czyta ich, ponieważ tak wiele z nich jest trochę "bla bla bla".

To wtedy, gdy list motywacyjny nie mówi nic nowego lub ekscytującego, ani nie mówi nic o tym, dlaczego kandydat chce tę pracę. W morzu takich banałów, jednym ze sposobów, aby Twój list motywacyjny wyróżniał się na tle innych, jest po prostu zrobienie dobrego listu. Możesz jednak zrobić coś więcej. Oto 10 zasad, które Ci w tym pomogą.

Cover Letter Rule # 1

Zrób swoje badania, część 1.

Nawet jeśli praca jest reklamowana przez konsultanta rekrutacyjnego można nadal robić swoje badania. Zadzwoń do nich i połączyć się z nimi. Oni prawdopodobnie nie dadzą Ci ich klienta nazwę, ale mogą one dać zarys wyzwań roli, jak je widzą. Twój list motywacyjny staje się o wiele bardziej wciągający, jeśli możesz powiedzieć rekruterowi, w jaki sposób zainspirowali Cię do tego, abyś chciał skorzystać z tej możliwości.

Zasada listu motywacyjnego nr 2

Zrób swoje badania, część 2.

Jeśli wiesz, kim jest firma, to nie ma usprawiedliwienia dla nie patrząc na stronie internetowej, robi dokładne google, i czytanie połączony w profilu ich firmy kierownictwa. I to jest tylko na początek.

Celem tych badań jest dla Ciebie, aby znaleźć jakieś istotne powody, aby chcieć pracować dla tej organizacji i kilka sposobów, że można dodać wartość. Tak wiele osób zapomina powiedzieć to w swoich listach motywacyjnych.

Zasada listu motywacyjnego nr 3

Twój list motywacyjny powinien jasno pokazywać, że przeczytałeś ogłoszenie o pracę. Sposób, w jaki to zrobisz, to wybranie kluczowych kryteriów w ogłoszeniu i wskazanie, jak je spełniasz w swoim liście.

Używaj również słów kluczowych z ogłoszenia, w całym liście motywacyjnym. W ten sposób masz większe szanse na bycie wyłapanym w oprogramowaniu przesiewowym.

List motywacyjny Zasada nr 4

Postaraj się, aby Twój list motywacyjny miał jedną stronę i trzy lub cztery akapity.

Jedynym prawdziwym wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, w której jesteś proszony o odpowiedź na "wyrażenie zainteresowania". Wyrażenie zainteresowania jest mini-rządowym kryterium wyboru, w którym określasz, w jaki sposób spełniasz kryteria pracy. Wtedy Twój list może mieć od dwóch do trzech stron.

List motywacyjny Zasada nr 5

Nie bądź nudny. Postaraj się zachować swój własny głos.

List motywacyjny Zasada nr 6

Zachowaj logiczny format. Używam "hak", "książka" i "wziął".

"Haczyk":- konkretne i zapadające w pamięć powody, dla których chcesz tej roli
"książka":- spójny argument, dlaczego powinieneś zostać zatrudniony
"wzięty":- co chcesz, aby się stało, gdy pracodawca przeczyta Twój list

List motywacyjny Zasada nr 7

Bądź osobisty. Jeśli masz czyjeś imię, użyj go. Idealnie byłoby, gdyby list motywacyjny zaczynał się od tytułu Pani, Pan lub Pani.

Wyjątkiem jest sytuacja, gdy zachęcamy do nieformalności. Imię jest bardziej akceptowalne w nieformalnym e-mailu, być może jeśli już rozmawiałeś z daną osobą.

List motywacyjny Zasada nr 8

Wpisz go. To brzmi bardzo prosto. Ale muszę powiedzieć, że następny kawałek, ponieważ zostałem poproszony o to pytanie.

Tak.

Wniosek na piśmie ogólnie oznacza maszynopis.

List motywacyjny Zasada # 9

Zwykły biały papier, proszę. Ładne różowe perfumowane strony lub coś podobnego nigdy nie jest dobrym pomysłem. Twój list będzie wyjątkowy, ale z niewłaściwych powodów.

List motywacyjny Zasada nr 10

OK, zawarłem tu kilka rzeczy w jednej zasadzie. List motywacyjny nie powinien być:

- powtórzeniem Twojego życiorysu
- standardowym listem, który wysyłasz do wszystkich
- trudny do przeczytania
- pełen błędów ortograficznych i gramatycznych.


Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email