Aby zapewnić sobie wymarzoną pracę, musisz myśleć jak osoba podejmująca ostateczną decyzję. Co przechodzi przez głowę menedżera, kiedy wybiera kandydatów? Jakich cech szukają u swojego idealnego pracownika? Oto 7 najczęstszych powodów, dla których ludzie są zatrudniani. Użyj go mądrze teraz i daj mi znać, jeśli masz jakieś pytania na temat któregokolwiek z powodów.

1. Świetne CV

Czasami przeciętny kandydat może być zatrudniony dzięki genialnemu CV. Twój życiorys jest pierwsze wrażenie i masz tylko jeden strzał na to. Wybierz szablon odpowiedni dla Twojej branży, spójrz na życiorysy innych ludzi, niech oni spojrzą na Twój, skorzystaj z pomocy ekspertów itp. zanim cokolwiek wyślesz. Pamiętaj, że Twoje CV musi być konsekwentnie aktualizowane i jest to żywy dokument.

2. Twoja marka osobista online

Personal branding jest moim osobistym faworytem. Media społecznościowe i sieci szybko stały się preferowaną metodą komunikacji, i będzie można znaleźć online przez potencjalnego nowego pracodawcy. Dostosowując, co informacje są dostępne, można włączyć social media w pozytywny podczas szukania nowej pracy.

Upewnij się, że Twoje profile publiczne są przyjazne pracownikom i aktualne. Stań się autorytetem w sieci, zakładając bloga, moderując forum lub po prostu będąc aktywnym w grupie Linkedin. Zdobądź rekomendacje na swoim profilu, a te będą służyć jako stare referencje CV. Media społecznościowe i online branding zajmie Ci sporo czasu i wysiłku, ale tak naprawdę nie masz wyboru, więc moja najlepsza rada jest, aby objąć go.

3. Właściwe umiejętności i doświadczenie

W tej gospodarce, będziesz walczyć, aby znaleźć kogoś chętnego do wynajęcia kandydata, który potrzebuje szkolenia. Pomyśl o tym, czy chcesz kogoś cieniu swojej pracy i zadawania pytań przez pierwsze 6 miesięcy? Albo chcesz kogoś, kto zna wynik i dostaje zajęty przyczyniając się do swoich celów od pierwszego dnia? Mając odpowiednie umiejętności i doświadczenie jest ważniejsze niż kiedykolwiek i niestety nie coś można pracować na overnight.

4. Pozostanie w firmie

Jest to niezwykle ważne, ponieważ pracodawcy chcą ludzi, którzy pozostają w ich firmie i pracują na ich drodze w górę drabiny korporacyjnej. To czyni je użyteczne (i użyteczne oznacza pracowity). Pracodawcy będą szukać ludzi, którzy mają wielowymiarowe osobowości, co oznacza, że mogą pracować w różnych działach, projektach, a nawet lokalizacjach jednego dnia. Twoja długowieczność z firmą i cechy osobiste będą czynnikami decydującymi tutaj.

5. Dogadujesz się z ludźmi

Jest to istotne, ponieważ pracodawca będzie chciał, abyś lubił spędzać czas w pracy, a więc nie będziesz miał nic przeciwko okazjonalnym/tygodniowym/wieczornym spóźnieniom. Mając poczucie przynależności do ludzi w pracy, prawdopodobnie będziesz czerpał z niej więcej przyjemności i będziesz mniej podatny na inne oferty pracy. I ogólnie rzecz biorąc, nasza zdolność do dobrej pracy z wieloma różnymi ludźmi jest kluczem do sukcesu w czasie w każdej firmie.

6. Możesz przynieść do domu boczek

Klasyczny przypadek WIIFM, gdzie albo zarabiasz pieniądze, albo oszczędzasz pieniądze dla firmy. Każdy menedżer ma budżet i chcą sposobu, aby albo zwiększyć sprzedaż lub zmniejszyć koszty. Jesteś w stanie zrobić jeden z nich będzie muzyka do ich uszu. Jeśli można wykazać i projekt, jak wiele będzie umieścić na jego lub jej dolnej linii, będą one bardzo kuszony, aby zatrudnić cię. Więc twoim zadaniem będzie przedstawić swój dokładny plan robienia tego i zostawić go z nimi. W końcu, będziesz robił im przysługę i pomaga im trafić swoje numery.

7. Pozytywne nastawienie i entuzjazm

Świat biznesu jest pełen jęków i ostatnią rzeczą, zatrudnianie menedżer chce jest inny związek karty wielding ciężarek na ich zespół. Jeśli jesteś w stanie podnieść nastroje swoich ankieterów w drodze charyzmy, humoru, lub innej magii, stoisz o wiele większe szanse na bycie uznanym za następną rundę. Każdy jest przyciągany do szczęśliwych i pozytywnych ludzi, a jeśli brakuje Ci doświadczenia i umiejętności, to może być Twój atut. Pozostając pozytywnym i promieniującym entuzjazmem długo po wylądowaniu w pracy, możesz zainspirować innych i pokazać, że jesteś materiałem do awansu.

Jaki jeden powód sprawił, że zostałeś zatrudniony?

Powiązane: 7 cech, których pracodawcy szukają u kandydatów.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email