Kiedy kończysz studia i próbujesz znaleźć swoją pierwszą prawdziwą pracę, możesz natknąć się na stanowiska, które pomimo tego, że są na poziomie podstawowym, wymagają zbyt dużego doświadczenia, aby dostać się do pracy. Ta przeszkoda staje się coraz bardziej powszechna, częściowo z powodu zalewu doświadczonych kandydatów, a częściowo z powodu nierealistycznych oczekiwań pracodawców w stosunku do stanowisk niższego szczebla. Zamiast po prostu odrzucać cały proces, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pracodawcy wzięli Cię pod uwagę nawet z niewielkim lub żadnym doświadczeniem:

Rzeczywistość doświadczenia:

Spójrz na prawie każde ogłoszenie o pracę, a zobaczysz jakiś rodzaj wymogu doświadczenia, który zwykle wynosi kilka lat lub więcej. Jest to nierealistyczne dla pracodawców, aby oczekiwać od absolwentów szkół wyższych takiego doświadczenia zawodowego i większość pracodawców zdaje sobie z tego sprawę, mimo że nadal umieszczają takie wymagania w ogłoszeniach. Rzeczywistość jest taka, że wielu pracodawców w pełni rozważy kandydata, który ma tylko wykształcenie i często przełoży lata edukacji na lata doświadczenia. Jeśli czujesz, że praca wymaga Twojego dokładnego zestawu umiejętności, tak długo, jak stanowisko nie wymaga czegoś takiego jak dziesięć lat doświadczenia, nie krępuj się złożyć aplikacji. Bądź tylko gotowy, aby odnieść się do swojego braku doświadczenia w rozmowie kwalifikacyjnej.

Zobacz także: Jak najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak możesz zdobyć doświadczenie?

Jest kilka sposobów na zdobycie doświadczenia, które będzie potrzebne do zdobycia pracy. Po pierwsze, rozważ wolontariat, który nie tylko zapewni Ci doświadczenie zawodowe, ale również będzie atrakcyjnie wyglądał w CV. Rozważ również staż w swojej dziedzinie. Może nie będzie on zbyt płatny, ale to świetny sposób na zdobycie doświadczenia, które wzbogaci Twoje CV. Strony internetowe mające na celu pomoc absolwentom i studentom w znalezieniu możliwości wolontariatu i stażu stają się popularne: wypróbuj stronę Monster's internship, aby znaleźć możliwości w pobliżu Ciebie.

Powiązane: Jak znaleźć praktyki absolwenckie na LinkedIn

Edukacja, edukacja, edukacja:

Jeśli nie możesz znaleźć pracy zaraz po ukończeniu szkoły, najlepszym rozwiązaniem może być powrót i dalsze kształcenie. Entry-level pozycje są zazwyczaj skierowane do osób bez zaawansowanych stopni, więc jeśli wrócisz i uzyskać tytuł magistra, może pozwolić pominąć te typy pozycji i rozpocząć rozmowy kwalifikacyjne dla profesjonalnych i kierowniczych stanowiskach, gdzie pracodawca będzie mniej prawdopodobne, aby spojrzeć w dół na brak doświadczenia, ponieważ masz zaawansowany stopień, aby pokazać dla swoich wysiłków. Ostatnia eksplozja nauki online może nawet pomóc zarobić online magistra podczas pracy podstawowej pracy lub stażu. Online stopni, zwłaszcza zaawansowanych stopni, są doskonałym sposobem, aby uzyskać jak najwięcej z edukacji, podczas gdy nie trzeba umieścić swoje życie na wstrzymanie.

Jak zrobić swoją drogę do świata zawodowego, nie ma powodu, aby pozwolić brak doświadczenia trzymać cię z dala od lądowania pracę swoich marzeń. Nawet jeśli firmy proszą o doświadczenie, że może nie myślisz, że masz, mogą być bardziej niż chętny do rozważenia swoją szkołę jako doświadczenie, jeśli można paznokci wywiad. Nawet jeśli nie może się wydawać, aby dostać stopę w drzwiach, z odrobiną dodatkowego wysiłku i trochę dodatkowej nauki będziesz w stanie zdmuchnąć menedżerów zatrudniających w krótkim czasie.

Powiązane: 7 Powodów, dla których pracodawcy Cię zatrudnią.

Autor: Jesse Langley mieszka w okolicach Chicago. Dzieli swój czas między pracę, pisanie i życie rodzinne. Pisze w imieniu internetowych stron magisterskich i jest żywo zainteresowany blogowaniem i mediami społecznościowymi.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppPodziel się e-mailem