Google, Facebook i Twitter są znane z tego, że mają superfajne biura.

Niedawno dołączył do nich LinkedIn, który przeprowadził renowację biura, o jakiej zwykli właściciele firm mogli tylko marzyć - i zdecydowanie spełnia ona pokładane w niej nadzieje. Niedawno miałem przyjemność odwiedzić ich biura i nie mogłem uwierzyć w niesamowitą ilość pomysłów, które zostały włożone w każdy pojedynczy pokój. Czy to może być najfajniejsze biuro w historii? Postanowiłem przyjrzeć się 3 powodom, dla których LinkedIn jest świetnym miejscem pracy i dlaczego wszyscy, którzy tam pracują, są zdrowi, szczęśliwi i zmotywowani. Więc oprócz szalonego biura, co jeszcze LinkedIn ma, co sprawia, że są lepsze od innych?

1) Kultura:

Kultura firmy LinkedIn jest czymś, co odróżnia ich jako pracodawcę. Skupiają się na 5 głównych filarach - Transformacja, Uczciwość, Współpraca, Humor, Wyniki. Podstawy swojej kultury przedstawili w formie slajdów (patrz poniżej). Jedną z moich ulubionych rzeczy w kulturze LinkedIn jest koncepcja "transformacji". Podkreślają, że chodzi im o to zarówno zawodowo, jak i osobiście - co pokazuje, że faktycznie dbają o zdrowie i dobre samopoczucie swoich pracowników. Uwielbiam też, gdy marki dzielą się swoją kulturą za pomocą slajdów.

2) Przestrzeń do pracy:

Londyńskie biuro LinkedIn jest prawdopodobnie najfajniejszym biurem, jakie kiedykolwiek odwiedziłem. Każde piętro ma określony temat (taki jak telewizja, muzyka lub sport), a następnie każda sala konferencyjna w ramach tych pięter ma również główny motyw projektu - na przykład na piętrze o tematyce muzycznej, był pokój inspirowany Ziggy Stardust z paskiem błyskawicy i błyszczącą podłogą. Na poziomie o tematyce sportowej znajdował się pokój o tematyce Wimbledonu (który był moim ulubionym!), gdzie ściany pokryte były astroturfą, siatkami, a nawet krzesłem dla sędziego, które oczywiście musiałam wypróbować (patrz poniżej):

Królowa Ruby w swoim tronie na @LinkedInUK ????????#LifeatLinkHumans / #LinkedIn20m pic.twitter.com/fLbXhxVk6s

- Link Humans (@LinkHumans) 20 stycznia 2016 r.

3) Korzyści:

Jedną z rzeczy, którą zauważyłem w biurach LinkedIn była niesamowita ilość jedzenia, które było dostępne WSZĘDZIE! Postanowiłem trochę spojrzeć na Glassdoor.com, aby zobaczyć, jakie inne korzyści pracownicy dostają, jeśli dołączą do LinkedIn, a lista jest całkiem spora.

Mają na miejscu siłownie, świadczenia opieki zdrowotnej i dość hojne wakacje, między innymi. LinkedIn ma na Glassdoor ocenę 4,4, a 88% pracowników poleciłoby ją znajomym. To dopiero dobre opinie pracowników!

Czy pracujesz w LinkedIn lub masz opinię na temat tego artykułu? Daj nam znać na Twitterze @UndercoverRec.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuPodziel się na WhatsAppUdostępnij na Email