Dzięki naszym wspaniałym przyjaciołom z Jobvite, ta stylowa infografika przedstawia wyniki badania dotyczącego różnych typów pracowników, a w szczególności pracowników o wysokiej i niskiej mobilności oraz tego, w jaki sposób pewne elementy, takie jak wykształcenie i korzystanie z mediów społecznościowych, wpływają na wydajność pracowników.

Mobilność zawodowa to dwie rzeczy: prawdopodobieństwo, że pracownik zmieni pracę oraz możliwość awansu i odniesienia sukcesu. Pracownicy o wysokiej mobilności częściej z powodzeniem zmieniają pracę na stanowiska, które oferują rozwój kariery, podczas gdy pracownicy o niskiej mobilności zazwyczaj pozostają w miejscu pracy i mają mniej możliwości rozwoju.

Wnioski:

  • Pracownicy o wysokiej mobilności są zazwyczaj dobrze wykształceni i są w stanie sprostać wymaganiom zmieniających się dziedzin technicznych, podczas gdy pracownicy o niskiej mobilności są zazwyczaj wykształceni na poziomie szkoły średniej, ponieważ pracownicy ci mają trudności z dostosowaniem się do wymagających miejsc pracy.
  • 80% pracowników o wysokiej mobilności pracuje w pełnym wymiarze godzin i posiada 4-letnie wykształcenie wyższe lub podyplomowe. 53% pracowników o niskiej mobilności jest zatrudnionych i posiada dyplom ukończenia szkoły średniej.
  • Popularne branże dla pracowników o wysokiej mobilności to edukacja, opieka zdrowotna i księgowość/finanse, podczas gdy popularne branże dla pracowników o niskiej mobilności to handel detaliczny, produkcja i praca ogólna.
  • Pracownicy o wysokiej mobilności są znacznie bardziej zaangażowani w media społecznościowe: 26% pracowników o wysokiej mobilności aktualizuje swój profil na LinkedIn, podczas gdy zaledwie 5% pracowników o niskiej mobilności aktualizuje swój profil na LinkedIn.
  • Możliwość aplikowania na oferty pracy za pomocą urządzeń mobilnych ma większe znaczenie dla pracowników o niskiej mobilności. Zarówno pracownicy o wysokiej, jak i niskiej mobilności szczególnie lubią zoptymalizowane strony internetowe. A kto nie lubi?!

RELATED: Najbardziej niezwykłe i niebezpieczne kariery na świecie

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzePodziel się na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email