Wiedząc, co nosić na rozmowę o pracę jest połowa bitwy z wywiadu samego. Stare porzekadło nigdy nie mogło być tak prawdziwe: "Nigdy nie dostajesz drugiej szansy, aby zrobić pierwsze wrażenie".

Kiedy idziesz na rozmowę o pracę, twój wygląd jest niezwykle ważny. To, czy wyglądasz profesjonalnie, czy niechlujnie, może odegrać ogromną rolę w tym, czy Twój wywiad uważa, że jesteś odpowiedni do tej pracy.

Sprawdź kulturę firmy:

Przy pierwszej decyzji, co nosić na rozmowę kwalifikacyjną, należy najpierw wziąć pod uwagę kulturę firmy, z którą rozmawiasz, i ubierać się odpowiednio. Czy rozmowa z firmą, gdzie pracownicy noszą garnitury codziennie lub noszą t-shirty i dżinsy?

Garnitur nie zawsze jest najlepszym wyborem na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli pokażesz się w garniturze i krawat i wszyscy pracownicy noszą szorty i klapki, będziesz wyglądać nie na miejscu, czuć się nieswojo, i może dać off złej energii. To samo dotyczy sytuacji odwrotnej. Jeśli pokażesz się w szortach i klapkach do firmy, która nosi profesjonalny strój, może to dać wrażenie, że nie jesteś dobrym dopasowaniem do firmy.

Branża, w której odbywa się rozmowa kwalifikacyjna, również powinna być brana pod uwagę, ponieważ dress code w firmie księgowej będzie prawdopodobnie inny niż w firmie budowlanej, na przykład.

Dopasuj się do osoby prowadzącej rozmowę:

Jeśli chcesz dostać pracę, twój wybór tego, co nosić na rozmowę kwalifikacyjną powinien pasować lub być nieco bardziej strojny niż dress code firmy. Na przykład, jeśli normalny strój roboczy firmy jest business casual, to jest ok, aby nosić garnitur, aby zaimponować. Jeśli normalny strój roboczy jest swobodny, dobrze jest założyć strój swobodny, aby zrobić wrażenie.

Po podjęciu decyzji, czy profesjonalny, biznesowy, lub dorywczo strój jest najbardziej odpowiedni do rozmowy kwalifikacyjnej, oto kilka wskazówek, które możesz chcieć przestrzegać przy podejmowaniu decyzji, co nosić na rozmowę kwalifikacyjną.

Kluczem jest, aby nosić ubrania, które czujesz się komfortowo i wyglądają świetnie, w tym samym czasie pasujące do odpowiedniego dress code firmy. W ten sposób będziesz wydawać wielką energię i niech Twoja prawdziwa osobowość świecić przez.

Prezentuj się schludnie:

Upewnij się, że Twoje ubrania są czyste i starannie wyprasowane. Nic tak nie zdradza braku dbałości o szczegóły, jak pomięte lub brudne ubrania. Wybierz ubrania, które pasują prawidłowo, jak źle dopasowane ubrania mogą wydawać się niechlujny i nosić ubrania, które pasują pomoże Ci czuć się komfortowo i zrelaksować się w wywiadzie.

Dobra pielęgnacja i higiena są niezbędne, więc upewnij się, że masz czyste włosy, paznokcie, świeży oddech, dezodorant, itp. Włosy powinny być ułożone w schludny, ale łatwy do opanowania styl, jak ostatnią rzeczą, którą chcesz robić podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest stresowanie się o swojej fantazyjnej nowej up-do przychodzi unpinned, jednak polecam zachować go z powrotem od twarzy. Mężczyźni, jeśli masz włosy na twarzy, pamiętaj, aby dać go przyciąć / grzebień przez przed rozmową kwalifikacyjną, tak aby wyglądać tak schludny i schludny, jak to możliwe.

Perfumy i woda po goleniu powinny być używane oszczędnie, tak aby nie były zbyt mocne i to samo dotyczy makijażu, który powinien być subtelny. Nie noś krzykliwej biżuterii, ponieważ może ona rozpraszać uwagę, a Ty chcesz, aby osoba prowadząca rozmowę kwalifikacyjną zwróciła uwagę na Ciebie, a nie na Twoje błyskotki.

Unikaj krzykliwych nadruków:

To dobrze, aby pokazać trochę osobowości w wyborze stroju, jednak najlepiej jest trzymać się kolorów blokowych, a nie głośne, ruchliwe wydruki. Nie bój się wybrać nieco jaśniejszego odcienia, ponieważ pomoże Ci to wyróżnić się i sprawić wrażenie pewniejszej siebie. Postaraj się znaleźć równowagę między elegancją a stylem.

Najlepiej unikać nowatorskich krawatów i skarpetek. Tak, osoba przeprowadzająca rozmowę kwalifikacyjną to zauważy!

Akcesorium należy dobierać w sposób przemyślany:

Możesz wstrzyknąć trochę osobowości do swojego stroju z akcesoriami, które wybierzesz, więc jeśli wolisz grać bezpiecznie z wyborem stroju, dlaczego nie sparować go z ładną torbą lub parą butów?

Akcesoria powinny być utrzymane w eleganckim stylu, więc jeśli zabierasz ze sobą torbę, lepszym rozwiązaniem będzie elegancka torba, aktówka lub torebka, a nie plecak.

Buty powinny być czyste i wyglądać jak nowe. Obcasy powinny być na rozsądnej wysokości.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuPodziel się na WhatsAppUdostępnij na Email