Podobno Twój profil na LinkedIn jest 11 razy chętniej oglądany, jeśli ma zdjęcie, ale nie oznacza to byle jakiego starego zdjęcia.

Jako profesjonalna sieć, Twój profil powinien reprezentować profesjonalnego Ciebie. Pierwsze wrażenia trzymać i duża część osądu ludzie robią podczas odwiedzania profilu będzie opierać się na zdjęciu, więc chcesz, aby przedstawić cię w pozytywnym świetle. Nigdy nie wiadomo, kiedy potencjalny klient/pracodawca/kontakt biznesowy może natknąć się na Twój profil i nie chcesz stracić możliwości opartych na niechlujnym wyborze zdjęcia.

Jakich więc zdjęć należy unikać na LinkedIn? Oto 8 przykładów, których najlepiej unikać, opracowanych przez SalesforLife.com.

1) Zdjęcie w stylu retro:

Ludzie nie dbają o to, czy osiągnąłeś szczyt w latach 90-tych, chcą zbudować wyobrażenie o tym, jaki jesteś teraz. Upewnij się więc, że wybrałeś zdjęcie, które jest aktualne i przedstawia osobę, którą jesteś dzisiaj, a nie 20 lat temu.

2) Zdjęcie z imprezy:

To zdrowe, aby mieć życie towarzyskie poza pracą, ale zachowaj dowody fotograficzne do bardziej osobistych sieci, takich jak Facebook lub Instagram. Obawiam się, że to wyklucza zdjęcia z dzikich nocy, zdjęcia z wakacji, itp.

3) Ukrywanie się w cieniu:

Ludzie chcą zobaczyć, jak naprawdę wyglądasz, a nie tylko twarz zniekształconą przez cienie, więc upewnij się, że twoje zdjęcie jest odpowiednio oświetlone. Naturalne oświetlenie jest najlepsze, aby uniknąć ostrych cieni.

4) Zdjęcie z profilu randkowego:

Nie używaj niczego zbyt uwodzicielskiego, co lepiej nadawałoby się na profil randkowy.

5) Dlaczego tak poważnie?

Ludzie chcą pracować z osobami, które są łatwe do dogadania się z mają pozytywne nastawienie, więc zdjęcie z tobą uśmiechnięty jest znacznie bardziej skuteczne niż kamienną twarz jeden.

6) Dumny właściciel zwierzęcia:

Tak rozumiemy, są one po prostu SO cute! Ale to nie znaczy, że twoje zwierzęta powinny dostać funkcję na swoim profilu LinkedIn. Twoje zdjęcie powinno reprezentować swoje życie zawodowe, więc jeśli nie pracujesz ze zwierzętami, nie zwierzęta dozwolone obawiam.

7) Selfie:

Mając 30 minut selfie photoshoot, aby znaleźć najlepszy kąt może produkować najbardziej pochlebne zdjęcie, ale zbyt pozowane selfies nie naprawdę dać off profesjonalny klimat, więc zachować je dla Instagram.

8) Anonimowy:

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest zmiana domyślnego obrazu na swoim profilu, bye bye Mr. silhouette man!

Podziel się tym postem:

Share on LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email