Rok 2020 wstrząsnął nami wszystkimi za sprawą pandemii, która wywróciła nasz świat pracy do góry nogami. Pracodawcy musieli przestawić się na projektowanie biura, które uwzględnia społeczny dystans, ale wprowadzają również nowe udogodnienia biurowe, które pomagają sprawić, że powrót do biura będzie bardziej zachęcający dla nowych i obecnych talentów, a także lepszy dla zdrowia i wydajności pracowników. Przyjrzyjmy się, jak sprawić, aby Twoje biuro było bardziej zachęcające dla nowych pracowników.

Podesty biurowe

Dystans społeczny jest najważniejszy w przypadku bezpiecznej przestrzeni biurowej COVID, a strąk biurowy bardzo w tym pomaga. Pracownicy mogą być odseparowani od siebie w swoich własnych przestrzeniach do pracy, aby zająć się swoimi zadaniami. Komórki pozwalają pracownikom widzieć przez szklane osłony, mają otwarte lub zamknięte drzwi, więc nie są całkowicie odcięci, ale nadal mogą ćwiczyć dystans społeczny i separację.

Obszary, które można uwiecznić na Instagramie

To przemawia głównie do pokolenia Z i millenialsów, którzy są na Instagramie, robiąc codzienne aktualizacje, zawsze uwieczniając dziwaczny design, posiłki lub zabawne firmy. Biura zmieniają się, aby zapewnić atuty, które przyciągną i zachęcą pracowników do wybrania ich ponad inne firmy na konkurencyjnych rynkach pracy. Obszary z zabawnym designem, abstrakcyjnym wnętrzem, dziwacznymi szablonami, biofilicznym wystrojem, a nawet unikalnymi, nowoczesnymi sofami i zabawnymi narożnikami są warte uchwycenia. Nie bój się być inny w swoim biurze, dodaj oryginalność i zabawę z tymi instagramowymi elementami.

Nick Pollitt, dyrektor zarządzający firmy zajmującej się renowacją biur, Diamond Interiors, mówi, że miejsce pracy nie jest już tylko tym:

"Dawno minęły czasy boksów, beżowych ścian i pracy od dziewiątej do piątej. W dzisiejszych czasach miejsca pracy są zabawne, dynamiczne i skupiają się na dodatkach i korzyściach. W kontaktach z pracownikami, bez względu na to, czy są z Tobą od lat, czy są na pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej, musisz zrobić na nich dobre wrażenie, tak samo jak w drugą stronę.

Sprawianie, aby Twoje biuro było estetycznym miejscem jest równie ważne jak wykonywanie pracy i powrót do domu na czas. Jeśli więc chcesz przyciągnąć i zatrzymać największe talenty, upewnij się, że Twoje biuro jest miejscem, w którym przyjemnie jest przebywać."

Pokoje relaksacyjne

Niezależnie od tego, czy jest to biblioteka biurowa, pokój hygge, czy zwykły chillout room, firmy dostrzegają korzyści płynące z zapewnienia pracownikom przestrzeni do relaksu na czas przerw, lunchów lub w chwilach, gdy mogą potrzebować oddzielić się i pracować w ciszy. To idealne rozwiązanie, aby pokazać, że przywiązuje się dużą wagę do zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia pracowników.

Pokoje gier

Świetnym dodatkiem do biura jest pokój gier. Nie musisz iść na całość, to może być po prostu zapewniając konsolę do gier, telewizor i kilka wygodnych sof biurowych. Ale żeby było na najwyższym poziomie, dodaj kilka dziwacznych elementów do gier, takich jak mini stoły bilardowe, gry biurkowe, stoły do ping ponga i puzzle - nawet zabawne układanki.

Pomieszczenia socjalne

Mogą być zintegrowane z pokojami gier, ale mogą być również miejscem, w którym pracownicy mogą spędzać czas bardziej towarzysko. W środowisku pracy post-COVID, wszystko zależy od wytycznych, zasad i drogowskazów. Upewnij się, że masz wyraźne znaki i symbole wskazujące, gdzie nie wolno przebywać, np. zaznacz, gdzie nie wolno siedzieć, aby zachować dystans społeczny. W przestrzeni socjalnej mogą znajdować się gazety, czasopisma i materiały do czytania, które pomogą w rozmowach na temat pracy socjalnej, zwłaszcza materiały niszowe dla pewnych branż.

Lee Chambers, psycholog środowiskowy i konsultant ds. dobrego samopoczucia, podkreśla, jak korzystne dla zdrowia psychicznego pracowników są takie udogodnienia biurowe, jak pokoje gier i przestrzenie socjalne:

"Pozwalają one pracownikom na odłączenie się od zadań związanych z rolą i zrobienie sobie przerwy, co pozwala im na pełniejsze zaangażowanie się w kolejne zadanie po powrocie. Ułatwiają również komunikację niezwiązaną z pracą, która jest istotnym elementem więzi społecznych i relacji w miejscu pracy. Przestrzenie społeczne mogą również redukować stres, pozwalając pracownikom odejść od biurka i zmienić otoczenie."

Pozytywny wpływ na pracowników

Jak zauważa Chambers, mentalne efekty biurowych udogodnień są niezwykle pozytywne dla pracowników - pozwalają im ponownie połączyć się ze sobą i zbudować zdrowe relacje w pracy. Rozumie on również, w jaki sposób dodatki te współgrają z poprawą produktywności. Na przykład, przestrzenie społeczne i pokoje do zajęć "tworzą ważną przerwę w naszych wzorcach pracy, która pozwala nam oderwać się od zadań poznawczych i zregenerować siły, dzięki czemu jesteśmy w stanie wrócić do pracy z większym skupieniem, koncentracją i energią."

Chambers podkreśla dalej, że biurowe dodatki, a raczej pracodawcy, którzy je cenią, pozwalają "pracownikom, którzy mogą nieczęsto mieć okazję do rozmowy, na nawiązanie kontaktu". Przynoszą one również korzyści w postaci kreatywności i produktywności, ponieważ "wiele innowacyjnych pomysłów narodziło się w miejscu pracy, w którym panują stosunki towarzyskie, a bariery typowe dla pracy ulegają erozji. Takie relacje budują większe morale firmy, dają pracownikom poczucie więzi i celu poza pracą, a także dają pracownikom coś, czego mogą się spodziewać i na co czekają z niecierpliwością."

Nie ma wątpliwości, że rok 2021 będzie niepodobny do żadnego innego roku, którego doświadczyliśmy do tej pory. Jedyne, co możemy zrobić, to wykorzystać go jak najlepiej i starać się pracować tak wydajnie i bezpiecznie, jak to tylko możliwe. Co sądzisz o tych trendach biurowych na rok 2021?

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email