Rozmowy kwalifikacyjne mogą być nerwowe i ważne jest, że można zrobić dobre wrażenie, aby umieścić się w dobrej pozycji do bycia wybranym jako właściwa osoba do pracy.

Jednak czynniki, takie jak nerwy lub po prostu brak organizacji może zagrozić to i istnieją pewne wspólne błędy wywiadu pracy, które chcesz zrobić wszystko, aby uniknąć. Dokonywanie jednego z nich może zaszkodzić swoje szanse na zdobycie pracy lub mieć pracodawca zatrudnić innego kandydata, który nie zrobił te wspólne błędy wywiadu pracy.

1. Patrząc niechlujny

Pomarszczone lub poplamione ubrania zostaną zauważone na milę od hotelu. Bez względu na to, jak ładny jest reszta stroju, jeśli masz plamę na jednej części, to zrujnuje cały wygląd. Plus, jest to martwy daćaway na swój brak uwagi do szczegółów. Jeśli kiedykolwiek słyszałeś powiedzenie, "jak robisz coś, to jak robisz wszystko", to może trzymać więcej prawdy w tej sytuacji.

2. Nie będąc przygotowany

Przed pójściem do wywiadu, należy zawsze przejść nad niektórymi pytaniami, które myślisz, że możesz być poproszony. Chociaż nie chcesz, aby Twoje odpowiedzi brzmią próbował, na pewno chcesz brzmieć przygotowany. Jeśli zostaniesz poproszony o pytanie i nie dać inteligentną odpowiedź na to, pracodawca będzie najprawdopodobniej przejść do następnego kandydata.

Dotyczy to również Twojego CV. Jeśli ankieter pyta o poprzedniej pracy masz wymienione w swoim CV i nie może sobie przypomnieć, bo to było tak dawno temu, będzie tylko zrobić sobie wyglądać źle i nieprzygotowany. Brush up na wszystko, że masz wymienione w swoim CV - to jest fair game dla wywiadu.

3. Mówienie o wynagrodzeniu zbyt wcześnie

Nie wyskakuj z pistoletem w sprawie wynagrodzenia. Poczekaj, aż rozmówca pozna cię trochę i lub pyta o to, zanim zaczniesz mówić o tym. Jeśli chcesz tylko pracy ze względu na pieniądze, to będzie pokazać i zranić swoje szanse na zdobycie pracy. Najczęściej jest kilku kandydatów, którzy konkurują o to samo stanowisko, na którym się znajdujesz. Firma nie zamierza dać pracę osobie, która jest w nim tylko dla pieniędzy.

Podczas gdy jest to całkowicie uzasadnione, aby negocjować swoje wynagrodzenie, upewnij się, że robisz to we właściwym czasie.

4. Bycie późno

Zawsze być na czas na rozmowę kwalifikacyjną. Upewnij się, że masz właściwe kierunki i pozwalają dużo czasu podróży, biorąc pod uwagę ruch, aby dostać się tam. Jeśli spóźnisz się na rozmowę kwalifikacyjną, pracodawca może zauważyć, że prawdopodobnie spóźnisz się do pracy. Oczywiście, istnieją pewne wyjątkowe sytuacje, w których można się spóźnić, a jeśli jeden z nich powstaje, upewnij się, że zadzwonić i niech ankieter wiedzieć.

5. Kłamstwo

Zawsze mów prawdę o swojej przeszłości zawodowej i wszystko, co jest wymagane od Ciebie na rozmowie kwalifikacyjnej. Jeśli kłamiesz, to będzie kwestią czasu, zanim pracodawca dowie się.

6. Plotkowanie o byłym szefie

Nic nie sprawi, że będziesz wyglądać gorzej niż mówienie źle o byłym szefie lub miejscu zatrudnienia. Jeśli mówisz źle o swoim poprzednim pracodawcy, są szanse, że będziesz mówił źle o tej firmie, jeśli zostaniesz zatrudniony. Nikt nie lubi plotek. Dodatkowo nigdy nie wiadomo, kto kogo zna, więc najlepiej jest zachować swój osobisty interes w tajemnicy.

7. Nieprzyjemny zapach

Przynoszenie silnego zapachu na rozmowę kwalifikacyjną może być bardzo rozpraszające. Nie nosić żadnych perfum lub palić papierosa tuż przed wywiadem. Nigdy nie wiadomo, jaki rodzaj alergii rozmówca może mieć i to nie jest świetny sposób, aby dowiedzieć się. Staraj się nie pachnieć jak cokolwiek, więc twój rozmówca może skupić się na tobie zamiast na zapachu.

8. Fidgeting

Jeśli jesteś niespokojny i niespokojny, ankieter będzie czuć swój brak pewności siebie. Zanim przejdziesz do wywiadu, poświęć kilka minut, aby zebrać myśli i wziąć kilka głębokich oddechów. Postaraj się nawiązać kontakt wzrokowy z ankieterem, aby stworzyć dobre połączenie niewerbalne.

9. Nieuważne słuchanie

Jeśli nie słuchasz, jakie pytania zadaje Ci ankieter, w zasadzie insynuujesz, że to, co myślisz, jest ważniejsze niż pytanie, które zadaje. Upewnij się, że słuchasz dokładnie tego, o co pytają i odpowiedz na właściwe pytanie. Jeśli nie słuchać uważnie podczas wywiadu, prawdopodobnie nie będzie wielki w następujących wskazówek w pracy.

10. Sprawianie wrażenia zdesperowanego

Osoby prowadzące rozmowy kwalifikacyjne mogą to od razu wychwycić. Dobrze jest być entuzjastycznie nastawionym do tej pracy, ale są pewne granice. Trzymaj swoje emocje z dala od wywiadu i skup się na umiejętnościach i doświadczeniu, które możesz wnieść do stołu.

Podziel się tym wpisem:

Share on LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email