Niektórzy ludzie mogą szydzić na myśl o potrzebie profilu LinkedIn w celu uzyskania pracy, a oni mogą mieć rację. To nie jest potrzeba, ale na pewno będzie to pomoc w uzyskaniu dobrej pracy.

Posiadanie wielkiego profilu LinkedIn, wraz z rekomendacjami i historią pracy, powiedziałby przyszłemu pracodawcy wiele o tym, jak wnioskodawca traktuje swoją karierę poważnie. Kluczem jest tutaj uzupełnienie profilu i dodanie każdej falbanki, które można dodać, w tym zdjęcie.

Tak, dobrze przeczytałeś. Byłoby to świetny pomysł, aby dodać zdjęcie do swojego profilu. Jednak nie można po prostu liść przez album ze zdjęciami i skanowania migawki stamtąd, lub przeglądać swój profil na Facebooku. Będziesz musiał dostać świetne zdjęcie. Poniżej znajdują się niektóre z powszechnych opcji, które ludzie mają, i sugestie, co do tego, która opcja do podjęcia:

Puste lub nie:

Wiele osób mówi, że ich osiągnięcia będą mówić za nich, i to jest prawda do pewnego stopnia. Jednak nie jest to pełny obraz kandydata, a większość miejsc pracy wiąże się z odpowiedzialnością dawania prezentacji i sprzedaży. Jeśli nie można pokazać, że jesteś w stanie zrobić coś takiego poprzez zdjęcie, a następnie pracodawca skontaktuje się z kimś, kto będzie miał więcej zaufania w tej dziedzinie, co najprawdopodobniej oznacza kogoś z obrazem w miejscu.

Zdjęcie zdjęcia, albo zupełnie nowe zdjęcie:

Wszyscy mamy w zapasie naprawdę dobre zdjęcia. Albo zdjęcie z okazji ukończenia studiów, albo zdjęcie podczas równie ważnego wydarzenia. Nie wszystkie z nich są cyfrowo uchwycone jednak, a niektórzy mogą mieć jasny pomysł, aby zrobić zdjęcie cyfrowe tych zdjęć i przesłać je. Niestety, to wyjdzie jako rozpikselowane lub rozmyte, i to nie będzie, w żaden sposób, dobra reprezentacja Ciebie. Poświęć swój czas, aby wymyślić dobre zdjęcie. W razie potrzeby zatrudnij profesjonalistę. Po prostu upewnij się, że samo zdjęcie jest imponujące.

CZYTAJ WIĘCEJ: Top 7 LinkedIn Profile Pictures You Should NEVER Use

Czarno-białe lub kolorowe:

Prawdą jest, że niektóre zdjęcia są naprawdę dobre, gdy są w czerni i bieli. Jednak należy pamiętać, że obraz musi być dobrą reprezentacją Ciebie, i to musi być tak dokładne, jak to możliwe, tak, że przyszły pracodawca będzie zobaczyć, co musi zobaczyć, aby cię zatrudnić. To może być twoje preferencje, aby uzyskać czarno-biały obraz, ale to zawsze będzie zalecenie, aby przejść do w pełni kolorowy obraz z neutralnym tle tak, że twoje cechy będzie wyróżniać.

Formalne lub nieformalne:

Jest to strona biznesowa, a twój profil będzie się kręcić, zwłaszcza jeśli masz dobrą pracę i ludzie są zainteresowani w swoich usługach. Zdjęcie z tobą na imprezie może pokazać, że jesteś żywy i może dogadać się z każdym, ale butelka alkoholu w ręku lub zwierzaka u boku nie pokaże swoją profesjonalną stronę. Zarezerwuj zdjęcia z imprezy dla swojej strony na Facebooku, a oficjalne zdjęcie umieść w czołówce swojego profilu na LinkedIn, aby pokazać, że poważnie podchodzisz do swojego biznesu.

RELATED: Jak się ubrać na rozmowę o pracę

Wnioski:

LinkedIn nie jest twoją zwykłą siecią społecznościową. To jest firma, która zrobiła biznes z utrzymywania innych firm dobrze podłączony. Większość, jeśli nie wszystkie, z fortuny 500 firm CEO mają profile LinkedIn, i nie chcesz, aby patrząc na profil, który jest w połowie pieczone. Umieść odpowiedni obraz w, wraz z odpowiednimi dokumentami, a może wylądować życie zmienia pracę.

Podziel się tym postem:

Share on LinkedInShare on TwitterUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email