Rynek pracy jest bardzo konkurencyjny. Kiedy starasz się o pracę, bez względu na to, jak bardzo jesteś wykwalifikowany na nowe stanowisko, absolutnie konieczne jest, aby Twoje CV wyróżniało się z tłumu. W końcu to właśnie Twój życiorys sprawi, że zostaniesz zauważony spośród stosu życiorysów na biurku przyszłego pracodawcy. Ale nie liczy się tylko to, co aktualnie znajduje się w Twoim CV. Chcesz się upewnić, że stale ulepszasz swój życiorys, podejmując pewne kroki w celu poprawy swoich umiejętności i bazy wiedzy. To wszystko zajmie trochę czasu, ale na dłuższą metę przyniesie korzyści.

Jeśli szukasz pracy, nawet jeśli nadal jesteś zatrudniony, istnieje kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby poprawić swoje CV - i zwiększyć swoje szanse na wylądowanie w nowej pracy.

  1. Dodaj umiejętności. Jeśli jesteś zatrudniony, masz konkretny zestaw umiejętności, które możesz wnieść do nowej pracy. Ale co jeśli praca, o którą się starasz wymaga innego zestawu umiejętności? Teraz jest idealny czas, aby wziąć kilka zajęć wieczorowych lub zdobyć kilka certyfikatów, które pomogą Ci zdobyć nową wiedzę i umiejętności. Udaj się do lokalnego community college i weź kilka zajęć, które pomogą Ci zdobyć pracę, której naprawdę pragniesz.
  2. Wolontariat. Zaangażuj się w życie swojej społeczności i zostań wolontariuszem w sprawie, w którą wierzysz. Kiedy jesteś wolontariuszem, nie tylko pomagasz społeczności, w której żyjesz, ale także dodajesz więcej doświadczenia zawodowego do swojego CV. Możesz być wolontariuszem w programie alfabetyzacji w bibliotece, współpracować z radą miasta, aby upiększyć centrum miasta, a nawet zaadoptować autostradę. Istnieje wiele możliwości, w których możesz coś zmienić.
  3. Wróć do szkoły. Więcej edukacji nigdy nie boli, zwłaszcza gdy szukasz pracy. Wróć do szkoły i zdobądź tytuł licencjata lub magistra, który pomoże Ci w karierze. Wielu pracodawców pomoże nawet opłacić czesne lub da Ci elastyczny harmonogram, abyś mógł chodzić na zajęcia. Istnieje wiele programów szkół wieczorowych dostępnych dla ludzi biznesu, którzy chcą poprawić swoją karierę.
  4. Sieć. Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, aby zostać zauważonym w poszukiwaniu pracy jest nawiązanie kontaktów. Poznaj innych ludzi z Twojej branży, którzy mogą pomóc Ci wylądować na wymarzonej posadzie. Możesz dołączyć do grup networkingowych, które spotykają się co tydzień lub co miesiąc lub nawet dołączyć do grup networkingowych online. Strony takie jak LinkedIn są dedykowane do pomocy pracującym profesjonalistom w nawiązywaniu kontaktów.
  5. Poproś o projekty w pracy. Być może masz już wystarczająco dużo na głowie w biurze, ale spróbuj znaleźć możliwości w innych działach, gdzie możesz wnieść swój wkład. Poczujesz się dobrze, gdy będziesz mógł wesprzeć projekt realizowany w innym dziale, ale także poszerzysz swój zestaw umiejętności, poznając inny obszar działalności firmy. I nigdy nie wiadomo, może faktycznie spodoba Ci się praca wykonywana w innym dziale.
  6. Przygotuj solidne referencje. Podczas gdy standardem jest pomijanie referencji w CV w dzisiejszych czasach, chcesz być gotowy, jeśli potencjalny pracodawca poprosi o referencje podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zanim zaczniesz rozsyłać CV, zapytaj trzy lub cztery osoby, czy będą dla Ciebie referencjami. Przynajmniej dwie z nich powinny być referencjami zawodowymi (poprzedni przełożeni), a jedna lub dwie mogą być referencjami akademickimi lub charakterologicznymi (byli nauczyciele lub koledzy). Nigdy nie proś bliskich przyjaciół lub członków rodziny o referencje. Upewnij się, że przygotowałeś swoich referentów wcześniej, dając im kopię swojego CV i informując ich o najważniejszych osiągnięciach, aby wiedzieli, co powiedzieć, gdy potencjalny pracodawca do nich zadzwoni.
  7. Zatrudnij autora życiorysu. Zatrudnienie autora CV może wydawać się niepotrzebnym krokiem - ponieważ nie jest to właściwie poprawa Twojego doświadczenia lub zestawu umiejętności - ale jest to doskonały sposób, aby ustawić swoje CV z dala od konkurencji. Autor CV jest wykwalifikowany w formatowaniu i sprawi, że Twoje CV będzie czytelne, łatwe do skanowania i atrakcyjne dla oka. Dobry pisarz zna również język i terminologię, której należy używać, aby Twoje doświadczenie brzmiało tak profesjonalnie i imponująco, jak to tylko możliwe. To może kosztować setki dolarów lub tak mieć swój życiorys całkowicie odnowiony przez profesjonalistę, ale koszt będzie dobrze warte, gdy te wywiady zaczynają przychodzić na swój sposób.

Szukaj prostych sposobów, aby poprawić swój zestaw umiejętności i bazy wiedzy, aby pomóc CV rozwijać. To nie potrwa długo, aż będziesz na dobrej drodze do nowej i lepszej pracy (a może nawet awansu w obecnym miejscu zatrudnienia).

Powiązane: Jak pisać dokumenty dotyczące kariery, aby wpłynąć na swojego czytelnika.

Allen Smith jest zapalonym networkerem, marketingowcem i fanem koszykówki. Pisze dla Your Local Security, zaufanego sprzedawcy produktów ADT Home Security.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email