Kiedy myślisz o różnorodności, co przychodzi Ci do głowy? Pierwszą rzeczą, o której ludzie zazwyczaj myślą są czynniki takie jak wiek, płeć, rasa, pochodzenie kulturowe, etc., ale tworzenie zróżnicowanego miejsca pracy to o wiele więcej niż zatrudnianie ludzi, którzy pasują do różnych przedziałów wiekowych lub tworzenie idealnego stosunku mężczyzn do kobiet.

Chociaż możemy mieć wspólne cechy z innymi osobami, na koniec dnia każdy jest swoją własną osobą i może wnieść do zespołu różne rzeczy, dlatego też różnorodność jest tak ważna w zespole. Zatrudnianie osób o różnych osobowościach i na różnych etapach kariery może pomóc we wspieraniu kreatywności i oferowaniu szerokiego wachlarza perspektyw i pomysłów.

Oto kilka najważniejszych korzyści płynących z różnorodności w miejscu pracy.

1) Talenty, umiejętności i doświadczenia

Osoby z różnych środowisk mogą zaoferować wybór różnych talentów, umiejętności i doświadczeń, które mogą być korzystne dla organizacji i ich wydajności pracy. Chociaż pewne krzyżowanie się umiejętności może być korzystne, jeśli chodzi o wzajemną pomoc, ważne jest, aby zatrudniać osoby z odpowiednimi umiejętnościami, które pasują do każdej z ról w firmie. Różnorodność umiejętności i doświadczeń w zespole oznacza również, że pracownicy mogą uczyć się od siebie nawzajem.

2) Tworzy innowacje

Pracując z ludźmi o różnym pochodzeniu, doświadczeniach i stylach pracy, kreatywne koncepcje mogą narodzić się dzięki wzajemnemu odbijaniu od siebie pomysłów, oferowaniu informacji zwrotnych i sugestii. Podczas gdy jedna osoba może być świetna w generowaniu ekscytujących, nieszablonowych pomysłów, inna może mieć niezbędne doświadczenie, aby je zrealizować; dlatego tak ważne jest, aby wykorzystać mocne strony każdej osoby i współpracować z innymi członkami zespołu.

3) Umiejętności językowe mogą otworzyć drzwi dla firmy

Bariery językowe i różnice kulturowe mogą często stanowić przeszkodę dla firm, które chcą rozszerzyć swoją działalność poza granice kraju; jednak zatrudnianie pracowników, którzy znają różne języki może umożliwić firmie pracę na skalę globalną i interakcję z szerszą bazą klientów. Reprezentowanie wielu narodowości w firmie może również pomóc uczynić ją bardziej relatywną.

4) Zwiększa pulę talentów

Firma, która stawia na różnorodność, przyciągnie szersze grono kandydatów na wolne stanowiska, ponieważ będzie postrzegana jako bardziej postępowa organizacja i będzie odwoływać się do osób z różnych środowisk. Naturalnie, wraz ze wzrostem liczby chętnych na każde wolne stanowisko, rosną również szanse na znalezienie wyjątkowego kandydata! Może to również pomóc w utrzymaniu pracowników, ponieważ ludzie chcą pracować w środowisku, które jest akceptujące dla wszystkich środowisk i promuje równość.

5) Poprawia wydajność pracowników

Jest bardziej prawdopodobne, że pracownicy będą czuli się komfortowo i szczęśliwie w środowisku, w którym integracja jest priorytetem. Równość w miejscu pracy jest istotna dla zachęcania pracowników z różnych środowisk, aby czuli się pewni swoich możliwości i osiągali to, co najlepsze. Im wyższe morale zespołu, tym bardziej wydajni są pracownicy.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email