Dobry rekruter będzie miał możliwość sprawienia, że kandydat poczuje się na tyle komfortowo, że będzie mógł się przed nim otworzyć i ujawnić odrobinę swojej osobowości. Jednak jako osoba poszukująca pracy istnieje coś takiego, jak zbytnie rozluźnienie, a zbytnia szczerość lub frywolna uwaga może kosztować Cię utratę pracy.

Rekruter nie jest kluczowym decydentem w procesie zatrudniania, ale ma wpływ na to, jacy kandydaci zostaną przedstawieni jego klientowi i jakie rekomendacje przedstawi.

Tak więc, bez względu na to, jak bardzo spoufalasz się ze swoim rekruterem, ważne jest, aby zachować profesjonalizm i unikać mówienia takich rzeczy:

1) Wezmę wszystko

Osiągasz punkt w poszukiwaniu pracy, gdzie czujesz się trochę zdesperowany i na tym etapie staje się kuszące, aby przyjąć pracę z dowolnego miejsca, które zabierze Cię! To powiedziawszy, nie jest to coś, co należy dzielić z rekruterem. Chcą znaleźć kandydatów, którzy są pasjonatami tego, co robią i mają jasny kierunek chcieliby, aby ich kariera iść, a nie ktoś, kto będzie robić wszystko dla pieniędzy.

2) To tylko krótkoterminowy układ

Jeśli jesteś bez pracy, może być tak, że trzeba "w między czasie" pracy, aby utrzymać się na powierzchni, podczas gdy znajdziesz coś nieco bardziej trwałe, jednak nigdy nie należy pozwolić rekruter o tym wiedzieć. Oni ustanowili zaufanie z ich klientem i dlatego oczekuje się, aby dostarczyć je z kandydatów, którzy są naprawdę zaangażowani w rolę, więc nawet wskazując na fakt, że nie jest to dokładnie wymarzona praca może wykluczyć Cię z biegu.

3) Moja ostatnia firma była po prostu okropna

Nie byłoby źle usta swojego poprzedniego pracodawcy w formalnej rozmowy kwalifikacyjnej (lub nie powinien w każdym razie!) i nie należy tego robić w swobodnej rozmowy z rekruterem albo! Jest prawdopodobne, że zapytają Cię, dlaczego odszedłeś lub co skłoniło Cię do szukania nowej możliwości, ale nie powinieneś używać tego jako zaproszenia do wyładowania wszystkich swoich frustracji na firmie. To nie będzie dobrze o Tobie świadczyć.

4) Nie sądzę, że przyjmę tę pracę

Więc idziesz przez ruchy dla nowej roli; Twój rekruter wysłał swoje CV przez do swojego klienta, zaprosili Cię na rozmowę kwalifikacyjną i ustalenia zostały dokonane. W głębi duszy wiesz, że nie będzie podjąć pracę, ponieważ albo masz inne wywiady wyłożone, zdecydowałeś, że nie chcesz opuścić swoją obecną pracę, lub inny powód całkowicie. Jeśli jesteś po prostu idzie wraz z procesem, aby zachować swoje opcje otwarte, to jest zrozumiałe, po prostu nie mów o tym rekruter lub wszystkie zaufanie będzie prawdopodobnie stracone, a oni będą czuć się jak cały ich czas i wysiłek był na próżno.

5) Czekam tylko na moją kontrofertę

Nie ma lepszego sposobu, aby przypomnieć swojemu szefowi, co mają, niż grożąc odejściem, prawda? Jeśli twój rekruter znalazł się w środku spisku, aby uzyskać podwyżkę lub awans, to prawdopodobnie najlepiej zachować to w tajemnicy, niż dać im znać, że są pionkiem w twojej grze.

Przydatna lektura: Jak uniknąć sytuacji, w której kandydat rezygnuje z pracy lub przyjmuje inne oferty?

[Image Credit: Shutterstock]

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email