Pamiętasz, jak budzisz się w Nowy Rok i masz te wszystkie dobre intencje, aby przekształcić swoje życie z zestawem celów i postanowień, które całkowicie pozwolą ci stać się nową osobą w jakiś sposób, w porównaniu do wszystkich poprzednich lat?

Sposób ty znasz ty iść budzić się 365 dni opóźniony i być cały dużo bogatszy, chudy, szczęśliwy i pomyślny.

Gdybyśmy tylko mogli trzymać się tych postanowień, hej.....

Zawsze byłam zwolenniczką wyznaczania osobistych i zawodowych celów, ponieważ pozwalają one skupić się na rozwoju osobistym i nauce, a nie tylko na dryfowaniu, a noworoczne postanowienia są zawsze dobrym momentem, by wbić się w jakieś punkty akcji na długi, ciągnący się rok.

Obawiam się jednak, że stoję w obliczu zwrotu w kierunku tego, co było moim sposobem myślenia przez prawie 20 lat, ponieważ nie sądzę, żebym już wierzył w postanowienia noworoczne - coś, nad czym debatowałem wewnętrznie przez cały rok..... i w rzeczywistości, gdy wkraczamy w drugą część roku, jeszcze bardziej uwydatnia się w moim umyśle mój wniosek - postanowienia noworoczne są do bani.

Dlaczego w ogóle je robimy?

Moja cyniczna odpowiedź jest taka, że tak się robi: każdy magazyn, strona internetowa, blog i pracodawca będzie miał przewidywalne "Ustalmy kilka rocznych celów" i ja zdecydowanie zawsze byłem temu winny.

Wyznaczałam sobie cele w następujących obszarach:

Zdrowie / fitness - Jednak, ponieważ jestem teraz w mojej najlepszej kondycji przez ostatnie kilka lat chodziło o utrzymanie mojego poziomu i wagi w przeciwieństwie do zmiany czegokolwiek - więc czy to spełnia definicję celu?

Finansowy - Ponieważ jestem samozatrudniony, mój cel był zawsze skoncentrowany wokół przychodów, które generuję poprzez Qui Recruitment; mogą być inne cele, takie jak inwestycje i polisy ubezpieczeniowe - jednak te są często "zarezerwowane" dla rocznych przychodów w ciągu roku wokół ich dat odnowienia, więc nie jest to coś, co powinieneś zignorować lub czekać do 1 stycznia?

Dom - Po niedawnym zakupie nowego domu w 2018 roku ze względu na mój rozwód, spowodowało to wyśmiewanie się z poprzednich lat, w których skupiłbym się na jednym remoncie pokoju jako rocznym celu. Jak nauczyłem się w ciągu ostatnich 12 miesięcy, robisz to, co możesz, kiedy możesz sobie na to pozwolić i kiedy chcesz, aby to się stało!!! I często trzeba pracować wokół specjalistów, którzy robią remonty, jak każdy wie al dobre dekoratory są zarezerwowane miesięcy z góry

Więc widzisz mój punkt? Założeniem uchwał noworocznych jest dać Ci świeży start i skupić się na nowy rok. Jednak w biznesie, możemy napisać rok biznes planu, ale będziemy przeglądać go kwartalnie co najmniej - zmienimy obszary, które uległy zmianie i ponownie napiszemy cele odpowiednio.

Zamiast noworocznych postanowień, dlaczego nie napiszemy listy tego, co chcemy osiągnąć właśnie teraz, w tej chwili, i nauczymy się być bardziej otwarci na możliwości, które się pojawiają, stając się bardziej pragmatyczni i intuicyjni w tym, jak żyjemy.

Żyjemy w ciągle zmieniającym się świecie, gdzie tempo jest coraz szybsze, a parametry zmieniają się coraz częściej.

Czy może się mylę i faktycznie, tylko dlatego, że doświadczyłem pewnych wydarzeń życiowych w ciągu ostatnich 2 lat, które sprawiły, że żyję swoim życiem trochę bardziej swobodnie, oznacza, że jestem głupcem?

Podziel się tym wpisem:

Share on LinkedInPodziel się na TwitterzePodziel się na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email