Jeśli szukasz wymarzonej pracy, Twoje CV musi zrobić duże wrażenie na każdym, kto je zobaczy. Potrzebujesz CV, które szybko pokaże twoją wartość dla pracodawców i stworzy poczucie pilności, które sprawi, że rekruterzy ustawią się w kolejce, by przeprowadzić z tobą rozmowę.

Stwórz nieskazitelnie profesjonalny wizerunek

Rekruterzy otrzymują średnio 118 CV na jedno wolne miejsce pracy, dlatego profesjonalny wygląd jest niezbędny, jeśli chcesz się wyróżnić z tłumu. Twoje CV jest materiałem marketingowym dla Twoich usług, więc jeśli wygląda niechlujnie lub nieschludnie, to raczej nie dostaniesz się na krótką listę kandydatów do rozmowy kwalifikacyjnej. Poświęć trochę czasu, aby upewnić się, że Twoje CV wygląda nieskazitelnie, używając czystej i prostej czcionki, profesjonalnego nagłówka tytułu oraz jasnych nagłówków sekcji i przegródek.

Zbuduj łatwą do czytania strukturę

Rekruterzy i menedżerowie ds. zatrudnienia są bardzo zajęci i często przeglądają setki CV tygodniowo. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby Twoje CV było łatwe do przeczytania i abyś mógł wyłowić kluczowe informacje, których potrzebują. Ogranicz swoje CV do około 2 stron długości i przełam informacje krótkimi akapitami i dużą ilością wypunktowań. Unikaj pisania dużych, długich fragmentów tekstu, ponieważ sprawią one, że Twoje CV będzie bardzo nieatrakcyjne do czytania i trudne dla czytelników do znalezienia wymagań, których szukają. Zacznij swoje CV od wyrazistego profilu, aby przyciągnąć czytelników, następnie wymień swoje role w dobrze zorganizowany sposób i pamiętaj, aby pokazać wpływ, jaki wywarłeś na poprzednich pracodawców.

Zoptymalizuj górną ćwiartkę CV

Górna ćwiartka Twojego CV jest częścią, która jest widoczna po otwarciu, więc musi robić duże wrażenie, jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje CV zostanie przeczytane w całości. Niektórzy zajęci rekruterzy mogą zamknąć Twoje CV bez dalszego czytania, jeśli nie widzą tego, czego potrzebują. Może się to wydawać dość okrutne, ale to rzeczywistość, na którą musisz się przygotować w czasach silnej konkurencji. Aby zoptymalizować górną ćwiartkę swojego CV, zacznij od zbadania docelowych ról i zrobienia listy najważniejszych wymagań kandydata. Następnie upewnij się, że dodałeś jak najwięcej z tych wymagań do górnej części swojego CV, aby natychmiast pokazać rekruterom, że dobrze pasujesz do ich roli.

Dodaj dowód swojej wartości

Kiedy firma zatrudnia członka personelu, dokonuje inwestycji w tę osobę. I jak w przypadku każdej inwestycji, że firma czyni, będą oczekiwać, aby zobaczyć zwrot. Nie zawsze jest to zwrot finansowy, ale będą oczekiwać, aby zobaczyć jakąś wartość dostarczoną do ich organizacji. Dlatego pisząc swoje CV, powinieneś zawsze starać się podać przykłady wartości dodanej, jaką wniosłeś do poprzednich pracodawców. Dobrymi przykładami wartości są wygenerowane przychody, zaoszczędzony czas i usprawnione procesy.

Pamiętaj o liście motywacyjnym

Aby upewnić się, że Twoje CV zostanie otwarte w pierwszej kolejności, musisz napisać przekonujący list motywacyjny, w którym przedstawisz rekruterom wystarczająco dużo informacji, aby zasugerować, że jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko. Trzymaj go krótko i zwięźle, aby przykuć uwagę czytelnika i skup się na pokazaniu, co masz do zaoferowania pracodawcy - w przeciwieństwie do tego, czego od niego oczekujesz. Używaj przyjaznego, ale profesjonalnego tonu i przeczytaj swój list przed wysłaniem, aby upewnić się, że nie ma w nim literówek ani błędów ortograficznych.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email