Często pisałem o umiejętnościach, atrybutach i doświadczeniu, które rekruter powinien posiadać, aby odnieść sukces, jednak chciałem skorzystać z okazji i polecić inne aspekty życia, na których powinieneś się skupić, jeśli chcesz mieć pewność, że osiągniesz wszystkie swoje możliwości.
na których również powinieneś się skupić, jeśli chcesz mieć pewność, że osiągniesz wszystkie swoje możliwości.

Tak, wspaniale jest zdobyć dobry stopień naukowy, być najlepszym w branży, ale jakich umiejętności życiowych Ci brakuje lub jakie powinieneś był rozwinąć w okresie dojrzewania? Jako rodzic i właściciel firmy, uważam, że te obszary są często pomijane, a jednak, jak na ironię, te osobiste zdolności mogą często sprawić, że wyróżnisz się wśród innych kandydatów i pracowników.

Te wskazówki nie są przeznaczone do berate systemu edukacji w jakimkolwiek kraju czytasz to w chociaż robię z, że wychowawcy uznają tę listę jako ważne, jak angielski, matematyka i nauka. Pamiętam w szkole najbystrzejsza dziewczyna, wszystkie A klasy w każdym przedmiocie, najlepszy pływak, tenisista, itp. Nie wiedziała jednak, jak używać swojej karty bankowej do wypłaty gotówki, co zawsze pamiętałem.

Zarządzanie pieniędzmi:

Pierwszy na liście i prawdopodobnie najważniejszy; jak teraz zarządzasz swoimi pieniędzmi? Czy budżet każdego miesiąca lub rzucać się przez miesiąc do każdego dnia wypłaty, aby znaleźć się krótki każdego miesiąca. zaczynając nawyki wcześnie przez oszczędzanie 10-15% swojej pensji, a jeśli masz premię / prowizję w swojej pracy, zapisać (do) 50% z nich na koncie wyższego oprocentowania. Pewnego dnia mi podziękujesz.

Jest to nawyk, który zapewni Ci depozyt na dom i sprawi, że kiedy spojrzysz wstecz, będziesz miał coś namacalnego do pokazania za swoje wysiłki i ciężką pracę.

Jazda:

Zdaję sobie sprawę, że nauka jazdy jest kosztowny proces i jeden, który może wydawać się przywilejem dla wielu: jednak nie mogę podkreślić wystarczająco dużo, jak frustrujące jest to, aby wywiad kogoś i myśleć o
ich idealnej firmy tylko znaleźć nie prowadzą więc nie może się tam dostać (i transport publiczny nie jest opłacalne). Zainwestuj w to, gdy jesteś w odpowiednim wieku, aby ubiegać się o tymczasowe prawo jazdy i obiecuję, że będziesz wdzięczny do możliwości, jak przedstawiają się do Ciebie.

Gotowanie:

Tak, to jest blog biznesowy, ale myślę, że bycie w stanie dbać o siebie poprzez przygotowywanie zdrowych posiłków jest niezbędne dla całego dobrego samopoczucia. Wiem, że podstawowa technologia żywności jest nauczana w szkole średniej
Szkoła jednak z youtube filmy i książki kucharskie obfitości, nauczyć się gatunku żywności, które lubisz - nie ma dobra lub zła, tak długo, jak to jest świeże, satysfakcjonujące i zdrowe.

Hobby:

Posiadanie hobby jest niezbędnym wyłącznikiem od życia i stresu; niezależnie od tego, jakie są twoje zainteresowania - czytanie, bieganie, pływanie, wędkowanie, jestem wielkim zwolennikiem tego, że powinieneś codziennie poświęcać czas, aby być samemu i zrobić bilans swojego dnia. Pozwala to na refleksję, samokształcenie, szansę na odstresowanie się i mam nadzieję, że nauczenie się nowej umiejętności. Zawsze pomocne dla sekcji CV "hobby" zbyt.

Technologia:

Większość ludzi czytających to będzie mieć dość dobre zrozumienie technologii z aplikacjami i mediów społecznościowych na wyciągnięcie ręki. Ale utrzymać up-skilling siebie zbyt na najnowsze aplikacje i oprogramowanie, aby pomóc
wykonywać swoją pracę i prowadzić swoje życie bardziej efektywnie.

Komunikacja:

Kluczem do każdego udanego związku, niezależnie od tego, czy jest to związek zawodowy, osobisty czy miłosny, jest komunikacja. Słuchanie, empatia, zachowanie spokoju i przemyślenie odpowiedzi to rzeczy, których nauczysz się z wiekiem.
starzejesz się. Gdybym mogła przeczytać jedną książkę jako początkująca w pracy, byłaby to CHIMP PARADOX dr Steve'a Petersa i polecam ją również Tobie, abyś był świadomy tego, jak kontrolujesz swoją elementarną osobowość.

Przede wszystkim jednak, znajdź swoją własną ścieżkę do zadowolenia i radości KAŻDEGO dnia w małych zadaniach, które wykonujesz i bądź wierny sobie. Nie podążaj za czyimiś marzeniami.

Podziel się tym wpisem:

Share on LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email