Barbara Zabiega-WikowskaTimetax sp. z o.o., Time2work Dyrektor Zarządzająca grupy

  Posiada 8 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami w szczególności projektami MŚP. Wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. Autorka ponad 50 projektów inwestycyjnych i szkoleniowo – doradczych. Prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska –Europa Wschodnia Prezes Zarządu agencji pracy w Polsce, na Ukrainie i w Holandii. Absolwentka Universite Jean Moulin III LYON – polsko-francuskie studia zarządzania typu MBA, Uniwersytetu Opolskiego oraz Uniwersytet Łódzkiego Wydziału Zarządzania.

  www.time2work.com.pl

  Opis wystąpienia:

  Ogromne deficyty na rynku pracy zmuszają pracodawców do poszukiwania kadry na Wschodzie.
  Na podstawie danych z 11 wojewódzkich urzędów pracy w regionach notujących największy popyt na pracowników ze Wschodu wiemy, iż w I półroczu pracodawcy chcieli zatrudnić łącznie ponad 876 tys. cudzoziemców, o 48 proc. więcej niż rok wcześniej. Z tego prawie 90 proc. oświadczeń przypadało na Ukraińców. Od dawna brakuje Polaków do pracy, ale zaczyna także brakować Ukraińców.
  Rekordowy, ponad dwukrotny wzrost popytu na pracowników ze wschodu odnotowano w województwach pomorskim i śląskim.
  Ukraińcy są dzisiaj rozchwytywani na rynku i to czują. Wiedzą też, że bez problemu mogą dostać inną pracę, czasami za większe pieniądze. Pracodawcy sięgają po obywateli Nepalu czy Indii.
  Dokąd zmierza rynek pracy w Polsce?

  Opis warsztatu:

  Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się czym kierują się Ukraińcy otrzymując oferty pracy w Polsce. Ponadto poznają różnice w podejściu do pracy pomiędzy Polakiem a Ukraińcem. Wartością dodaną będą wskazówki dla pracodawców w Polsce w zakresie legalnego zatrudniania cudzoziemców.