Jest to prawdopodobnie jedno z najczęściej zadawanych pytań od pracowników. Czy powinieneś zadzwonić lub wysłać e-mail po rozmowie kwalifikacyjnej, aby zobaczyć, jak Ci poszło? Jak długo należy czekać przed nawiązaniem kontaktu lub czy siedzieć to i czekać na nich do kontaktu jak słynne powiedzenie "Nie dzwoń do nas, będziemy dzwonić do Ciebie".

Cóż, w tym tygodniu nasz panel ekspertów rekrutacyjnych podzielić się swoimi przemyśleniami na temat tego, co powinno być zrobione.

Kerri-Ann Hargreaves

To jest, gdzie stara szkoła spotyka się z nowoczesnymi praktykami dzień pracy dla mnie. Śledź po spotkaniu, wyślij e-mail z podziękowaniem dla osoby przeprowadzającej rozmowę za poświęcony czas i podkreśl swoje zainteresowanie stanowiskiem. Nie bój się powiedzieć to głośno dla wszystkich, aby usłyszeć - jestem zainteresowany w tej możliwości

Kerri-Ann Hargreaves, Dyrektor, H2 Consultancy.

Jeff Berger

Wyślij spersonalizowaną wiadomość uzupełniającą do każdego rozmówcy w ciągu 24 godzin od rozmowy. Ta wiadomość uzupełniająca jest wyjątkową okazją do wyrażenia swojej wdzięczności, ponownego podkreślenia zainteresowania rolą i przypomnienia pracodawcy o kwalifikacjach. W badaniu przeprowadzonym przez naszą firmę TopResume, zajmującą się pisaniem CV, okazało się, że wiadomość z podziękowaniem od kandydata - lub jej brak - może wpłynąć na jego szanse na zdobycie pracy. 68% pracodawców potwierdziło, że otrzymanie follow-upu po rozmowie kwalifikacyjnej ma znaczenie, a prawie jeden na pięciu ankieterów całkowicie odrzucił kandydata, który nie odpowiedział po rozmowie.

Jeff Berger, CEO i założyciel, Talent Inc.

Lysha Holmes

Zadzwoń do rekrutera ze swoimi wstępnymi przemyśleniami tak szybko, jak to możliwe - w przeciwnym razie, notatka głosowa na Whatsapp jest pomocna, ponieważ możemy usłyszeć Twój ton. Następnie zastanów się przez chwilę i oddzwoń później, gdy będziesz miał szansę w pełni przetrawić swoje myśli i pragnienia, aby kontynuować - lub nie. Ale zawsze zadzwoń do swojego rekrutera, nawet jeśli nie chcesz kontynuować.

Lysha Holmes, Rekruterka Rekruterów, Qui Recruitment.

Paul Wolfe

Zawsze warto wysłać spersonalizowane podziękowanie do każdej osoby, z którą rozmawiałeś podczas procesu rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli nie masz ich adresów e-mail, poproś o wizytówkę każdej osoby, z którą rozmawiałeś podczas procesu rozmowy kwalifikacyjnej, abyś mógł się z nimi skontaktować indywidualnie. Jeśli rozmowa odbyła się wcześniej w ciągu dnia, wyślij swoje kolejne e-maile tego samego dnia. Jeśli wywiad w godzinach popołudniowych, następnego dnia rano jest w porządku. Upewnij się, że każdy email jest inny od pozostałych, wykorzystując notatki, które zrobiłeś podczas rozmowy.

Paul Wolfe, starszy wiceprezes ds. globalnych zasobów ludzkich w Indeed.

Rebecca Fraser

Zacznij od jednego maila z podziękowaniem. Generalnie otrzymasz informację o kolejnych krokach, w tym o terminie powiadomienia. Uszanuj to w dalszych działaniach i nie nękaj. Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest zerwanie relacji poprzez nieprzestrzeganie ram czasowych lub uświadomienie sobie, że czasami priorytety w biznesie ulegają zmianie i nie można się do Ciebie odezwać tak szybko, jak by się tego spodziewano.

Rebecca Fraser, Digital Experience and Learning Manager.

Ben Martinez

E-mail lub krótki tekst, aby po prostu podziękować. Nie bądź natarczywy w swoich dalszych działaniach. Po prostu napisz coś krótkiego, aby dać znać menedżerowi, że jesteś zainteresowany.

Ben Martinez, główny założyciel, Ramp Talent.

Jo Cresswell

Kandydatom nie zawsze mówi się wprost, że powinni wysłać follow-up po rozmowie kwalifikacyjnej, zwłaszcza jeśli cała komunikacja do tego momentu odbywała się za pośrednictwem rekrutera, jednak jest to postrzegane jako zwykła uprzejmość i stawia kandydata w dobrym świetle. Najlepszym sposobem, aby to zrobić jest po prostu krótki, zwięzły i profesjonalny e-mail do rozmówcy / s w ciągu 24 godzin od rozmowy odbywającej się. Wyraź wdzięczność za czas osoby przeprowadzającej rozmowę, wspomnij o docenieniu wszystkich informacji dostarczonych przez osobę przeprowadzającą rozmowę, a kandydat powinien w końcu wzmocnić swój entuzjazm dla roli.

Jo Cresswell, Corporate Communications Manager, Glassdoor.

Darain Faraz

Każda sytuacja jest inna, ale to nigdy nie boli, aby wysłać "dziękuję" e-mail po rozmowie kwalifikacyjnej, albo przez rekrutera, lub bezpośrednio, jeśli są w kontakcie z ankietera siebie. Jest to prosty sposób, aby pokazać swoje zainteresowanie rolą, i zachęta dla nich, aby dać ci znać, jeśli jesteś przez do następnej rundy. Nie krępuj się również wykorzystać tego jako okazji do śledzenia z wszelkich dalszych pytań, które mogą mieć od wywiadu.

Darain Faraz, Careers Expert, LinkedIn.

Allan Leung

To może się różnić w zależności od okoliczności, ale email podsumowujący rozmowę i dziękujący rozmówcy za poświęcony czas powinien być wystarczający. Najlepiej, jeśli zostanie on wysłany następnego dnia lub później.

Allan Leung, Lead Talent Acquisition Advisor, HCSS.

Chris Murdock

Jeśli zależy Ci na czasie, natychmiast wyślij e-mail z podziękowaniem. Jeśli masz trochę czasu, odręcznie napisana notatka oddzieli kandydata od 99,99999 osób z branży.

Chris Murdock jest starszym partnerem i współzałożycielem w IQTalent Partners.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email