Pójście na rozmowę kwalifikacyjną może być niesamowicie stresującym doświadczeniem. Od niespokojnego snu przedtem, do ciągłego pocenia się i wstrząsów, gdy siedzisz w recepcji; czasami mogą czuć się bardziej tak, jakbyś miał wyskoczyć z samolotu, a nie prowadzić z kimś rozmowę.

Ale co jeśli powiedzielibyśmy ci, że jest inny sposób?

Podążając za kilkoma krokami, możesz osłabić moc tych dręczących wątpliwości, zmartwień i niespokojnych myśli, i pozwolić najlepszej możliwej wersji ciebie, aby prześwitywać. Ten blog ma zamiar zbadać dokładnie to, co musisz zrobić, aby to osiągnąć, i jak można ace następnej rozmowy kwalifikacyjnej, aby zabezpieczyć tę pracę marzeń.

Zrób swoje badania:

To może wydawać się oczywiste, ale w pełni badania firmy przed wywiadem nie tylko pomoże Ci poczuć się bardziej przygotowany, ale także daje dogłębne zrozumienie rodzaju firmy, z którą rozmawiasz i co robią.

Upewnij się, że masz doskonałe wyczucie ich wartości i poznaj opis stanowiska pracy na wylot. Jeśli wiesz i może odnosić się do firmy, zanim jeszcze dostać się do wywiadu, a następnie cała sytuacja nie będzie tak zastraszające.

Praktyka:

Czy to w lustrze lub z przyjacielem, ćwicząc potencjalne pytania i jak będziesz na nie odpowiadać, bez wątpienia pomoże wygnać niektóre z tych nerwów. Czym tu się martwić, jeśli masz odpowiedź na większość pytań, które prawdopodobnie Ci zadadzą?

Wymyśl przykłady pracy zespołowej, przykłady rozwiązywania problemów i wszystko inne, co przyjdzie Ci do głowy. Mając te odpowiedzi zapisane z tyłu głowy przez cały czas, będziesz gotowy stawić czoła wszystkiemu, co mogą na ciebie rzucić.

Warto również szukać trudnych pytań wywiadu. Będąc zapytany, co twoja największa wada jest może być off-putting w sytuacji, gdy próbujesz sprzedać siebie, ale nie ma właściwej odpowiedzi na to pytanie, jeśli badania przed.

Miej plan:

Kiedy idziesz na rozmowę kwalifikacyjną, chcesz zmniejszyć prawdopodobieństwo stresu. Jednym ze sposobów można to zrobić poprzez planowanie podróży z wyprzedzeniem. Jeśli masz się taksówką, zarezerwuj go dzień wcześniej i upewnij się, że masz pieniądze do ręki.

Jeśli jedziesz autobusem lub pociągiem, sprawdź rozkłady jazdy. Wybierz opcje, które dadzą Ci więcej czasu niż potrzebujesz. Nie chcesz przecież spóźnić się na rozmowę kwalifikacyjną z powodu opóźnienia pociągu. Uzyskanie wcześniejszej opcji dla wybranego środka transportu powinny zapobiec temu, dając jednocześnie czas na relaks i psychicznie przygotować się do tego, co jest przed nami.

Pobierz wczesną noc:

Ta rada może wydawać się przypominać dzieciństwo, ale coraz dużo odpoczynku przed rozmową kwalifikacyjną zapewni Ci świeży wygląd i może myśleć jasno. I zawsze upewnij się, że ustawiłeś alarm. Nie ma usprawiedliwienia dla spóźnienia na rozmowę kwalifikacyjną; w rzeczywistości, to zawsze warto dostać się tam z dużą ilością czasu do stracenia. Lepiej, żebyś trochę poczekał w recepcji, niż żeby potencjalni pracodawcy czekali na Ciebie w sali konferencyjnej.

Ubierz się z myślą o sukcesie:

Czasami sposób, w jaki się ubieramy, może mieć ogromny wpływ na to, jak się czujemy. Jeśli czujemy się komfortowo i uważamy, że wyglądamy dobrze, to prawdopodobnie będziemy również emanować tą pewnością siebie w sposobie chodzenia, trzymania się, a nawet w sposobie komunikowania się z innymi ludźmi. Pierwsze wrażenie jest wszystkim, a ludzka natura oznacza, że pierwszy osąd, jakiego dokonujemy na temat ludzi, zazwyczaj sprowadza się do tego, jak wyglądają, nawet jeśli nie chcemy, aby tak było.

Elegancki garnitur, spódnica lub sukienka to dobry wybór dla kobiet, a garnitur i krawat są niezbędne, jeśli jesteś mężczyzną. Nawet jeśli wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną, gdzie eleganckie ubrania zazwyczaj nie są noszone w miejscu pracy, zawsze ważne jest, aby podjąć wysiłek i wyglądać jak najlepiej.

Bądź otwarty:

Czasami, pozwalając pracodawcy wiedzieć, że jesteś zdenerwowany, może przełamać lody. Pomoże to uwzględnić wszelkie potencjalne długie przerwy, kiedy twój umysł staje się pusty, i jest prawdopodobne, że osoba przeprowadzająca z tobą rozmowę również postara się, abyś poczuł się bardziej komfortowo.

Inną wskazówką jest, aby zawsze przyjąć napój wody. Jeśli utkniesz na pytanie i potrzebują więcej czasu do namysłu, można wziąć łyk podczas zbierać się razem i uruchomić do tej zwycięskiej odpowiedzi.

Zrelaksuj się i myśl pozytywnie

Przede wszystkim musisz pamiętać o jednej rzeczy: Dasz radę! Przygotowałeś się. Zaplanowałeś. Ćwiczyłeś. Tak bardzo, że kiedy wywiad w końcu przychodzi wokół, powinieneś być gotowy, aby przejść i ace go z łatwością.

Pamiętaj tylko, że osoba przeprowadzająca rozmowę kwalifikacyjną jest zwykłym człowiekiem, który wraca do domu w nocy, ma curry i ogląda telewizję. Gdy poczujesz się jak na spotkaniu z kimś takim jak ty, w przeciwieństwie do bóstwa, będziesz natychmiast czuć się bardziej zrelaksowany.

I pamiętaj, oni nie próbują cię wykiwać; oni po prostu chcą cię trochę lepiej poznać!

Autor: Rachel Jensen pracuje dla firmy NetSource, specjalizującej się w rekrutacji w dziedzinie technologii informacyjnych i telekomunikacji.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzePodziel się na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email