Czasami szybkie rozwiązania mogą prowadzić do długoterminowej porażki, podczas gdy krótkoterminowe porażki mogą budować długoterminowy sukces. Twoje porażki i sukcesy często wynikają z Twojego osobistego sposobu myślenia. Zmieniając swoją perspektywę, możesz zacząć lepiej rozumieć sytuacje i zacząć przekształcać swoje życie.

Istnieją setki historii o ludziach skupionych na biznesie, którzy osiągnęli sukces dzięki skromnym początkom. Z drugiej strony, istnieje wiele historii o szybkich sukcesach, które okazują się kwaśne (pomyśl o wygranych na loterii). Dlaczego? Ponieważ po prostu uczysz się więcej z porażki niż z sukcesu. Jeśli uczysz się na swoich porażkach, zaczynasz mieć solidne podstawy do budowania dobrobytu. Porażka buduje charakter, podczas gdy wygoda jest wrogiem zwycięstwa.

Zmieniając perspektywę, aby naprawić swoje problemy, często łatwiej jest powiedzieć niż zrobić. Aby rozpocząć dostosowanie do innego sposobu myślenia, trzeba zidentyfikować rzeczy, które powstrzymują cię od osiągnięcia swoich marzeń, i jak można ostatecznie je zmienić. Oto dziesięć sposobów można przyjąć lepszą perspektywę na życie:

1) Przestań oczekiwać najgorszego od ludzi:

Jeśli jesteś jednym, aby oczekiwać najgorszego w ludzi, trzeba przestać. Na przykład: stary przyjaciel, który blanked cię w sklepie może nie zwracał uwagi, lub obcy, który wyciął cię na drodze może być w nagłych wypadkach. Nie da się przewidzieć

przez co przechodzą ludzie i gdzie znajduje się ich perspektywa. Kiedy przestaniesz myśleć, że świat jest na zewnątrz, aby dostać się, zaczniesz zauważać znacznie szczęśliwszy siebie.

2) Przestań się bać poniedziałkowych poranków:

Niedziele są zawsze przeciągnąć, bo wiesz, że poniedziałek rano jest za rogiem. Ale dlaczego poniedziałek jest tak straszne? Po tym wszystkim, jest to świeży początek i masz świeże oczy na nadchodzący tydzień. Obudzenie się i strach przed dniem wcześniejszym pozostawi cię tylko w złym nastroju. Wytrzeć te negatywne myśli i poczujesz się lżejszy.

3) Naucz się żyć w chwili obecnej:

Czy twój umysł wędruje? Czy skupiasz się na czymkolwiek i wszystkim oprócz bieżącej sytuacji? Czy spędzasz swoje dni robocze myśląc o nadchodzącym weekendzie, twój ex, lub rozmawiając z przyjaciółmi? Czas leci, kiedy nie żyjesz chwilą. Przestań pozwalać swojemu umysłowi wędrować i skup się na swojej bieżącej pracy.

4) Celebruj małe rzeczy:

Życie staje się bryzą, gdy zaczynamy świętować małe zwycięstwa. Czy skończyłeś projekt, który trwał wieki? Dał radę do przyjaciela? Zebrałeś pieniądze na cele charytatywne? Zanim przejdziesz do następnej rzeczy, poświęć chwilę na małe świętowanie z ludźmi, których kochasz lub tymi, którzy pomogli ci odnieść zwycięstwo.

5) Postaraj się zrozumieć:

Zmienić swoją perspektywę jest trudne i nie tak łatwo zrobić, jak to było, gdy byliśmy młodzi. W miarę jak rośniemy i uczymy się, uświadamiamy sobie, że nasza własna perspektywa nie pasuje do perspektywy innych. Powinieneś podjąć wysiłek, aby zrozumieć perspektywę innych. Kiedy zrozumiesz, wtedy i Ty zostaniesz zrozumiany. Zadawaj pytania z szacunkiem i oprzyj się chęci dyskusji.

6) Postawa "wszystko albo nic" ogranicza:

Postawa "wszystko albo nic" ogranicza nas od realizacji naszego potencjału. Łatwiej jest to sobie wyobrazić, myśląc o szalonych rygorystycznych dietach. Kiedy jesteś na ścisłej diecie lub codziennej rutynie, czujesz się pozbawiony życia. Z kolei, jeśli się objadasz lub żyjesz swobodnie, czujesz się winny. Te konkretne ideały, które rozwinęliśmy, spowodowały, że osądzamy ludzi.

Na przykład: "ta dziewczyna spędza zdecydowanie za dużo czasu na wychodzeniu z domu i upijaniu się, ona najwyraźniej nie ma moralności". Osądzanie ludzi jest gorsze niż negatywne nastawienie. Kiedy zaczynamy dostrzegać, jak piękne są różnice między ludźmi, życie staje się piękne i łatwiejsze.

7) Naucz się pozwalać rzeczom odejść:

Stuff zdarza się każdemu i każdy, kogo spotkasz, walczy z własnymi osobistymi bitwami. Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to nie pozwolić mu odejść. Nie pozwalając odejść przeszłości, nasze życie staje się coraz trudniejsze. Niektóre rzeczy nie są w naszej kontroli, nie pozwól, że konsumować cię od osiągnięcia swoich celów życiowych.

8) Walcz o rzeczy, które warto walczyć:

Nigdy nie rozwiążesz kontrowersji, zamieszczając swój argument na mediach społecznościowych. Będziesz tylko spowodować przyszłe żal i nienawiść. Niektóre debaty po prostu muszą być zakończone offline. Poświęć czas na walkę o rzeczy, o które warto walczyć. Przestań poświęcać swój czas na komentowanie bezmyślnych debat online.

9) Czy to będzie miało znaczenie za pięć lat:

Kiedy znajdziesz się uczucie niepokoju o bieżących wydarzeniach, zadaj sobie pytanie "czy to będzie miało znaczenie za pięć lat?". Oczywiście, niektóre rzeczy mają znaczenie w życiu - takie jak egzaminy, wywiady, i proponuje do małżeństwa - ale większość rzeczy, że martwimy się o są trywialne i niepotrzebne. Może popełniłeś głupi błąd w pracy? A może zrobiłeś z siebie głupka podczas kolacji? Nie stresuj się. To będzie zapomniane w roku, jeśli nie w ciągu tygodnia.

10) Dbaj o swoje wewnętrzne dziecko:

Czasami, gdy walczysz z perspektywy pomaga kanał swoje wewnętrzne dziecko i kwestionować wszystkie swoje intencje. Czy pracujesz w pracy, że nienawidzisz? Zadaj sobie pytanie, dlaczego. Może to z powodu pieniędzy? Ale czy te pieniądze są naprawdę warte tego, żebyś się tak czuł? Kwestionowanie siebie może być niewygodne, ale pomaga w dążeniu do celów, które naprawdę mają dla Ciebie znaczenie. Bądź więc szczery i otwórz się na możliwość zmiany.