Każdy i ich mama huczy na temat znaczenia przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej - badania firmy, upewnij się, że masz tam na czas, ubrać elegancki, ponownie przeczytać swoją aplikację, itp. Pomimo tego nacisku na przygotowanie pracodawcy wciąż wracają raz za razem z tą samą informacją zwrotną - kandydatowi nie powiodło się, ponieważ nie wykonał niezbędnych przygotowań.

Czego więc nam brakuje?

Praktyka

Jest to powszechnie pomijany aspekt procesu rozmowy kwalifikacyjnej. To wszystko jest dobrze i dobrze przygotowanie odpowiedzi, pytania i komentarze do rozmowy, ale czy myślałeś o tym, jak masz zamiar rzeczywiście powiedzieć?

Popełniłem ten błąd na moim pierwszym wywiadzie - na koniec tego, co uważałem za złe wykonanie ankieter zapytał, czy mam jakieś pytania, miałem przygotowany szereg inteligentnych i złożonych pytań, ale wszystko, co mogłem zrobić, to potulnie bleat, że nie miałem żadnych. W moim przygotowaniu, miałem całkowicie nie rozważyć, jak bym się czuł stawiając te skomplikowane pytania, a kiedy przyszedł do niego byłem po prostu zbyt nerwowy, aby je zadać. Nic dziwnego, że nie dostałem tej pracy, ale zaskoczyła mnie informacja zwrotna od agenta rekrutacyjnego. Rozmówca uznał mnie za silnego kandydata, dopóki całkowicie nie zadać żadnych pytań na końcu.

Nie popełnij tego samego błędu. Wyobraź sobie, że siedzisz naprzeciwko surowego ankietera, który wygląda mniej niż pod wrażeniem. Czy czujesz się komfortowo z twoich słów? Czy brzmią one naturalnie, czy są zbyt przećwiczone? Czy będziesz czuł się pewnie mówiąc te przygotowane stwierdzenia, jeśli rozmowa będzie szła źle? A może, jeśli jesteś naprawdę zdenerwowany?

I to nie jest tylko to, co mówisz, ale wszystko o wywiadzie trzeba wziąć pod uwagę. Jak będziesz wyglądać, czy będziesz starał się wyglądać zrelaksowany? Poważny? Przyjacielski?

Gdzie położysz swoje ręce? Co powiesz, gdy zapytają cię, czy chcesz drinka? Czy zdejmiesz kurtkę, jeśli jest gorąco?

Rozumiesz - chodzi o to, aby wyobrazić sobie rzeczywiste środowisko, a nie tylko jego papierową wersję.

Świetnym sposobem na praktykę jest lina w przyjaciela, ale nie chcąc chętnego udawać wywiad spróbować lustro. Umieść swój garnitur na, dostać się w odpowiedniej ramie umysłu, i mówić na głos. Główną zaletą prawdziwej osoby nad lustrem jest to, że lustra rzadko dostarczają przydatnych informacji zwrotnych.

Solidne zrozumienie roli

Innym problemem jest brak prawdziwego zrozumienia roli i firmy. OK, więc zapamiętałeś sekcję "o nas" na stronie internetowej, przeczytałeś ostatnie artykuły informacyjne i informacje prasowe, a nawet znasz opis stanowiska na pamięć, ale czy naprawdę rozumiesz? Czy rozumiesz wystarczająco dokładnie, aby przekonująco odpowiedzieć na dogłębne pytania, w przeciwieństwie do recytowania przygotowanych wcześniej informacji? Zdobycie tego wglądu może być trudne, ale zdecydowanie warto zainwestować trochę czasu. Jedna praca I rozmowy kwalifikacyjnej dla wymaganych kandydatów do wypełnienia dość ciężki kwestionariusz w stylu eseju na temat firmy i roli. W tym czasie byłem trochę zgaszony przez to dodatkowe obciążenie i dodatkowy etap hoops musiałem skakać przez przed wywiadem. Ale po osiągnięciu minimum 1500 słów zdałem sobie sprawę, że teraz wiem znacznie więcej o tej firmie i branży niż kiedykolwiek zrobiłem z każdym innym wywiadzie. Więc dla ważnych wywiadów, dlaczego nie wyzwanie się stworzyć i zakończyć swój własny esej na temat firmy i roli? Odpowiedz na pytania takie jak:

  • Opisz główne cele firmy.
  • Jakie bieżące kwestie zewnętrzne mają wpływ na tę firmę i klimat, w którym działają?
  • Jakie strategie rozwoju stosuje obecnie firma?
  • Kim są główni gracze w tej branży i jak oni konkurują?
  • Jakie są główne obowiązki związane z tą rolą?
  • Czym właściwie zajmuje się [tu wstaw rolę]?

Odpowiedz na te pytania dokładnie i solidne zrozumienie będzie świecić w wywiadzie.

Docenianie swoich umiejętności

Prawdopodobnie zrobiłeś standardowe przygotowanie do tego - odnosząc swoje umiejętności i doświadczenie do specyfikacji pracy i wymaganych atrybutów kandydata. Ale czy naprawdę rozumiesz, dlaczego powinni cię zatrudnić?

W rzeczywistości, dlaczego jesteś lepszy niż inni kandydaci na zewnątrz w poczekalni?

Aby odpowiedzieć na to pytanie zapomnij o buzzwordach, zapomnij o tym, czego nauczono Cię o umiejętnościach transferowalnych i zadaj sobie pytanie, w czym jesteś naprawdę dobry? Co potrafisz zrobić lepiej niż większość ludzi?

Jak wyżej, świetnym sposobem na uporządkowanie swoich myśli jest ich zapisanie. Nie pisz tego dla innych ludzi, nie martw się o strukturę zdań czy interpunkcję, użyj tego po prostu jako ćwiczenia, aby osiągnąć lepsze zrozumienie siebie. Zapisując swoje umiejętności, zastanów się, skąd wiesz, że jesteś w nich dobry, jakie doświadczenia w życiu nauczyły cię, że właśnie w nich tkwią twoje umiejętności? Ponownie, to nie jest dla innych ludzi, to nie jest przygotowywanie odpowiedzi na pytania, to jest tylko dla Ciebie.

Jeśli uda Ci się to zrobić z powodzeniem, myślę, że od razu zrozumiesz jego wartość - jak możesz oczekiwać, że zakomunikujesz swoją wartość potencjalnemu pracodawcy, jeśli sam jej tak naprawdę nie rozumiesz?

Podsumowanie:

Kluczem do "dobrego" przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej jest myślenie wykraczające poza standard. Chodzi o uzyskanie głębszego wglądu w siebie, rolę i firmę. Jak również upewniając się, że można odpowiednio przekazać to do strasznej osoby siedzącej po drugiej stronie biurka od Ciebie!

Autorka: Rachael pracuje w Graduate Rescue, zasobach zatrudnialności i przedsiębiorstwie społecznym dla studentów i absolwentów. Zapewniają one online wywiad coaching, dopasowanie kariery, i oprogramowanie doradztwo, praktyki psychometryczne testy, jak również wiele ogólnych porad dla osób poszukujących pracy.

Podziel się tym wpisem:

Share on LinkedInUdostępnij na TwitterzeShare on FacebookUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email