W świecie pełnym możliwości, jak zdecydować, gdzie zamieszkać jako młody profesjonalista? Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą, freelancerem, czy pracownikiem tradycyjnej firmy, kiedy dopiero zaczynasz swoją karierę, musisz wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • Pensja początkowa: Jaka jest średnia pensja początkowa w danym mieście? Jeśli jesteś w swojej dziedzinie od kilku lat, będziesz prawdopodobnie zarabiać powyżej tej liczby, ale dobrze jest mieć punkt odniesienia, więc wiesz, ogólnie rzecz biorąc, czego się spodziewać w zakresie rekompensaty. Możesz poszukać wynagrodzenia początkowego według miasta tutaj.

 • Oferty pracy: Które miasta mają najwięcej możliwości pracy na poziomie podstawowym lub na poziomie współpracownika w Twojej dziedzinie? Jeśli nie masz żadnych kontaktów zawodowych w mieście, do którego chcesz się przenieść, przeprowadź szybkie wyszukiwanie na LinkedIn, aby uzyskać ogólne pojęcie o możliwościach w danym mieście. Jeśli perspektywy pracy wydają się niewielkie, rozważ inną lokalizację.

 • Przystępne warunki mieszkaniowe: Jaki jest średni czynsz lub cena domu w okolicy? Jak to się ma do wynagrodzenia, którego oczekujesz? Ogólna zasada mówi, że 30% Twojej pensji przed opodatkowaniem powinno być przeznaczane na czynsz. Jeśli czynsz jest wyższy, być może trzeba będzie przygotować się na cięcia budżetowe w innych obszarach lub rozejrzeć się za innymi, bardziej przystępnymi cenowo miastami.

 • Możliwości nawiązywania kontaktów: Czasami najcenniejsze lekcje biznesu można nauczyć się poza biurem. Happy hours to świetny sposób na nawiązanie kontaktów z innymi profesjonalistami w Twojej branży lub lepsze poznanie współpracowników. Czy Twoje miasto ma dobrą scenę barów i restauracji? Aby się o tym przekonać, przeprowadź szybkie wyszukiwanie happy hours na Yelp w swoim mieście.

Podczas gdy wielu świeżo upieczonych absolwentów college'u przyjeżdża do miast takich jak Los Angeles czy Nowy Jork, wysokie koszty życia sprawiają, że miasta te są nierealne dla osób dopiero rozpoczynających karierę, które mogą być niezależne finansowo. Zamiast tego, zwróć się do pobliskich mniejszych miast, aby uzyskać to, co najlepsze z obu światów: dostęp do pracy i sieci kontaktów związanych z dużym miastem, ale z bardziej przystępnymi cenami mieszkań.

Kiedy już przeprowadzisz się do miasta, w którym będziesz mógł się rozwijać jako młody profesjonalista, będziesz chciał się wybić w swojej dziedzinie i zacząć działać. Oto kilka wskazówek dotyczących początków kariery:

 • Znajdź mentora. 70% firm z listy Fortune 500 oferuje programy mentorskie dla pracowników. Mentorzy pomagają rozwijać umiejętności przywódcze oraz zwiększają pewność siebie i motywację, co jest niezwykle ważne na początku kariery.

 • Bądź na bieżąco z nowinkami branżowymi. Zapytaj współpracowników, jakie publikacje i strony internetowe śledzą na bieżąco lub jakich podcastów słuchają. Bycie wyedukowanym w zakresie tego, co dzieje się w Twojej branży, pokaże Twoim przełożonym, że zależy Ci na tej dziedzinie.

 • Bądź zorientowany na rozwiązania. Zawsze szukaj rozwiązań problemów, aby pokazać, że zależy Ci na wynikach projektu. Jeśli będziesz musiał zgłosić jakiś problem, szef będzie bardziej otwarty na Twoje prośby, jeśli już opracujesz rozwiązanie.

 • Pozostań zaangażowany. Twój przełożony to zauważy. Zaangażowani pracownicy są o 27% bardziej skłonni do zgłaszania "doskonałej" wydajności. Firmy, w których pracownicy są bardzo zaangażowani, odnotowują niższy wskaźnik rotacji pracowników i większą wydajność.

 • Podejmuj ryzyko. Nawet jeśli dopiero zaczynasz swoją karierę, bądź pewny siebie i nie bój się porażki. Z błędów można wyciągnąć cenne wnioski! Upewnij się tylko, że ryzyko, które podejmujesz nie jest na tyle duże, aby kosztowało Cię utratę pracy lub zaufania współpracowników.

 • Zrównoważ pracę i życie. Unikniesz wypalenia zawodowego na początku kariery, a pracownicy zachowujący równowagę między życiem zawodowym a prywatnym rzadziej zapadają na stany lękowe i depresję. Wyznacz sobie granice i unikaj sprawdzania poczty elektronicznej wcześnie rano lub późno w nocy.

 • Idź na spacer. Naukowcy ze Stanforda odkryli, że spacer zwiększa wydajność twórczą o 60%. Wyjście z biura to świetny sposób na odświeżenie się i zmianę scenerii, co jest szczególnie cenne, jeśli utknąłeś w twórczej rutynie.

Firma Esurance przeanalizowała 100 najbardziej zaludnionych miast w USA i uszeregowała je w oparciu o początkowe wynagrodzenie, możliwości pracy, ceny domów, możliwości nawiązywania kontaktów oraz medianę wieku, aby znaleźć najlepsze miasta dla młodych profesjonalistów.