Grudzień może być wspaniałym miesiącem dla biznesu. Ponieważ Boże Narodzenie jest tutaj, jest to miesiąc, aby cieszyć się i pracować jednocześnie. To może być najbardziej niesamowity czas w roku; każdy dział skupia się na nadchodzącym roku; budżety są przygotowywane, dział sprzedaży kładzie większy nacisk na zamykanie transakcji zamiast skupiać się na nowych możliwościach. Ale jednym z działów, który z pewnością nie odpuści jest HR. Human Resource to dział zajmujący się pracownikami i dobrem organizacji. Dział ten ma kilka wyzwań, które pojawiają się każdego roku i wymagają Twojej uwagi. Istotne jest, aby zarządzać sprawami szybko i zgodnie z prawem, zwłaszcza w trybie świątecznym.

W tym blogu, chcę zaproponować kilka krytycznych zaleceń, które dział kadr może wprowadzić, aby zwiększyć swoją produktywność i motywować pracowników do końca roku.

  1. Automatyzacja w Rekrutacji: Możesz pomyśleć, że jesteśmy szaleni, że już nawet myślimy o świątecznym pośpiechu. Ale w świecie rekrutacji, trzeba planować. Dzięki automatyzacji w dziale HR, można dostosować się do procesu biznesowego na desce rozdzielczej. Pomaga to w prowadzeniu wszystkich zapisów procesu biznesowego i trwających projektów. Automatyzacja pozwala również rekruterom usprawnić proces rekrutacji. Obecnie, ATS ułatwił łączenie się z kandydatami. Narzędzia rekrutacyjne, takie jak parser CV, który jest zaprogramowany do integracji z ATS, pomaga rekruterom usunąć ręcznego przesiewania kandydatów, nawet gdy rekruterzy cieszą się ich wigilię. To zmniejsza obciążenie rekrutera z jednym kliknięciem procesu tylko. W rezultacie, rekruterzy mogą skupić się bardziej na innych działaniach biznesowych, operacji, co prowadzi do wysokiej wydajności i efektywności po wznowieniu ich pracy.
  2. Pozwól na pracę z domu, aby uniknąć absencji: Praca ze sztuczną technologią jest rzeczywistością. Dziesięć lat temu, praca w domu nie była nawet koncepcją. Ale teraz, z pomocą AI, stało się to akceptowalną normą. Każda organizacja dąży do uzyskania maksymalnej produktywności od pracowników. Oferowanie tego rodzaju udogodnień, takich jak elastyczne godziny pracy i praca w domu, gdy tylko jest to wymagane, jest dobrodziejstwem. Dzięki tym udogodnieniom, mogą oni być łatwo osiągalni poprzez wideokonferencje, skype, czy google chat. Jednak praca zdalna to tylko dodatek, który nie może być stosowany w codziennym życiu zawodowym.
  1. Zadbaj o zadowolenie pracowników w miejscu pracy: Dobre samopoczucie i szczęście pracowników są decydujące, jeśli chodzi o osiągnięcie wysokiego poziomu produktywności w firmie. Przeprowadzenie wypełnionej zabawą sesji burzy mózgów w godzinach pracy może sprawić, że pracownicy poczują się zrelaksowani. Jest to doskonały sposób na przekonanie ich do cięższej i bardziej inteligentnej pracy. Udzielanie zasłużonego uznania pod koniec świątecznego tygodnia również pomoże w poprawie morale pracowników i zmotywuje ich do zwiększenia produktywności w tym świątecznym nastroju. Tutaj możesz zaoferować uznanie w formie bodźców, które staną się motywacją do wykonania zadania na czas. Takie zachęty mogą być zaprojektowane w oparciu o wyznaczone i wykonane cele.
  1. Bezbłędne przetwarzanie listy płac: Grudzień jest jednym z tych miesięcy w roku, który jest najbardziej pracowity. W tym miesiącu, proces ręcznego wprowadzania danych do arkuszy kalkulacyjnych może powodować wiele błędów. Wybór bezpiecznego oprogramowania płacowego online dla firm może zagwarantować dokładność w listach płac poprzez uproszczenie i automatyzację procesu.
  1. Ocena wydajności: Wraz z nadejściem Świąt Bożego Narodzenia, nadszedł również sezon na ocenę wydajności. Pomiar wydajności pracowników jest łatwy z pomocą technologii. Korzystanie z programów komputerowych pomaga menedżerom HR do pomiaru wydajności pracowników przy użyciu różnych metryk. To zapewnia, czy pracownicy spełniają ustalone standardy, czy nie. Oceny wydajności mogą pomóc pracownikom zrozumieć, co robią i jak mogą się poprawić.

Ważne jest, aby docenić swoich pracowników w gorączkowym i stresującym okresie. Bądź kreatywny, a będziesz zaskoczony, jak dobrze można motywować pracowników i może utrzymać każdy pracownik koncentruje się na celu na bardzo szczęśliwe Boże Narodzenie rzeczywiście.

O autorze: Lovepreet Dhaliwal współpracuje z Rchilli Inc, wiodącym dostawcą oprogramowania do parsowania CV, które pomaga w przyspieszeniu procesu rekrutacji. MBA w HR i marketingu, ma ponad sześć lat doświadczenia zawodowego w rozwoju biznesu i sprzedaży strategicznej.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email