Możliwość osiągnięcia sukcesu zawodowego jest ważna dla wielu z nas, a jedną z wielu korzyści jest poczucie osiągnięć i dokonania, które pomaga zwiększyć nasze poczucie wartości i wartości.

To uczucie chęci ciężkiej pracy w roli, która sprawia nam przyjemność, nie jest zaskoczeniem, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że w ciągu naszego życia spędzimy w pracy średnio 90 000 godzin. Jednak dla wielu z nas spędzanie w miejscu pracy średnio 40 godzin tygodniowo (8 godzin dziennie) może sprawić, że łatwo poczujemy się przytłoczeni, zwłaszcza gdy musimy pogodzić dojazdy do pracy, obowiązki domowe i życie towarzyskie.

Korzystając z danych Międzynarodowej Organizacji Pracy, firma RS Components przeanalizowała godziny pracy w prawie 100 krajach, aby sprawdzić, które narody spędzają najwięcej i najmniej godzin w pracy.

Analiza danych MOP wykazała, że Holandia cieszy się najlepszą równowagą między życiem zawodowym a prywatnym spośród wszystkich analizowanych krajów. Pracownicy w Holandii pracują średnio 32 godziny tygodniowo, co daje mniej niż 6,5 godziny w ciągu pięciu dni i 1536 godzin rocznie. Liczba ta sugeruje, że holenderskie firmy przedkładają jakość nad ilość, jeśli chodzi o czas pracy, i wierzą, że efektywność i produktywność nie wynika z pracy przez wiele godzin każdego dnia.

Kraje, które pracują średnio najmniej godzin:

Narodami o drugiej co do wielkości liczbie godzin pracy były Australia, Nowa Zelandia i Rwanda. Często kojarzeni z luzem, mieszkańcy Australii i Nowej Zelandii widzą to skojarzenie w swojej kulturze pracy, pracując średnio 33 godziny tygodniowo - 1 584 godzin rocznie.

Nieco zaskakująco, narody skandynawskie - Dania, Norwegia i Szwecja - plasują się w pierwszej piątce krajów o najkrótszym tygodniu pracy.

Dołączając do takich krajów jak Finlandia i Szwecja, Wielka Brytania zajmuje wspólne piąte miejsce, jeśli chodzi o najmniejszą liczbę godzin pracy, z przeciętnym tygodniem pracy wynoszącym 36 godzin, wraz z wieloma innymi krajami europejskimi.

Kraje, które pracują średnio najwięcej godzin:

Jeśli chodzi o narody o najwyższych godzinach pracy, Katar zajmuje pierwsze miejsce. Pracownicy w Zatoce Perskiej pracują średnio 49 godzin tygodniowo, czyli o 17 godzin więcej niż w Holandii, co oznacza dodatkowe 3,4 godziny każdego dnia, przy założeniu pięciodniowego tygodnia pracy.

W porównaniu z Wielką Brytanią, Katar pracuje o 13 godzin więcej, co w Wielkiej Brytanii nie jest prawnie dozwolone, chyba że zostało to oficjalnie określone i uzgodnione przez pracownika i pracodawcę.

Kraje, w których pracownicy pracują średnio tyle, ile wynosi legalny limit godzin pracy w Wielkiej Brytanii (48 godzin tygodniowo), to Myanmar i Mongolia. Tuż za nimi plasują się Pakistan, Bangladesz, Chiny i Meksyk.

Ogólnie rzecz biorąc, podczas gdy wielu z nas zmaga się z pozostawieniem pracy w miejscu pracy, z 43% pracowników biurowych przyznających się do sprawdzania służbowych maili w domu i prawie połowa pozostająca w biurze po godzinach, analiza RS Components sugeruje, że przeciętnie wciąż możesz mieć lepszą równowagę między pracą a życiem prywatnym niż pracownicy w większości innych narodów.