Najlepsi rekruterzy szczycą się tym, że są w stanie znaleźć Ciebie, a nie na odwrót. Więc co, jeśli jeszcze nie zadzwonił? Zamiast dzwonić do nich i natknąć się jak zdesperowany, zrobić wszystko, aby dostać się na ich radar, stosując się do tych 7 wskazówek.

1. Bądź aktywny na LinkedIn

Oto niespodzianka: rekruterzy korzystają z LinkedIn bardziej niż z e-maili. W rzeczywistości, prawdopodobnie klikają na stronie LinkedIn około sto razy dziennie minimum. Więc po prostu będąc na LinkedIn, będziesz w stanie być znaleziony przez rekruterów. Upewnij się, że używasz odpowiednich słów kluczowych na swoim profilu, dostać się aktywnie w grupach i wydarzeniach, a będziesz ukierunkowane bardzo szybko.

2. Bądź aktywny na Twitterze

Rekruterzy kochają Twittera, ponieważ mogą rozpylać swoje nowe role na rynek. Znalezienie ofert pracy na Twitterze jest bardzo szybki i zajmuje bardzo mało wysiłku. Śledź rekruterów, które wiesz, że mają pozycje, które chcesz, wyszukując umiejętności + rekruter + lokalizacja. Zacznij dodawać wartość do nich, robiąc kilka retweeting ich tweety, pomóc im z potencjalnych skierowań, itp. Zanim się zorientujesz, sprawdzą twoje internetowe bio i zobaczą, czy jesteś chętny na nową pozycję. Wymaga to, aby mieć pracownika przyjazny profil Twitter, wyraźnie stwierdzając, co robisz i link do swojego bio online gdzieś.

3. Pisz i czytaj

Każdy lubi pisać, ale bardzo niewielu dostać rundy do niego i publikować niczego. Z postępem technologii, to nigdy nie było łatwiejsze do osiągnięcia więc objąć to w pełni. Możesz napisać artykuł w swoim ulubionym czasopiśmie branżowym, list do redaktora lokalnej gazety, post na blogu firmowym lub na swoim własnym blogu. Kluczem jest tu napisanie czegoś, co zostanie przeczytane przez właściwych ludzi (w tym przypadku rekruterów). Upewnij się, że jesteś uznany z imienia i nazwiska, tytuł i firma na końcu swojego kawałka, aby ułatwić rekruterowi szukać cię.

4. Mów i daj się usłyszeć

Następnym razem, gdy idziesz do imprezy branżowej, spróbuj zabezpieczyć szczelinę mówienia albo jako dając przemówienie lub po prostu uczestnicząc w otwartym forum, cokolwiek to jest potrzebne, aby dostać się na liście w katalogu imprezy. Rekruterzy są znane zakradać się do tych funkcji i nawiązać kontakt z płodnych ludzi w branży, publiczne przemawianie jest genialny sposób, aby być zawarte na liście hitów.

5. Zdobądź referencje

Będąc skierowany przez autorytet w swojej branży jest wielkim poparciem dla Ciebie. Nawet jeśli nie jesteś dokładnie to, co rekruter szuka, będą zainteresowani w masz pochodzą zalecane przez kogoś, kogo szanują. Jest to łatwiejsze niż myślisz, aby uzyskać odniesienie do jak rekruterzy pester ich kandydatów z prośbą o skierowania cały czas. Jeśli sprawi, że wiadomo, do właściwych ludzi, że jesteś patrząc wokół, będą bardzo szczęśliwi, aby powiedzieć rekrutera, jak to daje im przyszłe kudos. Aby się wydawać bardziej poszukiwane, udawać, że skierowanie zostało wykonane bez twojej wiedzy i "nie były aktywnie szuka pracy, ale będzie słuchać, co mają do zaoferowania".

6. Resume online

Jest to opcjonalne jeden i nie jest dokładnie tajemnicą. Niektórzy powiedzieliby, że nie należy wymieniać się lub przesłać swoje CV z witryn online pracy, takich jak Monster, jak można natknąć się jako zdesperowany. Inni powiedzą, że jest to najszybszy sposób, aby znaleźć. Jeśli to zrobisz, bądź przygotowany na to, że będziesz bombardowany telefonami i e-mailami od niezliczonych rekruterów przeszukujących zasoby online każdego dnia. Aby uniknąć nieistotnych ofert pracy, dobra wskazówka jest, aby uzyskać prawo słów kluczowych w swoim CV, jak to będzie indeksowane i wyszukiwane. I aktywuj anonimową nazwę i ustawienia danych kontaktowych, które pozwolą Ci odpowiedzieć tylko na odpowiednie zapytania.

7. Rekrutuj wewnętrznie

Zaangażuj się w rekrutację wewnętrzną w swojej firmie. Będziesz współpracować z HR, a oni wprowadzą Cię do partnerów rekrutacyjnych, z których korzystają. Jest to bardzo wrażliwe dla partnera wyszukiwania, ale jeśli wysłać odpowiednie sygnały, prędzej czy później rekruter będzie sondować cię na swojej karierze. Czasami mogą pomóc Ci bezpośrednio, czasami będzie to musiało być bardziej pośrednie (z udziałem strony trzeciej) ze względu na implikacje prawne. Chodzi o to, że gdy jeden rekruter zna i ocenia cię, będzie w stanie pomóc ci w ten czy inny sposób. Rekrutacja wewnętrzna jest również bardzo przydatna, aby zrozumieć, jak dokładnie działają rekruterzy i jak ogólnie działa proces zatrudniania w HR.

To wszystko! Możesz również rzucić okiem na 5 sztuczek, których używają rekruterzy, aby Cię znaleźć.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email