Czy wiesz, jak sprzedać siebie na rozmowie kwalifikacyjnej? Czy zdarzyło Ci się zamarznąć? Czy kiedykolwiek miałeś pytanie, gdzie nie byłeś w stanie wypracować, co pytający pytał - lub można dać odpowiedź, ale nie wiem, czy to był właściwy jeden? Oto moje top 10 wywiad wskazówek dla tego miesiąca. Jak ktoś powiedział na Twitterze, to nie są rocket science, ale naprawdę terminowe przypomnienia podstaw:

1) Zbadaj organizację:

Każdy dostaje nerwowy w wywiadzie. Jest to duża okazja i powinieneś być zdenerwowany. Jednakże, jeśli zaczniesz z niektórych dokładnych badań, zaczynasz budować sprawę w swoim własnym umyśle, dlaczego należy siedzieć w tym pokoju wywiadu lub przed panelem. Posiadanie pewności siebie jest solidnym pierwszym krokiem do przezwyciężenia nerwów.

Można rzeczywiście powiedzieć wiele o pracodawcy z zatrudnienia stron ich strony internetowej. Rzeczy takie jak wartości, które mają, jak łatwo jest dowiedzieć się o potencjalnych miejsc pracy, a ich odpowiedzi do Ciebie, gdy ubiegasz się, może powiedzieć o sposobie radzenia sobie z ich rekrutacji. To z kolei może być odzwierciedleniem tego, jak to jest pracować w firmie. Jeśli ubieganie się o pracę jest przyjazne i łatwe, to są szanse, że firma zastanowiła się nad tym, dlaczego chciałbyś dla niej pracować.

Sieć jest takim bogactwem faktów, ale to, co musisz zrobić, to przekształcić to w informacje. Możesz spojrzeć na raporty roczne, komunikaty medialne i produkty, i informacje o usługach. Katalogi online mają informacje o firmie i Google indeksuje najnowsze wiadomości medialne i referencje z innych źródeł. Jeśli strona kariery ma kontakt mailowy dla pracownika i zaprasza do kontaktu, to zrób to. Często firmy będą używać referencji w ten sposób, aby przyciągnąć nowych ludzi. Wykorzystaj strony takie jak linked in do badania firm.

Kiedy szukasz tych informacji, nie jesteś po prostu szukając zestawu niepowiązanych faktów. Powinieneś szukać powodów, dla których chcesz pracować dla tego pracodawcy. Będziesz naprawdę zaimponować ankietera, jeśli znajdziesz jakieś proste, ale przekonujące powody, dlaczego chcesz pracować dla pracodawcy i co przemawia do Ciebie o roli.

2) Badania roli:

Jedną z rzeczy, która ciągle mnie zaskakuje jest to, jak niewiele osób naprawdę ma jakiekolwiek zrozumienie roli, że ubiegają się o. Ogłoszenia o pracę są częściowo winić za to. Są one często mylące. Osoba pisząca reklamę często nie jest osobą, która będzie raportowanie do. Rzeczy zawsze brzmią inaczej na papierze w porównaniu do tego, co rzeczywiście będzie robić w roli.

Jeden z moich klientów ubiegał się ostatnio o pracę w sektorze publicznym. W opisie stanowiska było napisane:

Budowanie skutecznych strategii komunikacyjnych z różnymi interesariuszami i współpracownikami w celu zapewnienia, że wymiana informacji jest terminowa, dokładna i użyteczna.

Oto, co to stwierdzenie oznaczało:

Udzielanie porad pracownikom i studentom na temat statusu ich wniosków badawczych.

Jeśli widzisz coś takiego, spróbuj porozmawiać z kimś, kto zna się na tej roli. Dobrym pytaniem do zadania jest "jak wygląda typowy dzień/tydzień?". Kiedy już wiesz, czego się od Ciebie oczekuje, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej jest od razu łatwiejsze.

Ważny jest również prawdziwy wgląd w rolę i proces rekrutacji. Kop głębiej niż ogłoszenie. Zadzwoń, jeśli podany jest numer kontaktowy. Możesz dowiedzieć się, które z umiejętności wymaganych przez pracodawcę są rzeczywiście priorytetowe. Możesz określić, bez czego możesz się obejść i co ważne, możesz zacząć dawać się poznać (w dobry sposób) przyszłemu pracodawcy. Nawet jeśli ogłoszenie do tego nie zachęca, możesz skontaktować się z rekruterem. Jeśli nie ma danych kontaktowych, bądź skrupulatnie uprzejmy, oznacza to zazwyczaj, że pracodawcy spodziewają się zalewu aplikacji.

Zadaj im pytania dotyczące procesu rekrutacji, jakie są jego etapy, jak długo trwa każdy z nich i czy mieli już wielu chętnych. Zdziwisz się, jakie informacje uzyskasz, jeśli będziesz grzeczny i zainteresowany.

3) Zbadaj siebie:

Pracodawcy chcą, abyś był świadomy siebie. Przyjrzyj się uważnie temu, co osiągnąłeś, w jaki sposób osiągnąłeś ten wynik i jakie umiejętności rozwinąłeś lub zademonstrowałeś po drodze.

Ten rodzaj refleksji pomaga zrozumieć swoje mocne strony. Dodaje pewności siebie i pomaga przezwyciężyć tremę.

4) Wgląd w rozmówcę:

Żadne dwa procesy rozmów kwalifikacyjnych nie są takie same. W zależności od organizacji i roli, możesz być przesłuchiwany przez konsultanta ds. rekrutacji, dział HR, menedżera liniowego, wszystkie trzy indywidualnie lub dowolną kombinację. Każdy będzie miał inną agendę na rozmowę. Jest to ważne, aby pamiętać, jak Twoje podejście z każdym z nich powinny być nieco inne.

Konsultant ds. rekrutacji jest zawsze pierwszym screenerem. Ich rolą jest dopasowanie cię do wymagań pracodawcy i sprzedać cię jako wnioskodawcy. Konsultant ustanawia ich wiarygodność z każdym dobrym kandydatem, który wysunął do pracodawcy. Poświęć czas, aby się z nimi zapoznać, nawet jeśli uważasz, że nie znają się na rzeczy (co jest częstym zarzutem). Ich rola jest zasadniczo sprzedaż: sprzedać ci pracę i, jeśli uważają, że jesteś odpowiedni do tej roli, sprzedać cię do swojego klienta. Ułatw konsultantowi swoją rolę, koncentrując się na swoich mocnych stronach i osiągnięciach oraz wskazując, dlaczego dobrze do siebie pasujesz.

Konsultant HR jest zazwyczaj ekspertem od procedur rekrutacyjnych. Jednym z ich zadań jest zapewnienie, że organizacja spełnia swoje wymagania prawne. Często tworzą proces rekrutacji i mają silne przywiązanie do zapewnienia, że to działa. Można się założyć, że będziesz miał do czynienia z bardziej ustrukturyzowanej rozmowy z nich niż z kierownikiem liniowym. Są one często pracodawca pierwszy screener i może trzeba sprzedać dalej, w zależności od ich pozycji i wpływów w organizacji.

Menedżer linii będzie osoba, która jest najbardziej zaniepokojony znalezieniem kogoś do roli. Mogą one być osoba w dół lub nie spełnia ich celów organizacji przez bycie underaffed. W wywiadzie, będzie to kierownik linii, który ma największe poczucie pilności o wypełnienie roli. Skup się na swoich osiągnięciach w miejscu pracy, gdy pole ich pytania. Ciężko pracuj, aby zbudować z nimi dobry kontakt. Będą oni oceniać Twoje dopasowanie do ich zespołu.

Może to zabrzmieć oczywiście, ale traktuj każdego rozmówcę tak, jakby nie rozmawiali ze sobą i nic o Tobie nie wiedzieli. Byłbyś zaskoczony, jak mało komunikacji czasami idzie dalej między każdą ze stron.

5) Praktyka:

Większość organizacji używa teraz pytania behawioralne - co oznacza, że będą one oczekiwać, aby podać konkretne przykłady, gdzie wykazano umiejętności, których szukają.

Zdecydowanie sugeruję praktykę na wywiad i szukając profesjonalnej pomocy. Profesjonalny jest wykwalifikowany w rysowaniu przykłady z ciebie i finessing te, które już masz. Jednak nigdy nie uczyć się na pamięć swoje linie, jak nigdy nie można przewidzieć wszystko rekruter zapyta. Zapamiętywanie odpowiedzi sprawi, że będziesz zestresowany w wywiadzie, jeśli nie możesz sobie przypomnieć, co chcesz powiedzieć. Co gorsza, może być nawet nie być odpowiedzi na pytania, które zadaje ankieter.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak odpowiedzieć na pytanie "Dlaczego chce Pan/Pani tę pracę?" podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

6) Zbuduj rapport:

Bądź przyjazny. Ludzie to lubią!

Jednym z najlepszych sposobów na zrelaksowanie się jest założenie, że osoba prowadząca rozmowę jest po Twojej stronie. Dobrzy ankieterzy nie są zainteresowani potknięciem Cię. W rzeczywistości, większość z nich jest po Twojej stronie, lub są one co najmniej będą podchodzić do wywiadu w sposób profesjonalny. To może nawet pomóc Ci się zrelaksować, jeśli myślisz o ankietera jako kogoś, kto chce, aby zrobić swoje najlepsze.

7) Daj sobie czas:

Zostaw dużo czasu, aby dostać się do wywiadu. Pośpiech rodzi panikę. Nieważne, jaką masz wymówkę, spóźnienie jest odnotowywane. To tworzy negatywne wrażenie i stawia cię w tyle natychmiast. Pozwalając czas oczekiwania na wywiad daje czas, aby skomponować się, zebrać myśli, i być psychicznie przygotowany.

8) Proszę być sobą:

To jest proszę być sobą. Będziesz robić sobie żadnych przysług, jeśli spróbujesz i tłumić swoją osobowość, lub udawać, że coś, czego nie jesteś.

9) Relax:

Chociaż uważasz, że to może być idealna praca dla Ciebie, może być tak, że nie jest. Istnieją inne miejsca pracy tam. Jeśli zachować to w umyśle, a następnie będzie usunąć pewne ciśnienie od siebie, że jest to jedyna szansa, aby wykonać.

Jeśli uważasz, że wywiad idzie źle, zrelaksować się i używać go jako praktyki dla następnego. Nigdy nie wiadomo, może nawet odzyskać, jeśli wziąć to podejście.

10) Wskazówka dla wtajemniczonych:

Rozmowa kwalifikacyjna jest tylko formalnym środkiem oceny Twojej przydatności jako kandydata. Jednakże, nie jesteś tylko oceniane tam. Każda interakcja masz z przyszłym pracodawcą zasila do większego obrazu ich wrażenie o tobie. Wykorzystaj tę wiedzę. Bądź uprzejmy i przyjazny dla każdego, kogo spotkasz w procesie od pierwszej rozmowy telefonicznej do ostatniego pożegnania z recepcjonistą w drodze do wyjścia.

Rozmowy kwalifikacyjne mogą być zniechęcające. Proszę o kontakt ze mną, jeśli potrzebujesz pomocy, aby umieścić to wszystko w praktyce lub po prostu jakieś dodatkowe porady. Oto kolejna rażąca wtyczka. Jeśli chodzi o umiejętności wywiadu, praktyka z profesjonalnym robi doskonały.

Dalsze czytanie na 10 klasycznych błędów wywiadu do uniknięcia.

Podziel się tym postem:

Podziel się na LinkedInUdostępnij na TwitterzePodziel się na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email