Znalezienie odpowiedniego talentu dla swoich ofert pracy może być wyzwaniem. To może być jeszcze trudniejsze, jeśli masz dostęp tylko do przeciętnych wnioskodawców z niewielkim entuzjazmem dla pozycji. Jeśli zostały poszukiwania idealnego pracownika do wypełnienia otwarcia bez większego szczęścia, może to być czas, aby uzyskać twórczy i spróbować czegoś nowego.

Każdy właściciel firmy lub rekruter ma swoje własne osobiste przekonania i preferowane strategie. I chociaż poniższe metody nie powinny służyć jako kamienie węgielne Twoich wysiłków rekrutacyjnych, są one świetne, gdy proces wyszukiwania staje się nudny.

Wypróbuj te 5 wskazówek:

1) Wdrożenie systemu poleceń

Podczas gdy wiele firm waha się przed wdrożeniem systemu poleceń z obawy przed stworzeniem "wsobnej" organizacji, w której wpływ z zewnątrz jest niewielki, w rzeczywistości programy te są bardzo skuteczne zarówno dla małych, jak i dużych firm. Być może największą korzyścią jest to, że zapewnia Ci stałe źródło pasywnych kandydatów. Innymi słowy, natychmiast uzyskujesz dostęp do kandydatów, którzy mogą, ale nie muszą aktywnie poszukiwać pracy. Kandydaci ci są zazwyczaj wyższej jakości i może naprawdę dodać głębię do puli kandydatów.

2) Aktywnie szukaj byłych wojskowych

Czy jesteś zmęczony przesłuchiwaniem kandydatów, którym brakuje zdolności przywódczych? Następnie nie szukaj dalej niż byłych członków wojska. Nie tylko posiadają oni silne umiejętności przywódcze, ale są również w stanie wnieść do Twojej firmy unikalną perspektywę. Znalezienie kandydatów jest również stosunkowo łatwe. Strony takie jak HireVeterans.com i HirePatriots.com chętnie współpracują zarówno z firmami prywatnymi, jak i publicznymi.

3) Publikuj kreatywne treści

Poza popularnymi wyszukiwarkami ofert pracy, czy wykorzystujesz moc internetu? Jednym z popularnych trendów jest publikowanie kreatywnych wpisów na blogach gościnnych i artykułów na miejscu, szukając zmotywowanych pracowników. Z zaledwie kilkoma akcjami na mediach społecznościowych, Twój post może znaleźć drogę przed tysiącami potencjalnych kandydatów. "Znalezienie odpowiednich pracowników do otwarcia pracy może być dużym wyzwaniem w innowacyjnych, szybko rozwijających się branżach", mówi Ajay Nair z Housing, jednego z największych internetowych serwisów nieruchomości na świecie. "Publikowanie kreatywnych treści jest jednym z najlepszych sposobów na przyciągnięcie i zaangażowanie potencjalnych pracowników".

4) Weź pod uwagę byłych studentów-atletów

Podobnie jak byli członkowie wojska, byli studenci-atleci college'u zazwyczaj stanowią dobrych kandydatów. Nie tylko rozumieją, jak dobrze pracować z zespołem ludzi, ale są również niezwykle wszechstronni. Po tym wszystkim, student-atletów są wymagane do żonglowania sportowców, pracy w szkole, a ich życie społeczne. Jeśli masz zamiar zatrudnić kogoś prosto z uczelni, uczeń-sportowiec może być najlepszym wyborem.

5) Zorganizuj otwarty dom

Zanim pojawił się internet i wprowadził właścicieli firm do witryn z ofertami pracy, otwarte domy były dość powszechne. Firmy, które chcą zatrudnić szereg nowych pracowników rzeczywiście otworzyć swoje drzwi i zachęcić zainteresowanych kandydatów, aby zatrzymać się. Czy kiedykolwiek myślałeś o zrobieniu czegoś podobnego? Jest to świetny sposób, aby umieścić nazwiska do twarzy i zasadniczo pozwala winem i kolacją kandydatów jesteś zainteresowany. Nie chcesz gościć regularne otwarte domy - jak to tanieje wydarzenie - ale mogą one być skuteczne, gdy odbywa się raz lub dwa razy w roku.

Nigdy nie zadowalaj się nudną rekrutacją

Rekrutacja jest ważna z wielu powodów. W szczególności, pozwala kontrolować kierunek rozwoju firmy. Na podstawie rodzaju ludzi, których rekrutujesz i zatrudniasz, możesz kształtować kulturę organizacyjną swojej organizacji i przywrócić jej podstawowe wartości. Chociaż jest to całkowicie naturalne, że proces rekrutacji od czasu do czasu się zatrzymuje, nie powinieneś nigdy zdejmować nogi z pedału. Ważne jest, aby nieustannie rozwijać strategie rekrutacyjne i próbować nowych rzeczy. Następnym razem, gdy napotkasz nieciekawy okres wzrostu, wypróbuj wyżej wymienione wskazówki. Będziesz zachwycony wynikami!

Autor: Larry Alton jest niezależnym konsultantem biznesowym specjalizującym się w trendach w mediach społecznościowych, biznesie i przedsiębiorczości.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email