Czy wiesz, że 16% osób w wieku 18-24 lat odeszło z pracy z powodu złego wystroju biura, a 31% pracowników w Wielkiej Brytanii twierdzi, że ich środowisko pracy sprawia, że czują się brak inspiracji? Najnowsze badania pokazują również, że jedna piąta millenialsów odrzuca potencjalnych pracodawców z powodu nudnych i nieinspirujących aranżacji biur. Milenialsi są już największym segmentem w miejscu pracy, co sprawia, że firmy muszą dbać o młodsze pokolenie i to, czego szukają w miejscu pracy, czyli elastyczności, nowoczesnych biur i lepszej współpracy.

Korzyści z przestrzeni biurowej dla millenialsów

Przejście na przestrzeń biurową dla millenialsów może przynieść wiele korzyści, w tym następujące:

 • Zatrzymanie pracowników i talentów
 • Zrównoważony rozwój
 • Silniejsza współpraca pracowników
 • Przyciąga millenialsów
 • Sprawia, że pracownicy są szczęśliwsi
 • Tworzy pozytywne środowisko pracy
 • Większa produktywność i morale
 • Efektywne wykorzystanie przestrzeni

Jak ulepszyć swoje miejsce pracy

Niezależnie od tego, czy jesteś pracodawcą chcącym zatrzymać swoich pracowników, prowadzisz własną działalność gospodarczą czy pracujesz w domu, wprowadzenie kilku prostych, ale skutecznych zmian w przestrzeni roboczej może przynieść ogromne, pozytywne rezultaty. Jako firma, przejście na przestrzeń biurową dla millenialsów pomoże Ci przyciągnąć największe talenty w Twojej branży, wyróżnić się wśród konkurentów, promować pozytywny wizerunek firmy, stworzyć silniejszą, współpracującą siłę roboczą, a także poprawić morale.

Oto kilka rzeczy, na których warto się skupić podczas projektowania przestrzeni biurowej dla millenialsów:

 • Jasny schemat kolorów i rośliny - Udowodniono, że kolor ma ogromny wpływ na nasz nastrój, motywację i poziom produktywności, podczas gdy rośliny mogą pomóc obniżyć poziom stresu.
 • Naturalne światło - Naturalne oświetlenie jest znane z pozytywnego wpływu na samopoczucie, zdrowie psychiczne i produktywność. Sztuczne światło może mieć również negatywny wpływ na osoby pracujące w biurze, więc jeśli można tego uniknąć, zawsze wybieraj światło naturalne.
 • Większa przestrzeń - Otwarte przestrzenie zapobiegają poczuciu uwięzienia lub klaustrofobii w miejscu pracy. Jasne, wolne od bałaganu przestrzenie z dużą ilością miejsca na ruch i współpracę sprawią, że ludzie nie będą ograniczeni. Bałagan sprawia, że czujemy się bardziej zestresowani, więc minimalna ilość mebli jest zawsze najlepszym rozwiązaniem.
 • Wielofunkcyjne biurka - Zainwestuj w biurko do pracy siedzącej lub stojącej, aby zapewnić pracownikom elastyczność i wszechstronność w miejscu pracy. Poprawi to zdrowie fizyczne i psychiczne pracowników, utrzymując ich w stanie aktywności i energii.
 • Idealna temperatura w pomieszczeniu - Nikt nie może pracować w zbyt gorącym lub zbyt zimnym pomieszczeniu, dlatego znalezienie odpowiedniej równowagi jest kluczowe. Mówi się, że temperatura 21 stopni Celsjusza jest idealna do pracy, a także zwiększa produktywność i koncentrację. Zapewni to również, że Twoi pracownicy będą zadowoleni i czuli się komfortowo przez cały czas.
 • Aktualna technologia - Aktualne systemy i technologia są niezbędne dla millenialsów, ponieważ są oni bardzo obyci z technologią! Wykazano również, że wiele ekranów komputerowych zwiększa produktywność pracowników o 50%.

Hot Desking

Przywiązanie do biurka i fotela w środowisku biurowym jest przestarzałą koncepcją, za którą niewiele osób przepada. Jeśli nie jesteś zadowolony z tego, obok kogo siedzisz i nie lubisz zmian, możesz czuć się przywiązany do swojego biurka. Hot desking to jedna z najnowszych innowacji w miejscu pracy, z której korzysta wielu millenialsów. Hot desking polega na elastycznej aranżacji miejsc siedzących, która pozwala pracownikom pracować zdalnie, jednocześnie zwalniając miejsce przy biurku - może to również przynieść Wielkiej Brytanii oszczędności sięgające 34 miliardów funtów rocznie!

Zwierzaki biurowe

Kto nie lubi idei futrzanego przyjaciela dzielącego z Tobą przestrzeń biurową od czasu do czasu? Zwierzęta biurowe stają się coraz bardziej popularne, a Google, Amazon i Ben & Jerrys to tylko niektóre ze znanych na całym świecie firm, które wprowadziły je do swojego środowiska pracy. Nie jest to też zły pomysł, 39% pracowników uważa, że zwierzęta w pracy zwiększyłyby ich produktywność, a 50% twierdzi, że zwiększyłyby ich szczęście. Możesz zainwestować w zwierzaka biurowego lub pozwolić pracownikom na przyprowadzenie własnego raz w tygodniu - to świetny sposób na poprawę nastroju w biurze, a także może pomóc różnym zespołom w interakcji.

Sprawdź tę infografikę, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak stworzyć biuro odpowiednie dla millenialsów.

Bio autora: Century Office są ekspertami we wszystkich sprawach związanych z projektowaniem biur z ponad 30-letnim doświadczeniem w tej branży. Zapewniają ergonomiczne meble do miejsc pracy, jak również nowoczesne usługi projektowania biur.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzePodziel się na FacebookuPodziel się na WhatsAppUdostępnij na Email