Teraz, o ile nie medytowałeś w Himalajach przez ostatnie 20 lat, wtedy będziesz wiedział, że media społecznościowe są IN rzeczą. Każdy mężczyzna, kobieta, firma, kot i pies (yep mają swoje własne profile też) ma jakiś rodzaj obecności na mediach społecznościowych.

Czy jest to Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat lub inne, które się pojawiają, rekruterzy byliby szaleni, aby nie wykorzystać go do zwiększenia rekrutacji.

W naszym zupełnie nowym panelu, zebraliśmy razem, którzy naszym zdaniem są na szczycie ich gry, jeśli chodzi o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat mediów społecznościowych i rekrutacji i mają zamiar zacząć od tego, jak można go używać, aby przyciągnąć talenty.

Ariel Jolo

Przede wszystkim należy zrozumieć, social media jest gra reputacji i będzie tylko grać poprawnie w czasie. Nie znajdziesz dziś odpowiedniego kandydata na stanowisko, które musisz zamknąć do piątku. Następnie słuchać. Możesz korzystać z mediów społecznościowych jako sposób uczenia się i łączenia z ludźmi. Jeśli jesteś pasjonatem branży, w której działasz, śledź ludzi, którzy Twoim zdaniem mają ciekawe spostrzeżenia i może się okazać, że patrzysz na atrakcyjną pulę talentów. Udostępniaj treści, które uważasz za interesujące i które Twoim zdaniem mogą zainteresować innych. Nie spamuj!!!

Ariel Jolo, Global Employer Brand Manager, w Medallia.

Adrian Cernat

Czy rekruter może pozyskiwać talenty bez mediów społecznościowych? W dzisiejszym środowisku rekrutacyjnym to kandydat trzyma w ręku wszystkie karty. W związku z tym, umieszczanie ogłoszeń na portalach z ofertami pracy i zatrudnianie poprzez agencje rekrutacyjne może być coraz bardziej powolne i kosztowne. Aby zmniejszyć swoją zależność od starych metod rekrutacji, firmy muszą organicznie generować zainteresowanie i aplikacje na własnych stronach kariery - jak? Budując silną obecność w mediach społecznościowych.

Adrian Daniel Cernat, CEO i współzałożyciel SmartDreamers

Sarang Brahme

Media społecznościowe mają ogromny potencjał dla rekruterów, aby angażować talenty i edukować je na temat kultury firmy, marki i korzyści. Pomaga to rekruterom budować bazę talentów dla obecnych i przyszłych możliwości oraz rozszerzyć ich zasięg poza tradycyjne kanały, takie jak portale pracy, rekomendacje i agencje zewnętrzne.

Sarang Brahme, Global Social Recruiting & Talent Brand Manager, Capgemini.

Carmen Collins

Bądź ludzki. Nie czuj się tak, jakbyś musiał być markową wersją samego siebie. Bądź sobą. Ludzie chcą się łączyć z ludźmi, a nie z robotami. Poza tym, jesteś pracownikiem. Jakie są Twoje momenty, które mają znaczenie? To da kandydatom sposób, aby odnieść się do Ciebie na poziomie osobistym. Tworzenie połączeń może nie oznaczać natychmiastowego zatrudnienia, ale buduje rurociąg.

Carmen Collins, Social Media & Talent Brand Lead, Cisco.

Cameron Brain

W mediach społecznościowych chodzi przede wszystkim o budowanie relacji, co oczywiście jest również podstawą rekrutacji. Ważną rzeczą, o której należy myśleć, jeśli chodzi o media społecznościowe i relacje online, w ogóle, jest to, że nadal są to relacje; priorytetem jest rozwijanie więzi z kimś, w taki sam sposób, jak gdybyś był z nim osobiście.

Cameron Brain, CEO & Co-Founder, EveryoneSocial.com.

Mark Cavanagh

Bycie skutecznym rekruterem polega na umiejętności nawiązywania kontaktów i łączenia ludzi z ludźmi. W swojej najprostszej formie, media społecznościowe mogą dać Ci możliwość doładowania swojego potencjału sieciowego, tworzenia nowych połączeń z prędkością i pielęgnowania istniejących relacji przy minimalnym wysiłku - wszystko za jednym kliknięciem przycisku. Rekruterzy często popełniają błąd, wykorzystując media społecznościowe jako książkę adresową talentów lub kolejną bazę danych do wyszukiwania CV, która zostaje złamana tylko wtedy, gdy otrzymujesz nową rolę do wypełnienia. Sieci społecznościowe to żywe organizmy, które - jeśli są zasilane odpowiednimi treściami, kreatywnymi opisami stanowisk i odrobiną osobowości - mogą dać kandydatów, którzy są nie tylko zaangażowani, ale potencjalnie bardziej otwarci na to, co możesz zaoferować.

Mark Cavanagh, Kierownik ds. marketingu w The One Group.

Victoria Sorensen

Bądź sobą, bądź interesujący, bądź kreatywny i bądź osobisty. Rekruter musi być prawdziwą osobą online, a nie tylko botem zamieszczającym oferty pracy. Z mojego doświadczenia wynika, że kandydaci reagują lepiej, gdy widzą treść kryjącą się za profilem. Jeśli jesteś rekruterem korporacyjnym, możesz dać prawdziwy wgląd w firmę, dla której pracujesz, jeśli jesteś rekruterem agencyjnym, nadal możesz to zrobić, ale musisz być trochę kreatywny.

Victoria Sorenson , starszy doradca ds. talentów, Oracle.

Othamar Gama Filho

Uważam, że bycie rekruterem w dzisiejszych czasach oznacza, że już korzystasz z mediów społecznościowych. Większość z nich używa ich tylko do zamieszczania ofert pracy, ale ci najbardziej strategiczni wykorzystują je do rozwijania relacji i bycia zaufanym źródłem porad dotyczących kariery dla swoich docelowych odbiorców.

Othamar Gama Filho, CEO w Talentify.

Stephanie Scher

Media społecznościowe są kluczowym elementem w budowaniu marki firmy. Kandydaci korzystają z różnych źródeł, aby wyrobić sobie opinię o pracodawcy, kiedy decydują się aplikować lub przyjąć ofertę. Media społecznościowe są ważnym źródłem w tym ekosystemie informacyjnym. Kandydaci korzystają z firmowych profili "@Lifeat" lub "@InsideXX" i śledzą hashtagi, aby poznać pracodawcę, do którego zamierzają aplikować lub odbyć rozmowę kwalifikacyjną. Kandydaci nie są już skłonni zaakceptować korporacyjnej strony kariery jako jedynego źródła informacji o kulturze i stylu życia, które pomogą im podjąć decyzję.

Stephanie Scher, Talent Brand|Social Media, Vanguard.

Eva Baluchova

W dzisiejszych czasach oczekuje się, że ludzie i firmy będą miały silną obecność w sieci. Nie istniejesz, jeśli nie ma cię w sieci. W rezultacie, ludzie są często zalewani informacjami w swoich kanałach informacyjnych. Z tego powodu Ty, Twoja firma i Twój post najprawdopodobniej będą walczyć o widoczność. Ale to nie musi tak być. Jako rekruter możesz wykorzystać media społecznościowe do znalezienia, zaangażowania i przyciągnięcia kandydatów, do promowania kultury firmy, zwiększenia świadomości marki i promowania ofert pracy. Zwiększając swój zasięg w prosty sposób, ułatwiasz sobie kontakt, zwłaszcza z kandydatami pasywnymi.

Eva Baluchova, , Talent Lead, Levelup Ventures.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email