Twój naturalny stan jest być szczęśliwy, pokojowy, radosny i pełen podniecenie przy być żywym. W ten naturalnym stanie, ty budzisz się każdy ranek ochoczo zaczynać dzień. Ty czujesz cudownego o sobie i twój związkach z ludźmi w twój życiu. Ty cieszysz się twój pracę i czerpiesz wielkiego sens satysfakcję od robić wkładowi który robi różnicy. Twoim głównym celem powinno być zorganizowanie swojego życia w taki sposób, abyś właśnie tak się czuł przez większość czasu.

Jako w pełni funkcjonujący, w pełni dojrzały dorosły, powinieneś każdego dnia robić rzeczy, które przybliżają cię do realizacji twojego potencjału. Powinieneś czuć wdzięczność za wszystkie swoje błogosławieństwa w każdej dziedzinie. Jeśli jesteś nieszczęśliwy lub niezadowolony w jakiejkolwiek części swojego życia, to znaczy, że coś jest nie tak w Twoich myślach, uczuciach lub działaniach i trzeba to naprawić.

Punkt wyjścia w odblokowywaniu twój pełnego potencjału jest uświadamiać sobie, że ty już jesteś księciem lub księżniczką, głęboko w środku.

"Większość ludzi jest mniej więcej tak szczęśliwa, jak tylko wymyślają, żeby być". - Abraham Lincoln

Bez względu na to, gdzie jesteś dzisiaj, lub co zrobiłeś lub nie zrobiłeś w przeszłości, musisz zaakceptować siedem istotnych prawd o tobie jako osobie:

1. Jesteś na wskroś dobrą i doskonałą osobą; cenną i wartą zachodu ponad miarę.

Nikt nie jest lepszy od ciebie, ani bardziej utalentowany od ciebie.

Tylko wtedy, gdy wątpisz w swoją istotną dobroć i wartość, zaczynasz kwestionować samego siebie. Niezdolność do zaakceptowania tego, że jesteś dobrą osobą, leży u podstaw wielu twoich niezadowoleń.

2. Jesteś ważny, na wiele, wiele sposobów.

Na początek, jesteś ważny dla siebie. Twój osobisty wszechświat kręci się wokół ciebie jako jednostki. Ty nadajesz znaczenie wszystkiemu, co widzisz lub słyszysz. Nic w twoim świecie nie ma żadnego znaczenia poza znaczeniem, które ty mu przypisujesz.

Jesteś również ważny dla swoich rodziców. Twoje narodziny były ważnym momentem w ich życiu, a kiedy dorastałeś, prawie wszystko, co robiłeś, miało dla nich znaczenie.

Jesteś ważny dla swojej rodziny, dla swojego partnera lub współmałżonka, dla swoich dzieci i innych członków swojego kręgu społecznego. Niektóre z rzeczy, które robisz lub mówisz, mają na nich ogromny wpływ.

Jesteś ważny dla swojej firmy, swoich klientów, współpracowników i swojej społeczności. Rzeczy, które robisz lub których nie robisz, mogą mieć ogromny wpływ na życie i pracę innych.

To, jak ważny się czujesz, w dużej mierze decyduje o jakości Twojego życia. Szczęśliwi ludzie sukcesu czują się ważni i wartościowi. Ponieważ tak właśnie się czują i postępują, staje się to dla nich prawdą.

Nieszczęśliwi, sfrustrowani ludzie czują się nieważni i mało wartościowi. Czują się sfrustrowani i niegodni. Czują, że "nie jestem wystarczająco dobry", a w rezultacie wyładowują się na świecie i angażują się w zachowania, które ranią ich samych i innych.

Nie zdają sobie sprawy, że w środku mogą być księciem lub księżniczką.

3. Masz nieograniczony potencjał i zdolność do tworzenia swojego życia i świata tak, jak tego pragniesz.

Nie mógłbyś wykorzystać całego swojego potencjału, gdybyś żył sto razy.

Bez względu na to, co do tej pory osiągnąłeś, jest to jedynie wskazówka tego, co jest dla ciebie naprawdę możliwe. A im więcej z Twoich naturalnych talentów i zdolności rozwijasz w teraźniejszości, tym więcej z Twojego potencjału możesz rozwinąć w przyszłości.

Twój wiara w twój prawie nieograniczonego potencjał jest kluczem zostać wszystko ty jesteś naprawdę sposobny zostać.

4. Tworzysz swój świat pod każdym względem poprzez sposób, w jaki myślisz i głębię swoich przekonań.

Twoje przekonania faktycznie tworzą twoją rzeczywistość, a każdego przekonania, które masz na swój temat, nauczyłeś się, zaczynając od niemowlęctwa. Zdumiewająca rzecz jest że najwięcej negatywnych lub samoograniczających przekonań i wątpliwości, które przeszkadzają z twoim szczęściem i sukcesem nie są oparte na faktach lub rzeczywistości w ogóle.

Gdy ty zaczynasz pytać twój ograniczać wiary i rozwijać wiary zgodnych z niesamowitą osobą ty naprawdę jesteś, twój życie zaczyna zmieniać prawie natychmiast.

5. Ty jesteś zawsze wolny wybierać zawartość twój myśli i kierunek twój życie.

Jeden rzecz nad którą masz całkowitą kontrolę jest twój wewnętrzny życie i twój główkowanie. Ty możesz decydować myśleć szczęśliwych, spełniających, podnoszących na duchu myśli które prowadzą pozytywni działania i rezultaty. Lub ty możesz, domyślnie, kończyć up wybierać negatywnych, ograniczających myśli które potykają ciebie up i trzymają ciebie z powrotem.

Twój umysł jest jak ogród: Jeżeli ty no celowo kultywujesz kwiaty, chwasty rosnąć automatycznie bez jakaś wysiłku na twój części. Jeżeli ty no świadomie sadzisz i kultywujesz pozytywne myśli, negatywne myśli rosną w ich miejsce.

Ta prosta metafora o ogrodzie wyjaśnia, dlaczego tak wielu ludzi jest nieszczęśliwych i nie wie dlaczego.

6. Jesteś umieszczony na tej ziemi z wielkim przeznaczeniem: jesteś przeznaczony do zrobienia czegoś wspaniałego ze swoim życiem.

Masz unikalną kombinację talentów, zdolności, pomysłów, spostrzeżeń i doświadczeń, które czynią cię innym od każdego, kto kiedykolwiek żył. Ty jesteś projektujący dla sukcesu i projektujący dla wielkości.

Twój akceptacja lub nieakceptacja ten punkt w dużej mierze determinuje rozmiar cele ty ustawiasz, twój władza wytrwałość w obliczu przeciwności, wysokość twój osiągnięcia i cały kierunek twój życie.

7. Nie ma żadnych ograniczeń w tym, co możesz zrobić, być lub mieć, z wyjątkiem ograniczeń, które nakładasz na własne myślenie i własną wyobraźnię.

Największymi wrogami, z którymi kiedykolwiek się zmierzysz, są twoje własne wątpliwości i lęki. Są to zazwyczaj negatywne przekonania, niekoniecznie oparte na faktach, które zaakceptowałeś przez lata, aż przestałeś je kwestionować.

Jak napisał Szekspir w Burzy, "To, co minione, jest prologiem". Wszystko, co przytrafiło Ci się w przeszłości, było przygotowaniem do wspaniałego życia, które czeka Cię w przyszłości.

Zapamiętaj zasadę: Nie ma znaczenia, skąd przychodzisz; tak naprawdę liczy się tylko to, dokąd zmierzasz.

Autor: Brian Tracy, współautor książki Kiss That Frog: 12 Great Ways to Turn Negatives into Positives in Your Life and Work, jest prezesem i dyrektorem generalnym Brian Tracy International. Jako główny mówca i prowadzący seminaria, przemawia do ponad 250 000 osób każdego roku. Jest bestsellerowym autorem ponad pięćdziesięciu książek, które zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków.

Podziel się tym wpisem:

Udostępnij na LinkedInUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na FacebookuUdostępnij na WhatsAppUdostępnij na Email